Перейти на мобільну версію сайту


06.09.2019

ХАЛЕПА

сморідЯкщо у вас є необхідність опорожнити шлунок і ви не можете, то можете прийти у міську лікарню, що на Пушкінській до колишнього приймального відділення, і вас точно виверне.

За минулий тиждень пролунало багато скарг від пацієнтів, їхніх родичів та друзів та й від самих медиків з приводу того, що в приміщенні лікарні жахливий, їдючий запах якоїсь хімічної сполуки. Медики просять охоронців та чергових ще з 05:00 відчиняти двері і максимально довго їх не зачиняти, щоб протягом виносило сморід. Але й він не допомагає, адже 4 вересня автору цих рядків довелося відчути на собі усі принади.

Близько 11:00 там стояв просто неймовірний штин, в усіх, хто там був, почалося першіння в горлі, роздираючий кашель, очі сльозилися, а ті, хто був слабкіший, просто блювали. То можете собі уявити, як взагалі в приміщенні лікарні, де знаходяться ЛОР-очне відділення, хірургія, швидка допомога, аптека, можна працювати і лікуватися. Почали з’ясовувати, де джерело цього смороду. Виявляється, за твердженням відвідувачів і самих медиків, таке почалося з моменту відкриття Центру ритуальних послуг. Сморід по вентиляційній системі розповсюджується по всьому приміщенні. Найбільше страждають медики швидкої допомоги, які знаходяться просто над колишнім приміщенням приймального відділення та нового Центру ритуальних послуг. Особливий запах, кажуть медики, у ті дні, коли в Центрі перебувають померлі люди і їх бальзамують, тоді ще й формаліном заносить. Вони скаржаться, що мусять у таких шкідливих умовах працювати добу. Як з головним болем лікувати хворих? А в неділю взагалі був прецедент: карета швидкої не могла виїхати на виклик, адже просто на вулиці священник відспівував покійника і там була вся похоронна процесія. Зрозуміло, що життя є життя і хтось народжується, а хтось помирає, але не повинні сторонні люди, хворі, їхні родичі постійно пересікатися з покійниками. Таке ніхто не хоче бачити. Це проблема винятково родичів. Тому в лікарні, а тим більше в одному приміщенні взагалі таких організацій в принципі не повинно бути та ще створювати дискомфорт для навколишніх. Такі приміщення мають окремо стояти, повинні мати хорошу вентиляцію і умови для прощання. Такий заклад у місті має бути обов’язково, але не повинен заважати життєдіяльності інших і за законом має знаходитися в окремому приміщенні. А то виходить, що міський морг прибрали в непристосоване приміщення Центральної районної лікарні. «КЛЮЧ» вже писав про цю проблему, в яких жахливих умовах там доводиться працювати медикам та які умови для мерців. Можливо, й був якийсь запах з приміщення міського моргу, але там була окрема потужна витяжка, приміщення було пристосоване для моргу. Тому судову медицину, можливо, й потрібно перевести в окреме приміщення, а от на території лікарні має бути секційне відділення патанатомії. Окрім того, на території лікарні знаходиться патанатомічна лабораторія. І доводиться намотувати кілометри медикам та родичам з міської лікарні у районну й назад. До того ж, запахів від померлих людей в моргу не було, сморід лише від тих, хто десь загинув і довгий час десь пролежав. Отже, керівництво медицини і депутати повинні прийняти вольове рішення та повернути назад патанатомічне.

Щодо Центру ритуальних послуг, то людина створила робочі місця і заснувала свій бізнес, але цьому передували конкурси, процедура затвердження, експертизи та надання дозволу депутатським корпусом. Тому, насамперед, коли надаються дозволи, напевне, чиновники повинні б були зібрати максимум інформації і надати її дозвільним організаціям та депутатам, щоб вони не голосували в сліпу, а знали, що роблять і несли за свої дії відповідальність. Бо ж людина вклала чималі кошти на ремонт і облаштування, у неї є відповідні дозволи і зрозуміло, що вона тепер не посунеться з того місця. Або хтось їй має відшкодувати витрати.

Отже, наші любі обранці, якщо щось робите, то потрібно вивчати достеменно справу, аби не було таких халеп.

Наразі буде створено комісію, яка має встановити джерело смороду.


Теги: сморід, приватний морг

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.