Перейти на мобільну версію сайту


03.07.2015

КАМ’ЯНЕЧЧИНУ ЗНОВУ ПЕРЕКРОЇЛИ

Замість шести громад подрібнилися до десяти.

Те, що сьогодні не зовсім легко дається територіальна реформа, зайве говорити. Скептики такого об’єднання переконані, що добровільністю тут і не пахне, напротивагу прихильники злиття більш аніж упевнені, що це історичний факт, за яким громади отримають значні повноваження й перспективу майбутнього розвитку. Чи так буде насправді, намагався з’ясувати «КлюЧ».

ПЕРСПЕКТИВА Є, АЛЕ ЯКА?

Ще місяць тому 28 травня на сесії обласної ради народні обранці ухвалили перспективний план розвитку Хмельницької області, який не всім прийшовся до смаку. Аби не накаляти й не без того напружену ситуацію в країні, урядовці дозволили вносити зміни до плану, відтермінувавши його затвердження до 15 липня. За тиждень добігає до фіналу відведений термін, тож що ми маємо на сьогодні?

Наразі 10 адміністративно-територіальних центрів створили відповідні соціально-економічні обгрунтування майбутньої громади. Незважаючи на несподівану «появу» 28 травня в складі міста Кам’янця-Подільського поближніх Зіньківців, Кам’янки, Жовтневого, Смотрича і Цибулівки, жоден із населених пунктів протокольно не виявив бажання влитися в чисельну міську громаду.
Й досі автономію зберігає Кам’янська територіальна громада, яка не побажала об’єднатися ні з одною сусідньою громадою. Кам’янський сільський голова й надалі переконаний, що село в змозі забезпечити себе фінансово.
Об’єднання територіальних громад

Варто зауважити, що у всіх обгрунтуваннях не зазначені села, що наразі входять до сусідніх Дунаєвецького та Чемеровецького району, ходаки від яких просилися об’єднатися з Орининською та Гуменецькою територіальною громадами відповідно.

ГІГАНТИ - ГУМЕНЦІ ТА ДОВЖОК
Наразі найбільшою за площею є Гуменецька територіальна громада, яка охопить 24955,7 кв.км та об’єднає Гуменецьку, Голосківську, Великозаліснянську, Заліськодругу, Супрунковецьку, Абрикосівську, Думанівську, Нігинську сільські ради із адміністративним центром у с.Гуменці
До складу громади увійдуть 21 населений пункт. Це села Гуменці, Слобідка Гуменецька, Лисогірка, Колубаївці, Вербка, Привороття Друге, Голосків, Улянівка, Пудлівці, Велике Залісся, Мале Залісся, Киселівка, Залісся Друге, Дубинка, Супрунківці, Тернавка, Абрикосівка, Корчівка, Думанів, Сахкамінь та Нігин. Громада налічуватиме 14 тис. 338 осіб, з яких 1093 - дошкільнят та 1394 - дітей шкільного віку.
На території зареєстровано 221 юридична особа та 116 фізичних осіб-підприємців. Гуменецька громада має фінансові переваги за рахунок існування таких потужних промислових гігантів як ПАТ «Подільський цемент» та філія «Птахофабрика» Авіс» «ПАТ «Птахогосподарство «Червоний прапор».
Є на цій території 42 магазини, 5 АЗС та 23 заклади громадського харчування. Гуменчани планують за рахунок бюджету об'єднаної громади утримувати 16 закладів охорони здоров'я, 23 заклади освіти, з яких 4 ЗОШ І-ІІІ ступеня, 12 ДНЗ та 32 заклади культури. Обсяг доходів загального фонду (розрахований в умовах 2015 р.) становитиме 34227,3 тис. грн.
Не менш потужною за територією та кількістю населення буде й майбутня Довжоцька громада. На площі 21558 кв. км. об’єднаються Довжоцька, Зіньковецька, Кадиєвецька, Слобідко-Рихтівська, Рихтівська, Завальська, Заліська-1 сільські ради із центром у с.Довжок. До складу громади увійдуть 17 сіл - Довжок, Нагоряни, Зіньківці, Кадиївці, Суржа, Слобідка-Рихтівська, Кізя-Кудринецька, Вільне, Мілівці, Завалля, Вітківці, Кудринці, Червона Діброва, Залісся Перше, Параївка. Із 12 тис. 956 населення дошкільнят налічуватиметься 918, дітей шкільного віку = 1540.
На запланованій території зареєстровано 215 юридичних осіб та 63 фізичних осіб-підприємців. Діє 42 магазина, 2 АЗС, та 23 заклади громадського харчування. Громада планує утримувати 15 закладів охорони здоров’я, 5 ЗОШ І-ІІІ ст., 7 ДНЗ та 29 закладів культури. Доходи загального фонду складуть 23669,4 тис. грн.

