Перейти на мобільну версію сайту


04.03.2016

І ЗНОВУ ПОВЕРТАЄМОСЯ ДО РИНКУ

Минулого номера «КлюЧ» писав про те, що робиться на Центральному ринку, зокрема, про калюжі під ногами, засотоване небо дротами тощо. Як результат, шквал обурень від підприємців ринку, про те, що нібито його мають закривати, бо на їхньому місці збираються будувати супермаркет. Занепокоєні тим, що залишаться без робочого місця, вони прийшли на зустріч із міським головою Михайлом Сімашкевичем, аби той розставив крапки над «ї».

Представники від підприємців хочуть бачити генплан ринку, про який йде мова не один рік. Вони впевнені, що це дало би змогу контролювати, хто де що може встановити, причому без згоди власне підприємців.
- Нам потрібен генплан, бо завтра залишимося взагалі без нічого, - каже голова профспілки торгівлі міста Людмила Боярська. – Також усвідомлюємо, що реконструкцію однозначно потрібно проводити, але конструктивно, щоб не страждали люди, які працюють на ринку. Ці всі кроки необхідно обговорювати.

- Міська влада не має права втручатися в роботу ринку, адже він належить не міській структурі, а райспоживспілці, хоча й знаходиться на міській землі, - каже міський голова. – Але на ринку працюють кам’янчани. Вважаю, що реконструкція ринку потрібна, але вона зараз не на часі, крім того, на це грошей немає. Та якщо це має відбутися, то справедливим буде, якщо підприємці самі виступлять інвесторами. Але грошей, які вкладаються в розвиток ринку, не видно. Нині потрібно провести каналізацію, щоб люди не місили болото.

- Раніше двічі на рік проводилася інвентаризація робочих місць на ринку, та схема приносилася на погодження в міську раду, було видно рух, який там відбувається, тому потрібно таку практику відновити, і тоді міська рада зможе допомагати у вирішенні спірних питань, - додає директор департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Майя Гурська.

Отже, аби прицедентів не було, вирішено разом із депутатським корпусом, представниками ринку та виконавчою владою такого рівня питання вирішувати спільно, щоб не було образ. Тоді і міське керівництво зможе допомагати.
Міський голова запропонував підприємцям раз на місяць зустрічатися із залученням керівництва ринку і допомагати вирішувати нагальні питання. Також було запропоновано обговорювати болючі питання із головою громадської організації «Саморядування ринку» Анатолієм Гуромою, який є депутатом міської ради і зміг би проблемні питання підприємців порушувати перед міською радою.

- Генплан потрібен однозначно, - додає директор ринку Сергій Чернявський. - Навіть через те, щоб конролювати різні процеси на ринку. Але цей документ надто дорого коштує, і керівництво не може собі дозволити його виготовити. Лише на проектно-кошторисну документацію згореного молочного павільйону пішло 80 тисяч гривень. Також потрібні гроші на декларацію про початок будівництва і завершення. А ще вони потрібні на саме будівництво. Щодо молочного павільйону, який планували збудувати на господарському дворі до осені, то наразі йдуть пошуки інвестора, який би цей проект осилив. Проектно-кошторисні роботи ринок візьме на себе, а от зведення його можливе з кимось у складчину. Нині в ринок вкладено 1 млн 200 тис. грн. 

Під час розмови від імені підприємців виступила Ліля Яценюк, яка запропонувала у складчину прокласти  повз їхні торгові точки канавки для відтоку дощової води, на що отримали схвальну відповідь. Можливо, тоді покупці не стрибатимуть через калюжі й не мочитимуть ноги.

На завершення зустрічі підприємці повернулися до питання встановлення додаткового рибного кіоску, натомість, аби питання вирішити полюбовно підприємець доварив ще більший і виступив за межі торгового ряду. Таку картину на власні очі побачив Михайло Євстафійович, який без попередження завітав на ринок. З цього приводу дано доручення створити комісію із депутатів, громадськості і представників від підприємців ринку й закрити питання. На момент виходу газети доточений кіоск підрізали, і він вже не виступає із торгового ряду.

Теги: Центральний ринок

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.