Перейти на мобільну версію сайту


27.11.2015

КАР’ЄР ЧИ КАР’ЄРНИЙ РІСТ?

Кому що, а людям дулю?


Справжнісінька війна за крісло розгорілася на ДП «Нігинський кар’єр». У підприємства, яке не лише почало вибиратися із боргової ями, а й спинатися на ноги, раптом з’явився новий директор.

Звістку про те, що вже колишнього директора Миколу Ткача звільнили 5 листопада, приніс новоспечений керманич Сергій Діденко, якого, відповідно до розпорядження міністра Мінагрополітики, призначили 19 листопада. Спроби нового очільника державного підприємства 24 та 25 листопада потрапити на виробництво завершилися фіаско - працівники кар’єру виступили єдиним фронтом і не пустили чужинця на його робоче місце.
- Маю відповідний наказ про призначення, - пояснював робітникам Сергій Діденко. - Попереднього керівника ДП «Нігинський кар’єр»звільнили за невиконання умов контракту, мене ж призначили тимчасово виконувати обов’язки, поки міністерство не проведе конкурс на заміщення вакантної посади. Принаймні зараз колишній керівник не має права підписувати жодного документа, в тому числі й на зарплату.
Та такі пояснення не змінили думку людей, навпаки, вони обурювалися, чому від них забрали директора, який вивів підприємство із боргів.
- Як він тут буде робити, якщо весь колектив проти нього? - риторично запитували працівники. - Коли підприємство не працювало, до нас нікому не було діла, як і до боргів, що тут росли як на дріжджах. Хіба ці боргові зобов’язання з’явилися, коли кар’єром керував Ткач? Де ви були 3-4 роки тому, коли тут хотіли все порізати на металобрухт?
Микола Ткач, коли прийшов на підприємство, зумів зробити все, аби нам виплатили заборгованість із зарплати. Нам організували щодня безкоштовні обіди, забезпечили спецодягом. Останні раз ми отримували одяг ще за Союзу. Сьогодні на підприємстві працює майже 200 осіб, створено нову дієву профспілкову організацію, у рахунок зарплати працівникам надають безвідсоткові кредити. Після цього прийти на все готове кожен може.
Справедливість такого обурення можна зрозуміти. Люди, для яких робота в кар’єрі є єдиним джерелом доходів (ба більше, тут працюють цілими сім’ями), нарешті повірили в те, що держава повернулася до них обличчям, призначивши нормального адекватного керівника, а тут такий удар... Невідомо, чого чекати від нового директора, якого прислали з міністерства. Зрештою, навіщо прислали?
Робітники переконані, добром це не закінчиться і, швидше за все, через такі махінації кар’єр швиденько приберуть у приватні руки, а людей викинуть на вулицю як непотріб. До речі, про те, що ДП «Нігинський кар’єр» чекає своєї черги на роздержавлення «КлюЧ» писав на початку листопада.
Аби захистити власні інтереси та колишнього директора Миколу Ткача, кар’єрівці взялися до справи - частина працівників подалася на пошуки справедливості до обласної адміністрації, інша - стояла на захисті кар’єру, перекриваючи вхід на підприємство чужинцям.
«Якщо потрібно, будемо чергувати, - кажуть вони. - Не прислухаються до нашої думки, поїдемо під міністерство. Бо про нас згадують лише тоді, як треба провести вибори».
Ініціативна група вкотре направила до обласної адміністрації та керівництва країни листи-звернення з проханням прислухатися до їхньої думки та залишити на посаді директора ДП «Нігинськи кар’єр» Миколу Ткача.
Чи вийшли б пікетувальники на захист керівника, якби не відчували підтримки з його боку? Навряд чи.

Теги: ДП «Нігинський кар’єр», Микола Ткач

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.