Перейти на мобільну версію сайту


15.09.2017

ГОЛОВНІ АКЦЕНТИ ГОЛОВНОГО ЛІКАРЯ

Медична реформа, незважаючи на скептицизм українців, рухається по запланованому маршруту новацій. Нехай ще все одразу не вдається, та й це зрештою неможливо зробити за один день, проте ентузіастів, які вірять у майбутнє вітчизняної медицини, вистачає. Серед них - головний лікар Центральної районної лікарні Віталій Шевчук. Молодий та енергійний керманич вміє знаходити потрібні слова та втілювати в життя заплановані проекти. Сьогодні їх зроблено чимало, попереду - не менше.

Віталій ШевчукПро плани та перспективи, які очікують на Центральну районну лікарню, а в майбутньому - серце Кам’янець-Подільського госпітального округу, поговорили з Віталієм Івановичем.

- Нині працюємо над трьома довгостроковими проектами, - каже головний лікар ЦРЛ. - Разом із цим, завершуємо ті, що розпочали раніше. У пріоритеті - утеплення лікарні. Уже маємо проектно-кошторисну документацію, яка передбачає не лише утеплення фасаду, а й повністю заміну всіх вікон та дверей. Вартість запланований робіт чимала - близько 8 млн грн. Зрозуміло, що отримати таку суму одразу просто нереально, та головне - з чогось розпочати, а не сидіти, склавши руки. Саме так ми починали роботи з благоустрою прилеглої території, який нині доробили за кошти, виділені з районного бюджету. 
Дуже приємно, що у всіх починаннях маємо підтримку і від народного депутата України Володимира Мельниченка, і від директора департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА Якова Цуглевича, від керівництва районної ради та райдержадміністрації, всього депутатського корпусу. Сьогодні ми можемо бачити, як територіальна реформа змінює межі населених пунктів і навіть районів, проте лікарня залишається власністю громади, незалежно від зміни її назви. Тож у медицину варто вкладати кошти, розвиваючи всі рівні надання допомоги людям.

- Віталіє Івановичу, болючим питанням Центральної районної лікарні залишається приймальне відділення, яке давно потребує ремонту?

- Повністю погоджуюся. Але не хочеться робити ремонт із серії «Побілив, пофарбував, начепив медалі за заслуги». Такий варіант цілком годиться для піару і викинутих на вітер грошей, але не для лікарні. Наразі ми шукаємо підрядника, який би зробив приймальне відділення за європейськими стандартами. Тут мають бути боксовані ліжка, при вході - рецепція, де черговий лікар прийматиме пацієнта і направлятиме його, куди потрібно. В ідеалі приймальне відділення має бути великим, розрахованим приблизно на 10 ліжок. Хворий перебуватиме в ньому до трьох днів. Кожне ліжко буде відгороджене спеціальною ширмою, за якою знаходитиметься необхідна для надання невідкладної допомоги апаратура. 

Нині хоч маленькі, але певні кроки в цьому напрямку зроблені. По-перше, змінено назву - тож замість приймального відділення маємо «Відділення екстреної медичної допомоги». Лікарі навчаються на курсах та проходять перекваліфікацію. Ми спочатку готуємо матеріальну базу, кваліфіковані кадри, а вже потім гарну картинку. Зауважу, що на базі подібних районних лікарень таких приймальних відділень немає. Тож є до чого прагнути й куди рухатися.
Наша ЦРЛ побудована за типовим проектом - поліклініка як і лікарня мають окремі входи, але знаходяться в одному приміщенні, з’єднаному переходом. Є окремо морг та інфекційне відділення.

- Щодо останніх, то вони, здається, також потребують уваги?

