Перейти на мобільну версію сайту


18.11.2016

ГРОМАДА НЕ МАЄ БУТИ МАЧУХОЮ

Довелося потрапити в дитячу поліклініку, а там - ніде яблуку впасти: шум, гамір, задуха, вузькими коридорами важко рухатися. А потім стверджуємо, що діти – наші квіти і все найкраще - дітям. Можливо, 50 років назад це приміщення й було кращим, бо в нього дитячу перевели з Пушкінської. За пам'яті старшого покоління дитяча поліклініка і станціонар розміщувалися саме там, де згодом була наркологія, потім це приміщення викупила будівельна компанія. На той час приміщення на Леніградській (Лесі Українки) задовольняло потреби міста. Згодом, коли в селищі Жовневому побудували нову дитячу лікарню, за проектом було, що поліклініка з’єднується зі стаціонаром. Але завершилося тим, що до поліклініки руки не дійшли. Вона нібито розширилася на старих площах, але й потреби і вимогами збільшилися. 

дитяча (1)- Лікарня дуже потрібна була дитячому населенню міста, - розповідає головний лікар поліклініки Тетяна Очеретенко, - адже на той час у місті налічувалося 26 тисяч дітей. Тоді у стаціонарі було три відділення, де діти лікувалися по тижню, два, місяцю. Туди привозили воду з Макова і Сатанова. Стаціонар взагалі був напівкурортом. Але, коли бюджетні кошти почали обмежувати, тоді батьки не віддавали дітей на такі тривалі терміни лікування, бо харчування вже було гіршим, лікування теж не отримували як було раніше. Тоді вже почали обмежувати ліжкодні, і вони почали пустувати. Отже, 120 ліжок вже не потрібні були місту. Крім того, стрімко почала зменшуватися кількість дітей. Сьогодні дитячого населення маємо 16500, а 19500 разом із підлітками, які приїздять у місто вчитися з навколишніх територій. Виходить, що за роки незалежності кількість дитячого населення зменшилася на 10 тисяч. Згодом постало питання: «Чому пусткою стоїть 4-поверхова будівля?». Ми не змогли виконувати план ліжкоднів і замислилися: «Як раціонально використати ці площі?». Дітей перевели в менші відділення, на половину зменшили ліжковий фонд – до 60, нині 45 ліжок. За 25 років втричі зменшився ліжковий фонд. Корпус дитячої лікарні було передано під дорослі відділення кардіо- і неврологічного профілю. Із трьох наявних у місті лікарень стала одна. Після цього від’єдналися поліклініки, як другий рівень надання медичної допомоги. Три роки тому в ПМСД ми віддали дільничу службу, нам залишився другий рівень надання допомоги, тобто вузькі спеціалісти.

- Тетяно Юхимівно, то що залишили під вашою юрисдикцієїю?

- Масові медогляди, профілактичну діагностику, профілактику для найменших у «Кабінеті здорової дитини», проводимо щеплення, оглядаємо дітей в освітніх закладах. Взяли на себе досить складну категорію – підлітки, їх 6 тисяч. Також наші вузькі спеціалісти консультують стаціонар, проводимо діагностику тут і там. Вузьких спеціальностей у нас 20 найменувань.

дитяча (2)- А Вам вистачає вузьких спеціалістів на все місто?

- Маємо три лори, три окулісти, два неврологи, але цього мало, бо окрім прийому в поліклініці, вони змушені консультувати стаціонар. Нині є проблема з дитячим кардіологом: лікар у місті один і якщо вона захворіє чи поїде на курси, або піде у відпустку, ми змушені дітей направляти в обласну лікарню, а це 100 кілометрів. Тому нам потрібно продублювати ще по одній ставці кардіолога, психіатра, хірурга, ортопеда, ендокринолога. На жаль, фахівці не поспішають працювати в педіатрії.

Коли я починала працювати в дитячій поліклініці в нас хворих дітей на цукровий діабет було троє на все місто. Сьогодні їх 28. Уявіть, щоразу потрібно підбирати дозу інсуліну для дитини - це складно. Маємо одного алерголога на все дитяче населення міста, але лікар працює на півставки.

- На жаль, проблеми в дитячій медицині у місті накопичувалося роками, - додає заступник міського голови Вадим Савчук. – Але потрібно вишукувати шляхи, як покращити медичне обслуговування дітей. Ми не повинні заривати бюджетні гроші в ремонти, дороги, асфальт, а насамперед маємо дбати про наше майбутнє покоління, здорове і щасливе. Тому куди-куди, а в покращення медичного обслуговування не можна шкодувати грошей і вишукувати якісь пріоритети. Слід медичну послугу надавати на ранніх етапах, а не заганяти хвороби в кут. Для виявлення різних патологій потрібне сучасне обладнання.

- Вадиме Анатолійовичу, і коли ж це має статися?

