Перейти на мобільну версію сайту


25.03.2016

І ЗНОВУ ВІЙНИ ЗА ЗЕМЛЮ

22 березня пройшло засідання постійної депутатської комісії з питань землекористування, архітектури, будівництва та екології, голова якої Валерій Слободян. Окрім земельних питань які будуть винесені на чергову сесію міської ради, що відбудеться 29 березня, були розглянуті основні питання.

Як ніколи це засідання було досить важким і сумбурним, адже депутатам довелося розглянути питання, які турбують кам’янчан, але вони не розглядатимуться на сесійному засіданні. Зокрема, про долю чобатаря з вул.Огієнка, який мав комісія там тимчасову споруду для проведення підприємницької діяльності, на яку немає продовженого дозволу прив’язки. Прийшли також представники будинку по вул.Нігинське шосе, 22, де на зеленій зоні розпочалася підготовка до будівельних робіт, тобто зведення дев’ятиповерхового однопід’їздного будинку. Тамтешні мешканці обурені тим, що їх навіть до відома ніхто не поставив, що там має бути дитячий майданчик і в них порушена інсталяція. З цього приводу депутатська комісія вирішила виїхати на місце й зустрітися з мешканцями, забудовником і підрядником, аби знайти шляхи порозуміння. Також люди обурювалися з приводу вирізання дерев та зухвалої поведінки виконавців робіт.
Отже, зустріч усіх зацікавлених сторін відбулася на місці майбутнього будівництва. Виявилося, що в будівельника є всі відповідні дозволи, немає лише порозуміння з людьми, які скаржилися на його недопустиму хамську поведінку і погрози розправою. І хоча відстань між будинками складає 31 метр, мешканці були категоричні через інсталяцію та те, що їхній будинок позбавили дитячого майданчика і майданчика для сушіння білизни.

Війни через земельні спори були й будуть, і ведуться вони через те, що люди не інформовані, де починається прибудинкова територія й де закінчується, чому був дитячий майданчик і раптом зник, бо як виявилося, він не на тій землі розташований. Але хтось же має поставити крапку в цьому безладі.

І цього разу депутати розглядали питання довгобуду на вул.Пушкінська, 53, але члени комісії зачепилися за окрему думку юриста про поновлення документів і дали представникові інвестора час на їхнє представлення.
Зачепилися народні обранці за питання надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки одному із комунальних підприємств на Хмельницькому шосе, неподалік ділянок, наданих учасникам АТО. Ділянка проблемна, там знаходяться комунікації, які заважають будівництву, тому знайдено інвестора, який погодився перенести ці об’єкти і прокласти комунікації до ділянки атошників. Депутати не погоджувалися з таким вирішенням питання, бо боялися, що почнуть працювати корупційні схеми, і КП саме буде розпоряджатися. Але ситуацію роз’яснив Віктор Кравчук, начальник відділу Держгеокадастру м.Кам’янець-Подільський. Він пояснив: якщо провести цю земельну ділянку через аукціон, то це виділення затягнеться на багато місяців, а може й більше року, тому вирішили йти таким шляхом. Крім того поки що дається дозвіл на розроблення проекту, а вже в наступних процедурах можна буде цю землю передати в суборенду й чітко прописати умови.

Члени земельної комісії на прохання громадської організації учасників АТО вирішили з питаннями виділення земельних ділянок цій категорії почекати, але насамперед виділяти сім’ям загиблих та пораненим кам’янчанам.
Щодо виділення земельних наділів мешканцям міста під гаражі, тут теж виникла колізія, ділянки будуть виділятися згідно з законом, але по три на одну сім’ю - то такого не буде. Бо виходить одним все, а іншим нічого.

Теги: земля, незаконне будівництво, вул.Нігинське шосе, 22

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.