Перейти на мобільну версію сайту


15.04.2016

ХЛОПЦІ, ПОРОЗУМІЙТЕСЯ!

11 квітня біля пам’ятника воїнам-афганця, що в сквері Молодіжний, пройшла прес-конференція з приводу майбутнього будівництва Зали бойової слави, яку давав голова міської спілки ветеранів Афганістану Володимир Дутко.

Мова йшла про увічнення пам’яті героїв війни в Афганістані, полеглих воїнів в антитерористичній операції на сходів афганціУкраїни, а також загиблих на майдані із Небесної сотні.

- Свого часу через бездіяльність міськрайонної спілки воїнів-інтернаціоналістів 6 липня 2013 року було створено нашу міську спілку, - розповідає Володимир Тимофійович. – Із понад 300 воїнів-афганців міста та району, міськрайонна спілка налічувала лише близько 60. Нині наша спілка об’єднує 127 членів. Від самого початку створення нашої організації ми почали відновлювати традиції, започатковані при заснуванні спілки 1991 року. Тоді було вирішено створити музей афганців. Чимало людей доклали зусиль, аби відтворити події тієї жахливої, чужої нашому народу війни. Родини загиблих учасників та й самі афганці передали в музей експонати; було зроблено великий макет території, на якій проходили воєнні дії. Але музей знаходився на четвертому поверсі, куди багатьом учасникам було важко підніматися, тому спілка переїхали в інше приміщення, куди було перевезено експонати. Проте не всі вони були виставлені на новому місці, а з часом багато з них взагалі зникли. Було проведено дуже багато роботи, аби відновити музей, але в іншому форматі. Та плани луснули, бо десь зник увесь матеріал, який був перенесений у цифровий формат.

Мене дивує, чому доводиться воювати з побратимами, щоб увічнити пам'ять про ту війну, аби наші нащадки не зробили більше таких помилок, як про це свідчить історія і факти. Чому виникло таке протистояння? Минулого року ми звернулися до влади з пропозицією встановлення легкої конструкції Зали бойової слави, на що отримали добро й розробили проект та отримали всі дозволи. Проте, коли минулого року ми вже почали підготовчі роботи й завезли бетонні блоки, одного дня вони просто зникли. І, незважаючи на звернення до правоохоронних органів, крадіїв не було знайдено, як і будматеріали.

З часом на місці майбутньої Зали керівництво міськрайонної спілки висадило молоді деревця на честь кожного із загиблих кам’янчан в афганській війні. При цьому жодного дозволу чи погодження з родинами не було отримано. Ми вважаємо, що це просто спекуляція в надії, що в жодної людини не стане сміливості знищити дерево (Але ж їх можна пересадити на інше місце - прим. Авт.).

У цій Залі планується створити експозицію бойової слави різних війн. Але не потрібно змішувати те, що не змішується: якщо мова йде про війни, то й не потрібно експлуатувати інші події, які відбуваються в Україні. До прикладу, Небесна сотня - це зовсім інша історія. Хоча й правильна ідея створення в місті куточка де, здебільшого, буде зосереджено бойову славу нашого війська на сучасному етапі. З одного боку - стела воїнам-інтернаціоналістам, з іншого - воїнам АТО. Якщо це має бути осередок військово-патріотичного виховання, тоді чому забуто про українських патріотів, бандерівців, Шухевича, студентів, котрі загинули в бою під Крутами?

Учасники АТО допомагають афганцям в облаштуванні Зали. Допомогу будматеріалами пообіцяв і генерал Василь Мельницький.

Теги: Зал бойової слави, афганці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.