Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2013

«КАМ’ЯНЕЦЬКІ» ПРОТИ «КИЇВСЬКИХ». БОРОТЬБА ЗА ЦЕНТРАЛЬНИЙ РИНОК

Українські картинки про блокаду, зривання, недопущення до зборів стали атрибутом і нашого районно-міського життя.
Учора розпочалися збори пайовиків районного споживчого товариства, на якому мали вибрати голову товариства. Нагадаємо, що наприкінці минулого року раптово пішов з життя попередній голова Павло Свіргоцький. З тієї пори посада голови райспоживспілки залишалася вакантною. Головна цінність цієї посади криється в тому, що саме голова райспоживспілки призначає директора Центрального ринку (КВЗП IMG_5257.JPG«Кам’янець-Подільський»).
Як показали збори пайовиків, головні баталії навколо посади керівника товариства розгорнулися задовго до початку зборів. Саме ж зібрання проходили в актовому залі районної споживчого товариства, що на вул.Огієнка.
Близько 11.00, коли мали розпочатися збори, перед входом у райспоживспілку зібралася демонстрація із майже сотні працівників ринку. Вони прагнули потрапити до приміщення. Їхня вимога була залишити нині діючого директора ринку Миколу Савчука на своєму місці, оскільки люди не знають, чого чекати від нового господаря.
Проте демонстрантів до приміщення не пускали якісь здоровані, що стояли при вході. Журналістам ледве вдалося потрапити до зали.
На самому ж засіданні були присутні перший заступник голови «Укркоопспілки» Микола Людвічук, голова правління обласної споживспілки Віктор Токарчук. Владу представляли нардеп Володимир Мельниченко та голова РДА Михайло Желізник.
Головним питанням порядку денного було затвердження головою районного споживчого товариства Валентини Дьяконової.
IMG_5305.JPGВолодимир Мельниченко зазначив, що ці збори не є легітимними, адже перед цим не відбулося зборів у первинних організаціях і не було висунуто делегатів на це зібрання. Також нардеп заявив, що київські чиновники хочуть поставити свого керівника райспоживспілки, не запитавши думки самих кооператорів, працівників ринку. До нього, як до народного депутата, звернулися з листом понад 800 працівників ринку, які висловили побоювання за свої робочі місця. Мовляв, люди не знають, чого чекати від нового керівництва. Більшість із них упевненні, що кияни просто продадуть ринок частинами, і він перестане існувати.
- Я не маю нічого проти запропонованої кандидатури Валентини Дьяконової, але вважаю, що вона не є самостійною. Також ці збори відбуваються з порушенням всіх норм, - додав народний депутат.
Також Володимир Володимирович звинуватив хмельничан та киян, які запросили та привезли на засідання лише «потрібних» делегатів.
У свою чергу, перший заступник голови «Укркоопспілки» звинуватив владу району в тому, що вона наполегливо «просила» пайовиків  підтримувати кандидатуру Миколи Савчука. При цьому, навіть, відбувалося залякування. У відповідь голова РДА Михайло Желізник зазначив, що нічого такого не було. І йому, як людині віруючій, важко зрозуміти, чому, коли не минуло й сорока днів після смерті попереднього керівника, відбуваються такі термінові збори? Також він звернувся до присутніх із риторичним запитанням: «Чи на всіх зборах районих споживчих товариств приїжджають такі поважні гості й «працюють» впродовж трьох днів до моменту зібрання?».
Із зверненням до кооператорів виступив і помічник нардепа Сергій Тимчук. Він заявив, що сам є пайовиком і жодних виборів делегатів у первинних організаціях не IMG_5308.JPGвідбувалося. Тому, на думку Сергія Артемовича, ці збори є нелегітимними, і в разі продовження засідання та прийняття незаконного рішення на них, вони будуть оскаржені в суді.
У цей момент люди, які стояли на вулиці, прорвалися на другий поверх. Шум заважав продовжувати дебати у залі. До людей вийшов Володимир Мельниченко, який і завів їх до зали.
І тут уже почався справжній «базар» - крик, звинувачення тощо. Підприємці почали звинувачувати «київських» у тому, що ті хочуть зламати їх через коліно, не прислухаються до їхньої думки. Вони кричали, що нове керівництво зробить так, що торгівля на ринку стане невигідною. Також вони виступали за те, щоб директором райспоживспілки був Миколи Савчук. Люди погрожували, якщо їх не почують, вони перекриють дорогу державного значення. На поверхню вилізло все болото, в яке залізли райспоживспілка та ринок.
Врешті-решт, не витримавши такої напруги, залу покинула кандидат на посаду голови райспоживспілки Валентина Дьяконова. Стало зрозуміло, що збори провалилися...
Як розвиватимуться надалі події, важко спрогнозувати, адже мова йде про ринок.

Теги: Центральний ринок, райспоживспілка, скандал

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.