Перейти на мобільну версію сайту


29.11.2013

HE-E-E-LP! або ВРЯТУЙТЕ ШВИДКУ

Інколи й швидка медична допомога потребує, щоб її рятували.
Вісім років тому станцію швидкої медичної допомоги тимчасово перевели на другий поверх міської лікарні. Перевели не тому, що медики перебували в поганих умовах, а тому, що в туди мала переїхати служба єдиного замовника.

Але й у «новому» приміщенні лікарям не стало краще працювати: кабінети з височезними стелями постійно були наріжним каменем усіляких дискусій. Чого лишень вартувало побілити стіни, поміняти майже триметрові вікна?.. Додавали клопотів прогнила каналізаційна система, круті сходи на другий поверх, по яких мали бігати лікарі на черговий виклик...
У суботу, зайшовши в приміщення швидкої медичної допомоги, подумала, чи бува я не потрапила в громадську вбиральню радянських часів: дихати не було чим, аромати із санвузлів були просто нестерпними. На зборах трудового колективу головним питанням порядку денного було переселення швидкої допомоги в інше приміщення. Медики дізналися, що їх мають відселити в будівлю із ще гіршими умовами, аніж вони мають сьогодні. Перш за все, площа, яку вони в майбутньому можливо займатимуть, буде меншою за нинішню. На ній десь потрібно буде розмістити кімнати відпочинку окремо для лікарів чоловіків і жінок, роздягальні, побутові кімнати, санвузли, душові, кабінети для зберігання лікарських засобів та поповнення ними медичних саквояжів, для медичного устаткування тощо.
А ще мають бути окремі кімнати для водів карет швидкої допомоги та окремі бокси для IMG_0246.jpgтранспортних засобів.
Впроваджуючи реформи в медичну галузь, чиновники забули про одне - створення нормальних умов для людей, які безпосередньо працюють у цій сфері, щодня зіштовхуються з людським горем. Від їхньої роботи, деколи хвилини, залежить життя інших. То хіба нині лікарі не заслуговують на достойне, відповідно облаштоване місце роботи?
Реформування, окрім зміни в назві СШМД на Кам’янець-Подільську станцію екстреної медичної допомоги Хмельницького обласного Центру екстренної медицини та медицини катастроф, принесло ще й обласне підпорядкування та відповідно, фінансування. Тож міська влада про лікарів швидкої нині подбати не може, а обласна, певне, вважає, що про кам’янецьких медиків нехай турбуються місцеві чиновники. От і виходить, що лікарів «невідкладної» жбурляють із рук в руки, й навіть немає за них кому заступитись. Свої розводять руками, а чужі - махнули рукою?..
Цікаво, про про проблеми кам’янецьких медиків швидкої допомоги знає обласне керівництво, яке нині, подейкують, шукає варіанти, аби здешевити оренду існуючого приміщення. Область відмовилася від запропонованої частини водолікарні, яка була замалою, аби вмістити повністю швидку допомогу. Згодом їм запропонували адмінприміщення міської лікарні: тут площа вдвічі менша за нинішню територію СШМД. Крім того, медики нарікають на підвищену вологість у приміщеннях грибок і відсутність побутових умов.
А чому би не перевести станцію швидкої допомоги в будівлю, де знаходиться станція переливання крові, яка, до речі, також підпорядковується області? У 2-поверховому будинку є не лише всі соціально-побутові умови, а й у дворі підпорядкованої території - бокси, в яких би перебували автомобілі. Щоб не «розпорошувати» медицину по місту, можна швидку допомогу розмістити на першому поверсі міської поліклініки.
На завершення зборів трудовий колектив станції екстреної медичної допомоги вирішив звернутися до міської влади та безпосереднього керівництва з проханням узгодження питання з приміщенням для швидкої.
Коли матеріал готувався до друку, ми дізналися, що наразі створено комісію, яка проводить інвентаризацію приміщень медичної галузі. Напевне, після цього буде прийнято рішення про надання постійного місця перебування для швидкої допомоги бо саме ці медики першими приходять на допомогу до всіх, хто її потребує.

Теги: швидка допомога

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.