- Так, наразі ми виготовили проектно-кошторисну документацію на капітальний ремонт інфекційного відділення, вартість якого становитиме близько 3 млн грн. Проекту та відповідного ремонту потребує і морг. Хоч тамтешні «пацієнти» на погані умови перебування нам не скаржилися - це жарт, звичайно, але варто реально оцінювати ситуацію, як і визначати, що має бути першочерговим, а що - другорядним. У приміщенні моргу було перекрито дах, встановлено пластикове вікно та морозильну камеру. Поки що фінансові ресурси в нас обмежені.

- Цьогоріч ЦРЛ має чим похизуватися - і новою операційною, зробленою за європейськими стандартами, і новим обладнанням для неї.

- І не лише. На найближчій сесії депутати райради мають намір виділити нам кошти для придбання ще кількох необхідних апаратів. Для хірургічного відділення - апарат для ВАК-терапії ран. Цей вакуумний відсмоктувач сприяє швидшому загоєнню ран. Будемо мати змогу придбати кисневий концентратор, який зі звичайного повітря переробляє суміш, насичену киснем. Тож нам не доведеться купляти громіздкі кисневі балони. Є фінансування на придбання медичного спірографа, за допомогою якого можна визначити різні параметри дихання. Закладені кошти на холодильники та бойлери.

За запитом колеги-депутата Ігоря Гая сесія райради виділяє гроші на ремонт туалетів у терапевтичному відділенні. Перед цим було зроблено ремонт туалетів у гінекологічному відділенні, та в пологовому - за кошти мецената.

- Віталіє Івановичу, не важко керувати таким потужним закладом, як Центральна районна лікарня?

- Легко працювати, коли є підтримка. Мені пощастило йти пліч-о-пліч з начмедом Іриною Костинською та завідувачем поліклінікою Віктором Москалюком. По життю таланило на гарних вчителів. Лікарів у родині не було, батьки мої все життя пропрацювали в колгоспі, а мене потягнуло в медицину. Жодного разу не пожалкував за свій вибір.

У Центральній районній лікарні працюю з 2001 року. Починав із посади лікаря-хірурга. Моїм вчителем був відомий кам’янецький хірург Іван Павленко, на превеликий жаль, нині покійний. Від нього навчився професійності в роботі. Він міг поставити будь-який діагноз. Із ним можна було йти в операційну без остраху, що можемо не впоратися, настільки він був впевнений у власних силах. Коли вже я пізніше працював лікарем-УЗД, почав дотримуватися правила 5-ти хвилин - саме стільки часу щодня читав спеціалізовану літературу. Знаєте, це нелегко, бо завжди сам для себе знаходиш відмовки, щоб не робити. Але такі маленькі щоденні кроки в майбутньому дають гарний результат.
Я починав свій шлях у медицині, коли головним лікарем ЦРЛ був Аркадій Флаксемберг - потужний управлінець, із прекрасним почуттям гумору. Він не говорив багато, кількома фразами міг пояснити всю суть. Аркадій Семенович навчив мене бути не тільки лікарем, а й людиною. І досі в пам’яті його влучні вислови й мудрі вчинки.

Зрештою такої доброти, як у Якова Цуглевича, в людях не зустрічав. Він уміє пробачати, тримати удар замість інших, і ця його доброта ллється через край. А ще Яків Миколайович надзвичайно комунікабельний. Де би ми не були, у нього завжди знаходилися друзі чи знайомі - чи в область їдемо, чи в міністерство, скрізь він наче свій. Така надзвичайна легкість та відкритість. Цими людьми захоплююся й надзвичайно їх поважаю. 

- Як головний лікар ЦРЛ, на що акцентуєте увагу Ви?

- На професійних кадрах і матеріально-технічній базі. Без одних не може бути іншого, й навпаки. Хотілося б іти в ногу з часом та впроваджувати енергозберігаючі технології, попрацювати над модернізацією закладу. Головне, що є бажання змінювати на краще районну лікарню не лише в мене. І за таку підтримку та розуміння наперед дякую всім, хто щиро вболіває за долю української медицини.

Теги: ЦРЛ, Віталій Шевчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.