Перейти на мобільну версію сайту


24.08.2018

ХОЧЕМО ЄВРОПЕСЬКИХ СТАНДАРТІВ З УКРАЇНСЬКИМ ФІНАНСУВАННЯМ

амбулаторіїЛише лінивий нічого не писав чи не говорив про медичну реформу. Нині вона на часі і нею переймаються всі.

65% людей, які помирають в Україні від сердечних захворювань, могли би бути врятовані за наявності вчасної консультації або необхідної першої допомоги. І саме реформа первинки у сільській місцевості покликана забезпечити територіальну доступність до медичних закладів та профілактику кваліфікованими лікарями на місцях трьох небезпечних нозологій, які є найбільш критичними для українців – цукровий діабет, серцево-судинні захворювання і астма. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, забезпечення кваліфікованими сімейними лікарями закладів первинної медичної допомоги у сільській місцевості, сучасними амбулаторіями з обладнанням і транспортом є на сьогодні питаннями вкрай актуальними, що потребують першочергового вирішення.

– Реформа первинки у сільській місцевості показує в першу чергу нові підходи до забезпечення якісної медицини. Можна відремонтувати старі амбулаторії, збудовані ще 1953 року, але це не той стандарт, який ми бачимо в країнах Європи. Якщо порахувати перелік обладнання, необхідного для забезпечення однієї амбулаторії, це сума у 800-900 тисяч гривень. Якщо ж говорити про реабілітацію хворих – це мільйони і мільярди коштів. Тому сьогодні держава дала поштовх проведенню реформи медицини на селі – забезпечила коштами, новими стандартами та показала якою має бути спроможна мережа первинної медицини, – наголосив Геннадій Зубко. – Створена спроможна мережа була опрацьована з ОДА та затверджена МОЗ. Вона буде нараховувати – 5107 амбулаторій. У свою чергу кожен лікар повинен обслуговувати на своїй дільниці від 1800 до 2200 мешканців. Після підписання декларації мешканцями певної території лікар зможе проаналізувати кількість пацієнтів, які потребують вторинної медичної допомоги, забезпечити вчасну профілактику небезпечних захворювань та надати кваліфіковану первинну допомогу.

Та як не прикро, але на наш найбільший в Україні район Камянець-Подільський держава виділила кошти на будівництво нових сучасних амбулаторій, яких можна перерахувати на пальцях однієї руки. То ж про які європейські стандарти можна говорити? Мрія селян і сільських лікарів, щоб бодай в їхньому селі хоч якась медична допомога була, не говорячи про апарати УЗД, лабораторії чи ще якісь медичні прилади, які мають амбулаторії в Європі. Бабусі потрібно поміряти тиск, зняти кардіограму, зупинити кров, зняти серцевий чи бронхіальний напад і вже за це вона доземно вдячна буде. Звичайно, потрібно прагнути більшого і ліпшого, але ми мусимо виходити з того, що маємо. І добре, якщо місцева влада тримає навіть старі амбулаторії під контролем і дбає про них, не як у нашому місті, коли взяли й відхрестилися від амбулаторії на Привокзальній, де проживає чи не найстарше населення, бо виявляється головному лікарю вона не потрібна. За такі речі має бути відповідальність.


Теги: медична реформа

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.