ДО ОРИНИНА ПРОСЯТЬСЯ

Хоч не надто відставатиме за розмірами, проте суттєво поступатиметься за кількістю населення попереднім двом Жванецька територіальна громада, яка розміститься на площі 18299,4 кв. км. Навколо Жванця об’єднаються 5528 жителів Жванецької, Гринчуцької, Сокільської, Рудської та Ластовецької сільрад.

До складу громади увійдуть 15 сіл - Жванець, Брага, Гринчук, Бабшин, Малинівці, Сокіл, Каветчина, Слобідка-Малиновецька, Межигір, Руда, Гаврилівці, Цвіклівці, Ластівці, Ісаківці та Збруч.

Громада планує утримувати 12 закладів охорони здоров’я, 2 ЗОШ І-ІІІ ст., 5 ДНЗ та 24 заклади культури. До речі, тут проживає 531 дитина дошкільного віку та 417 школярів.
Бюджет наповнюватимуть 70 юридичних осіб та 188 фізичних осіб-підприємців, орієнтуватися планують на сільгоспвиробників, адже не мають жодного промислового підприємства. Зате діє 31 магазин, 1 АЗС та 5 закладів громадського харчування. Є навіть одна аптека. Обсяг доходів загального фонду громади складе 13605,7 тис. грн.

Від Жванецької територіальної громади рішуче від’єдналися Ходоровецька і Колибаївська сільські ради та злилися в одну із центром у с.Колибаївка. На площі 7002,1 кв.км проживатиме 5611 жителів із сіл Колибаївка, Княгинен, Смотрич, Ходоровці, Вільховець, Острівчани, Червона Чагарівка.

За рахунок бюджету об'єднаної громади функціонуватиме 6 закладів охорони здоров'я, 8 закладів освіти, у яких навчатимуться 396 дошкільнят та 560 школярів, та 10 закладів культури.
На території зареєстровано 28 юридичних осіб та 137 фізичних осіб-підприємців. Пальму першості тут нададуть харчовій промисловості. На території Колибаївської об’єднаної громади діятиме 11 магазинів, 3 АЗС та 6 закладів громадського харчування. За попередніми підррахунками доходи громади складуть 10339,2 тис. грн.

Хоч Привороття й досі не може змиритися з об’єднанням із центром у с.Оринин, але вочевидь таких змін не уникнути. Орининська територіальна громада планує об’єднатися з Приворотською, Шустовецькою та Підпилип’янською сільськими радами та 13 селами відповідно (Оринин, Ріпинці, Теклівка, Привороття, Адамівка, Добровілля, Шутнівці, Чорнокозинці, Ніверка, Підпилип’я, Нововолодимирівка, Подоляни).

На площі 15598,3 кв. км. проживатиме 6120 осіб, з яких 398 дошкільнят та 739 школярів.
Не маючи промислових підприємств, громада розраховуватиме на податки від 113 юридичних осіб та 44 фізичних особи-підприємців, діяльність 13 магазинів, 3 аптек та 7 закладів громадського харчування.

За рахунок бюджету об'єднаної громади можливо функціонуватиме 13 закладів охорони здоров'я, з яких амбулаторія, поліклініка, лікарня та станція швидкої допомоги; 10 закладів освіти та 21 заклад культури.

Обсяг доходів загального фонду становитиме 12828 тис. грн. До речі, чомусь нинішній план не передбачає приєднання сіл Чемеровецького району, що межують з Оринином.

БУЛО ДВІ, СТАЛО ЧОТИРИ

Замість прогнозованих двох територіальних громад Староушицька зона подрібнилася на три. Навіть за методикою жителям Китайгорода та поближніх сіл «не вистачало» кілометрів, аби бути у складі чи Староушицької чи Слобідко-Кульчиєвецької територіальної громад. Тож довго не мудруючи, вирішили йти своїм, хоч і тернистим шляхом. У супутники взяли сусідні Калачковецьку, Дерев’янську та Колодіївську сільські ради із центром у с.Вихватнівці. До речі, в нашому районі це єдине неспівпадіння назви громади із адмінстративним центром.
Отож, Китайгородська громада, до складу якої увійдуть села Китайгород, Вихватнівці, Ленівка, Калачківці, Рогізна, Демшин, Гелетина, Субіч, Патринці, Дерев’яни, Привітне, Бровари та Колодіївка, займатиме площу 18673,4 кв. км, на якій проживатиме 4515 осіб, у тому числі 223 дошкільнят та 357 школярів.

