Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2013

КАМ’ЯНЕЦЬ НА ПОРОЗІ МАРШРУТНОЇ РЕВОЛЮЦІЇ

«Газелі» остаточно зникнуть із маршрутної мапи міста

Ще минулого року Вінницький технологічний університет на замовлення міської влади провів моніторинг пасажирських перевезень. Отриманні висновки, пропозиції та схеми транспортного сполучення, зумовили по-іншому підійти до формування транспортної системи міста з перевезення пасажирів.
До прикладу, лише з боку перевізників надійшло 35 пропозицій та зауважень. Зокрема, на їхню думку було би доречно продовжити маршрут №1(а) до вул.Госпітальна, №3 і №5 - до вул.Годованця; відкрити маршрут до «Епіцентру» з мікрорайону Жовтневий через Руські й Польські фільварки до с.Жовтневе; маршрут №6 продовжити до Руських фільварок; об’єднати маршрути №1 та №6, №3 та №7.
Постійна комісія міської ради з питань промисловості та зв’язку запропонувала відкорегувати схему маршруту №1 через с.Смотрич на Підзамче до вул.Білановецька набережна та створити новий маршрут «Ринок-Епіцентр».
Також надійшли пропозиції від кам’янчан. Вони пропонують продовжити маршрут №6 до м’ясокомбінату; не скасовувати маршрут №7; у разі скасування маршруту №10, спрямувати маршрутку №2 через Біланівку.
12 червня під головуванням заступника міського голови Сергія Бабія відбулося засідання робочої групи з питання формування транспортної мережі міста. До її складу ввійшли фахівці транспортного відділу міськвиконкому, депутати, представники від перевізників, громадської ради за маршрутками стежитимуть супутникита небайдужі кам’янчани. До 18 липня, згідно з розпорядженням міського голови, ця група має оперативно попрацювати, взяти до уваги пропозиції вінницьких фахівців, зробити власні висновки, узагальнити їх та представити на громадських слуханнях. І лише після цього буде затверджено дорожню карту руху громадського транспорту міста. Остаточний її варіант повинен бути затверджений не пізніше листопада ц.р.
А поки що перевізники готуються до конкурсу. Його головною умовою є те, що до участі в конкурсі допускатимуться автобуси не старше 13 років (з 2000 року випуску). Також транспорт повинен мати не менше 18 посадкових місць. Говорилося й про те, через який час проводити конкурс - 3 чи 5 років. Влада стоїть на позиції трьох років, щоб мати можливість корегувати проблемні моменти. Перевізники ж вимагають, щоб конкурс проводили один раз на п’ять років. Як аргумент, вони наводять, що саме цей період дозволяє оновити транспортний парк, виплатити кредити, взяті на придбання автомобілів.
Також під час засідання робочої групи наголошувалося на питанні системи контролю. Перевізники будуть зобов’язані придбати GPS-навігатори, за допомогою яких відбуватиметься їхня реєстрація та контроль: коли перевізник вийшов і зійшов з маршруту, де він перебуває в даний час.
Було однозначно визначено, що «Газелі» зникнуть з міських маршрутів. Їх замінять «Рута», «Дельфін», «Богдан» та іномарки, місткістю від 18 пасажирських місць.
Окрема дискусія утворилася навколо питання переобладнаних автомобілів. Багато хто відзначає, що їх не варто було б випускати на маршрути. Проте вони мають відповідні сертифікати і, згідно із законодавством, заборонити їм брати участь у конкурсі та перемагати ніхто не має права.
Гострі розмови точилися навколо питання виставлення на маршрути згуртованих перевізників лотами, а не самостійно, щоб можна було обирати бригадира, який би ніс відповідальність за діяльність інших водіїв. Але поки що це питання було відправлено на доопрацювання.
Документи на конкурс перевізникам допомагатиме оформляти незалежна компанія з Хмельницького. Отже, громадські слухання щодо питання перевезення в місті заплановано провести в липні, а, власне сам конкурс має відбутися в листопаді. Проте, аби встигнути зважено підійти до всіх хвилюючих питань, щосереди відбуватимуться засідання робочої групи.

Теги: маршрутні таксі, маршрутки, транспорт

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.