Перейти на мобільну версію сайту


04.01.2019

ІЗ СЕМИ П’ЯТЬ ЗАГИНУЛО

лебедіНадзвичайна ситуація сталася на «Лебединому озері», коли вже одну хвилину крокував на кам’янецькій землі Новий 2019 рік. Саме тут з’явився різкий запах нафтопродуктів, дзеркало води вкрилося масляною плівкою. А вже через 12 хвилин рятувальники у спеціальних гумових костюмах діставали із води сімох лебедів, які вже встигли наковтатися цієї отруйної рідини і скупатися в ній.

Рятувальники 6-ої ДПРЧ швидко і професійно спрацювали та доставили пернатих у розташування 5-ої ДПРЧ 2-го ДПРЗ, де намагалися змити з них мастила, а потім доправили до Кам’янець-Подільського еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Але птахи наковталися гидоти стільки, що це стало несумісним із подальшим життям. Тобто лебеді загинули, лише двоє із семи з верхнього озера білих залишилися живими. А чорних лебедів переселили в ЕНЦУМ ще раніше.

Ця пляма вже не вперше з’являється на озері, але її походження з’ясувати й досі не вдалося. 1 січня зранку виконкомом були проведені консультації, а пізніше військові провели обстеження. За допомогою саперного обладнання обстежувалася акваторія «Лебединого озера», а також ймовірні джерела забруднення. Досліджували Молодіжний парк, територію ЗОШ №8, на розі вулиць Соборної і Шевченка та інші навколишні місця. Сапери шукали в землі ємності на глибині 6-8 метрів, глибше такі ємності зазвичай не закопували. Але військові нічого не знайшли.

Заступник міського голови Сергій Бабій припускає, що не лише з навколишньої території нафтопродукти можуть потрапляти в озеро. Колись на вулиці Індустріальній діяв Енергопоїзд, який забезпечував місто електроенергією, а джерелом видобутку її були нафтопродукти. І хто тоді надавав належну увагу захороненням відходів виробництва? Можуть бути й інші джерела забруднення. Тому нині стоїть першочергове завдання відшукати їх.

Наразі вирішувалося питання, яким чином зібрати пляму, щоб нафтопродукти не потрапляли в річку Смотрич і не накоїли біди з флорою і фауною, а також щоб заражена вода не потрапила в водопровід і крани кам’янчан. Тимчасовий вихід знайшли – встановили солом’яні тюки як бар’єр. Намагання дослідити, яка саме рідина потрапляє в озеро, результатів наразі не дала. Жоден дослідницький інститут у нашому регіоні встановити це не може, адже рідина потрапила у воду і правдивої інформаціє немає можливості отримати. Міський голова вирішив особисто звернутися у столичний інститут нафти і газу, щоб визначити, що потрапляє у водойму.

А департамент ЖКГ вже проводить перемовини з містом Дніпро з приводу придбання у них нафтопоглинаючого абсорбенту. Його потрібно 200 кілограмів, що дорівнює 40 тисяч гривень. Міський голова Михайло Сімашкевич поставив завдання докласти максимум зусиль, аби встановити ступінь шкідливості забруднюючої речовини і відшукати джерело забруднення.

Уже третього грудня вихід забруднення знизився сам по собі.

– Пляма сама раптово з’являється і сама раптово зникає, – зазначив Михайло Євстафійович. – Але абсорбент потрібно придбати, щоб, не дай Боже, коли забруднювач з’явиться, ми були озброєні. Також невідомо, чи ця рідина не є вибухонебезпечною.

Отже, усі відповідні служби від екологів до рятувальників віднині мають працювати над встановленням походження забруднювача та бути на сторожі, щоб в екстреному порядку усунути небезпеку.


Теги: надзвичайна подія, загинули лебеді

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.