Щодо економічного потенціалу громади, то майбутні китайгородчани розраховують на доходи від кар’єрів та сільського господарства. На території зареєстровано 39 юридичних осіб та 37 фізичних осіб-підприємців. Функкціонує 23 магазини, 1 аптека та 5 закладів громадського харчування. Тут планують утримувати 15 закладів охорони здоров’я, 12 закладів освіти та 19 закладів культури. Обсяг доходів загального фонду становитиме 10441,2 тис. грн.

Власне Староушицька громада за площею посідатиме друге місце в районі (22199,1 кв. км) та третє за кількістю населення (7492 осіб). До складу об’єднаної громади із центром у Старій Ушиці увійдуть Староушицька селищна рада, Грушківська, Чабанівська, Подільська, Крушанівська, Нефедівська сільські ради.

Колишній районний центр об’єднає навколо себе 12 сіл та одне селище - смт Стара Ушиця, села Гораївка, Грушка, Рункошів, Каштанівка, Чабанівка, Липи, Гута-Чугорська, Лисківці, Подільське, Крушанівка, Нефедівці та Лучки. Економічний потенціал забезпечать підприємства легкої промисловості та сільського господарства. На цій території зареєстровано 64 юридичних осіб та 68 фізичних осіб-підприємців, є 37 магазинів, 1 АЗС, 2 аптеки та 3 заклади громадського харчування. Тут планують утримувати 14 закладів охорони здоров'я, серед яких лікарня та швидка; 41 заклад освіти (з яких 7 ДНЗ та 27 закладів позашкільної освіти, де навчатимуться 426 дошкільнят та 703 школяра) та 6 закладів культури.

Обсяг доходів загального фонду громади становитиме 15861,9 тис. грн.
Слобідко-Кульчієвецької громада дала притулок Кульчієвецькій, Княжпільській та Врубловецькій сільським радам і відповідно 12 селам - Жовтневе, Слобідка-Кульчієвецька, Оленівка, Боришківці, Кульчієвці, Калиня, Фурманівка, Суржинці, Княжпіль, Врублівці, Яруга та Станіславівка.
Площа громади складатиме 13528,6 кв. км, загальна кількість мешканців - 6750 осіб, у тому числі 599 дошкільнят та 704 школяра.

Економіку в основному підніматимуть за рахунок фізичних осіб-підприємців, яких тут є 261, та 68 юридичних осіб. Також на території працює 20 магазинів, 1 АЗС та 3 заклади громадського харчування.

За рахунок бюджету об'єднаної громади функціонуватиме 14 закладів охорони здоров'я, з яких 2 амбулаторії та поліклініки, лікарня і станція швидкої допомоги; 11 закладів освіти, 2 заклади фізичної культури та 21 заклад культури. Обсяг доходів загального фонду громади чималий - 39366,2 тис. грн.

І якщо ще місяць тому Устянська та Панівецька сільські ради планували об’єднатися зі Слобідко-Кульчиєвецькою громадою, то нині виступають єдиним фронтом із центром у с.Устя.
10 населених пунктів  (Устя, Велика Слобідка, Шутнівці, Мала Слобідка, Тарасівка, Баговиця, Цвіклівці, Панівці, Цибулівка, Зубрівка) займатимуть площу 10897,6 кв. км, на якій проживатиме 4145 осіб, у тому числі дітей дошкільного віку - 316, шкільного - 481.

У економіці устяни орієнтуватимуться на харчову промисловість: тут зареєстрована 21 юридична особа та 56 фізичних осіб-підприємців. Діє 18 магазинів та 5 закладів громадського харчування.
За прогнозами загальний фонд бюджету становитиме 9224,1 тис. грн. Громада планує утримувати 7 зкладів охорони здоров’я, 9 закладів освіти та 13 закладів культури.

ЧИ ДОВГО НЕЗАЛЕЖНІ?

Кам’янська сільська рада наміру об’єднуватися не має. Зрештою, якщо Кабмін затвердить перспективний план у такому вигляді, як він є зараз, то площа цієї громади буде найменшою в регіоні й становитиме 951,2 кв. км. Тут проживатиме 2201 мешканців, з яких 157 дошкільнят та 225 школярів. За рахунок бюджету об'єднаної громади працюватиме амбулаторія та поліклініка, ЗОШ І-ІІ ступенів, ДНЗ та 2 заклади культури.

Економічний потенціал громади частково забезпечать 25 юридичних осіб та 81 фізична особа-підприємець. Наразі тут діє 4 магазини, аптека та один заклад громадського харчування.
Обсяг доходів загального фонду громади становитиме 2252,2 тис. грн.

Теги: об’єднання громадян, територіальна реформа, територіальне об’єднання громад

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.