Перейти на мобільну версію сайту


21.07.2017

ХОЧУТЬ НАДІЙНОГО ДИРЕКТОРА

нппУ національному природному парку «Подільські Товтри» розгорівся скандал – працівники підприємства збунтувалися проти керівництва. Не побоялися розповісти на загал про корупційні схеми керманичів, навіть написали колективне звернення, яке направили голові РДА, народному депутату Володимиру Мельниченку та в Міністерство екології України.

Останні зреагували оперативно. Сьогодні в НПП «Подільські Товтри» триває міністерська перевірка на чолі з начальником відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного та тваринного світу Сергієм Комарчуком. Кажуть, уже виявили низку порушень. Що ж стало причиною виникнення конфліктної ситуації та через що увірвався терпець природоохоронцям?

Точкою неповернення стало 6 липня. За словами працівників, того дня на робочу ділянку, де проходила вибіркова санітарна рубка, прибули т.в.о. директора Руслан Якубаш та його заступник. Після розпивання алкогольних напоїв вони почали керувати відвантаженням деревини, всіляко ображати людей, а коли ті відмовилися виконувати накази керівництва, погрожували звільненням. Робітники замість писати заяви на звільнення, описали ситуацію в пояснювальних записках, які передали головному природознавцю НПП «Подільські Товтри» Юрію Мартинюку.

– Набридло терпіти зневажливе ставлення, постійні образи й навіть погрози, – каже Юрій Іванович. – Пияцтво керівництва, численні зловживання, махінації з маршрутними листами, постійні побори. Цей список можна продовжувати.

Виговоритися й розповісти про все, що наболіло, вирішили на зборах трудового колективу. Природоохоронці нарікали, що їм не компенсовують збитки, хоч насправді кошти виділяються, але отримують їх зовсім інші особи. 

– Працівники Моргун і Головатюк працювали на ремонті пунктів відпочинку в рекреаційній зоні, – кажуть вони. – Добиралися до роботи власним транспортом, ні паливно-мастильних матеріалів, ні зарплати не отримали. Договір був складений з іншою людиною. 

Та найбільше дошкуляли побори. Керівництво вимагало, аби робітники звозили на могорич продукцію, яку нібито мали везти чи в міністерство, чи до губернатора. Такі «вимагання» влаштовували чи не щомісяця.

Спочатку всі мовчали, бо боялися втратити роботу. Заговорити змусила не лише нестерпна ситуація, а й закінчення через місяць контракту в нинішнього очільника природного парку Андрія Полудняка.

нпп1Природоохоронці кажуть, якщо він залишиться на посаді, то звільнень і переслідувань за таке волевиявлення не уникнути.

Саме тому вони всі разом пропонують альтернативу – свого директора, якого знають і довіряють. На цій посаді хочуть бачити нинішнього начальника відділу охорони природо-заповідного фонду НПП «Подільські Товтри» Олександра Спасюка. Молодий, енергійни, який за час перебування на посаді власним прикладом показав непримиримість у боротьбі з браконьєрами. 

За словами працівників НПП «Подільські Товтри», нинішній очільник нічого не вирішує, установою керує зовсім інша людина, яка до національного парку жодного відношення не має, за винятком того, що орендує землю в районі Бакотської затоки. Директор, як кажуть робітники, лише маріонетка в його руках.

На загальних зборах колектив НПП «Подільські Товтри» ухвалив два важливих рішення – висловити недовіру директору Андрію Полудняку, заступнику директора з рекреації та екологічної освіти Руслану Якубашу і заступнику начальника відділу державної охорони природо-заповідного фонду Віктору Велічко, а також висунути кандидатуру на посаду директора НПП «Подільські Товтри», начальника відділу охорони природо-заповідного фонду НПП «Подільські Товтри» Олександра Спасюка.

Екологічна інспекція, яка працює в парку декілька днів, виявила низку порушень, про які раніше інспектори повідомляли, а директор не реагував – і самовільне будівництво, і незаконне огородження прибережної зони та інші. Разом з тим, на працівників підприємства чиниться шалений тиск. Стало відомо, що заяву на звільнення написала економіст, яка трудиться в національному парку з дня його заснування. Чи вистоїть колектив у цій нелегкій битві? Сподіваємося, що так.


Теги: НПП «Подільські Товтри», збори

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.