Перейти на мобільну версію сайту


22.09.2017

ІЗ СМІТТЯМ НЕ ДО ЄВРОПИ

сміттяДо сміття люди ставилися як до непотребу, яким воно і є. Але дуже серйозного розмаху проблема сміття набула після того, як Львів потопав у ньому і розвозить досі його всією Україною. Там роблять усе, аби вишукати гроші, щоб прибрати всю гидоту з міських вулиць. Сподіваюся, що наше місто знайде правильне рішення, і наш полігон дегазують, але поки що мова про інше – про оплату кам’янчанами послуги з вивезення твердих побутових відходів і про несправедливість у сплаті.

Аби комунальне підприємство «Спецкомунтранс», яке займається вивезенням ТПВ, не вмерло, тарифи на послуги було переглянуто цього року двічі – в квітні і червні. Але тут ще один казус, бо, відповідно до постанови Кабміну, люди мають сплачувати за вивезення сміття з розрахунку норми накопичення, тобто за один метр кубічний. Враховуючи, що одиницею виміру в житловому фонді є метр квадратний, тому ця норма обраховується з метра квадратного. 

Зрозуміло, що в трикімнатній квартирі має жити від чотирьох до шести осіб, тобто ці люди накопичують певну кількість відходів. Та бувають випадки, коли в двокімнатній квартирі мешкає п’ятеро людей, а в трикімнатній – одна. Тому було би справедливо платити за кожну особу.

Та нині така система обрахування, за якою береться плата за метри квадратні. Тобто в житловому фонді метри кубічні перераховані в метри квадратні, і за них береться плата.

– У місті з’явилася ініціативна група, яка вимагає, щоб плату за ТПВ проводити за метр кубічний, – розповідає голова Асоціації ОСББ селища Першотравневе Емілія Мазур. – На моє переконання, цю послугу взагалі потрібно вивести зі складу внесків на утримання будинку. Але такі дії на нинішньому етапі призвели би до знищення «Спецкомунтрансу» і потопили би місто в смітті. Поясню чому. Для того, щоб винести цю плату в окрему структуру, потрібно з кожним укласти угоду, а для цього слід створити окрему абонентську службу, яка займатиметься угодами та збором плати. Зрозуміло, що це техніка, люди, зарплата, податки. І все це призведе до підвищення тарифу. Також не потрібно забувати, що технічний парк «Спецкомунтрансу» дихає на ладан, бо багато років жодної одиниці нової техніки придбати не було можливості, а лише ремонтувалася стара. І за те, що місто вже багато років утримується в належному стані, велика подяка директору «Спецкомунтрансу» Сергію Гжебовському та всьому його колективу.

– Що таке вивезення сміття, я дуже добре знаю, бо ЖЕК, у якому я працювала раніше, сам його вивозив, і це були величезні проблеми. Отже, це нововведення нині не на часі, інакше ми загубимо добре налагоджену систему і, дай Боже, щоб нас не спіткала доля Львова. Звичайно, що проблему потрібно вирішувати, але не поспіхом. Необхідно скурпульозно її вивчити, прорахувати собівартість послуги, віднайти можливість придбати найнеобхіднішу техніку, бо саме підприємство не в змозі її купити. Нині не всі люди сплачують кошти за квартплату і точно також не будуть сплачувати абонплату за вивезення сміття. Тому слід поки що залишити все як є, бо, не пофарбувавши під’їзд чи гойдалку можна жити, хоча це й неправильно, а от якщо не вивезуть сміття, це вже буде катастрофою.

Моя хата скраю – це аксіома багатьох українців, бо ми не бажаємо усвідомити просту істину: якщо кожен із нас не буде викидати з балкону недопалки, капусту, недоїдки, обгортки, то тоді не потрібно буде винаймати людей, які це все прибирають, а отже оплачувати їхню роботу, а гроші, які надходять від сплати, можна буде перенаправити на якісь інші потреби благоустрою. У цивілізованих країнах суспільство від сміття ще має зиск. І не відвалиться ні в кого рука, якщо він папір складатиме окремо від скла, тетрапаку, пластикових пляшок та залишків продуктів харчування. Панове, то ж ми прийшли в Європу, тому й поводити себе потрібно цивілізовано, бережно ставитися до майна. І вже тоді, коли ми, кожен на своєму місці, будемо правильно жити, тоді й буде моральне право качати свої права. Кожен повинен починати із себе.

– Уявіть собі, нещодавно на Нігінському шосе хтось узяв і викинув три купи будівельного сміття, а нині є потреба викосити узбіччя від трави, але це неможливо зробити, бо насамперед потрібно організувати прибирання й вивезення цього сміття. Ось це і є додаткові витрати, хоча через 50 метрів полігон, – обурюється Ємілія Станіславівна. – Але ж за в’їзд туди потрібно заплатити 15-20 гривень. Тож не можна з таким сміттям йти у Європу. Навпроти кладовища хтось постійно викидає в посадку кістки тварин. Окрім того, що це сміття, це ще й антисанітарія, шкода екології. Таке враження, що після цих особин більше і життя не має бути. Каньйон засипаний, ліси і парки засипані, сміття люди кидають просто під ноги. 

До вирішення цієї величезної проблеми необхідно долучитися всім: правоохоронцям, екологам, інспекторам із благоустрою, простим громадянам, медикам і освітянам. І починати це потрібно з дитячого садка, школи, родини. Влаштовувати флешмоби «Кам’янець – чисте місто».

Теги: сміття, КП "Спецкомунтранс"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.