- Це мало статися ще 25 років тому. Але, якщо ми кардинально не почнемо рухатися вперед, якщо вже не зробимо той важкий перший крок, то ще 25 років будемо розхитуватися й обмірковувати: «Куде краще, у першу чергу, виділити грошей з бюджету?». Ми, як влада, робимо кроки й де можемо, там вибиваємо гроші. Днями домовилися з польською стороною, яка списує прилади й обладнання, яке би ми ще могли використовувати. Залюбки його візьмемо й передамо медикам. Нині для обладнання дитячої лише поліклініки потрібні мільйони, а ми їх не маємо.

- Тетяно Юхимівно, точилися розмови про об’єднання вашої лабораторії до загальної. Це має відбутися?

- Слава Богу, ні. Для нас це було би дуже важко, возити в машині пробірки - це жах. Нині ж ми на місці можемо проводити дослідження й не ганяти людей, але нашу лабораторію потрібно переобладнати. Ціна питання 200 тисяч гривень, і не потрібно витрачати багато часу на дослідження й бігання пацієнтів до тієї чи іншої лабораторії та платити чималі гроші приватним структурам. Потрібний нам аналізатор видає результат аналізу миттєво, а ті,. які раніше проводили за кілька днів, можна було би отримати за кілька годин. Це дуже важливо для початку оперативного лікування. Ця лабораторія повинна проводити гематологічні, загально-клінічні, паразитологічні, біохімічні та імунологічні дослідження. За 2015 рік проведено 245 тисяч досліджень. Але кількість досліджень щороку зростає, тому для забезпечення належного рівня проведення лабораторних досліджень потрібно оновити матеріально-технічну базу клініко-діагностичної лабораторії, щоб більш якісно проводити дослідження й забезпечити своєчасне виявлення хворих на ранніх стадіях захворювання. Минулого місяця дитяча поліклініка провела благодійну акцію для учасників АТО й обстежила 500 воїнів-контрактників та провела 1500 загальноклінічних досліджень. Як результат навантаження, вийшло з ладу лабораторне обладнання, яке експлуатувалося з 1982 року. Апарати повністю відпрацювали свій ресурс, не відповідають стандарту і технічним параметрам. Ремонту воно не підлягає взагалі. Отже, нагальною потребою є придбання для дитячої поліклініки біохімічного аналізатора (вартість 140 тис. грн), фотометра (23 тис. 100 грн), центрифуги лабораторної (28 тис. грн), лейколічильника (8 тис. грн). Тому нам конче необхідно виділити 200 тис. грн. І ми про це просимо депутатів міськради. Ми дуже вдячні владі й депутатам, які допомогли з обладнанням для офтальмології (рефрактометр), на яке ми чекали кілька років. І ще подяка за те, що нам передали двох лікарів стоматологів, щоб вони могли проводити профілактичні огляди й для них обладнано сучасне робоче місце. Проблема із зубами в дітей в нашому місті серйозна, тому ми готові займатися цією справою, щоб не доводити зуби до лікування.

Наступний крок - потрібно обладнати лор-кабінет, адже ми не можемо визначити глуху чи туговуху дитину. Потрібні аудіометри для дітей. Але найбільше, на що ми сподіваємося - це на ехокардіограф для визначення вад серця, пролапсів і хорд. Нам доводиться відправляти дітей в Хмельницький чи Чернівці, або в приватні кабінети.

- Я вважаю, що до дитинства ми ставимося не дуже дбайливо, - каже Вадим Анатолійович. – Після п’ятої вечора хворій дитині ніхто не може допомогти, якщо не маєш телефону знайомого лікаря, який в приватному порядку може допомогти. Тому вважаю, що нам потрібно ще й закріпити свою швидку допомогу. Нині через асоціацію міських голів Михайло Євстафійович провів перемовини з приводу надання нам автівки, бодай списаної.

Під час розмови Вадим Савчук запевнив, що наступного року має відбутися переселення, бо на завершення ремонтних робіт на вул.Івана Франка виділено 400 тисяч.

- А що ж буде із територією і будівлею дитячої поліклініки в самому центрі міста, де ласий шмат землі?

- Час від часу поговорюють, що приміщення віддадуть під якесь управління. Було би добре взагалі тут зробити центр з надання адміністративних послуг, щоб людина зайшла в одне приміщення і вирішила всі свої проблеми.

Кожна влада перед виборами обіцяла покращити умови для дітей і медиків. Варіантів було досить. Поліклініку хотіли перевести в будівлю до стаціонару, потім - у колишнє приміщення медсанчастини заводу «Електроприлад» на Руських фільварках, але ці варіанти не задовольняли або батьків, або медиків. Тому зупинилися на варіанті дорослу поліклініку перевести на Руські, а дитячу - на місце дорослої, але при умові, що в тій будівлі на Руських нарешті проведуться ремонтні роботи. От і ведуться вони вже який рік. А можливо, лише розмови. Та тим часом діти туляться на прийом до лікарів у довоєнному приміщенні дитячого садочка.


Теги: медицина, дитяча поліклініка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.