Перейти на мобільну версію сайту


22.05.2015

ГЕТТО ДЛЯ ТВАРИН, ГАЗОВА КАМЕРА - ДЛЯ ЛЮДЕЙ

У Китайгороді місцевий житель розвів більше півсотні кіз, яких не в змозі утримувати в нормальних умовах. На адресу редакції надійшов лист наступного змісту:

Редакції газети «Кам’янецький часопис КлюЧ»
ГО Камянець-Подільського району «Самооборона»

Шановна редакція газети, до нашої організації звернулися мешканці с.Китайгород, Камянець-Подільського району, які висловили велике занепокоєння фактом умисного знущання над домашніми тваринами (козами) місцевим священнослужителем Василем.

Батюшка утримує на своєму подвір’ї за попередніми даними близько п’ятдесяти кіз, хоча їх там набагато більше. Тварини постійно недоїдають, хворіють і зимують у холодних напівзруйнованих приміщеннях, не пристосованих для їхнього утримування.

Подвір’я, більшу частину часу перебувають кози, захаращене побутовим сміттям, шинами від Кози в Китайгородіавтомобілів, гіллям, різним побутовим мотлохом, гноєм та іншим непотребом.
Мешканці Китайгорода не в захваті від господарства батюшки: постійний сморід від такої кількості тварин посеред села, не тільки заважає їм, але й відвідувачам, які приїжджають у населений пункт у гості до родичів чи просто відпочити на природі.

До речі, Китайгород - це в першу чергу, історичне місце. На території населеного пункту розташована пам’ятка природи загальнонаціонального значення, так зване Китайгородське відслонення. Це перлина Кам’янеччини! Та як привабити сюди туристів, коли перш ніж побачити унікальну рукотворну пам’ятку, вони мають нанюхатися нестерпного смороду?! 

У мешканців виникає питання, що робити, якщо через антисанітарію та нелюдське поводження з тваринами виникне спалах якоїсь інфекційної хвороби? Проблема ця має не один рік давності, від неї потерпають і місцеві фермери. Кози, яких раз на день випускають на пасовище, знищують посіви.
Звертаємося до редакції по допомогу у вирішенні цього вкрай складного питання.
З повагою, ГО «Самооборона».

Виїхавши на місце події, ми жахнулися від побаченого. По обійстю бродив цілий табун кіз! Вони тинялися по подвір’ю, лежали поміж розкиданими на господарстві дошками та гіляками. Особливо відчайдушні застибували на імпровізований паркан зі старих автомобільних шин і мекали на перехожих. А сморід... він був нестерпний! Здавалося, що постоїш ще кілька хвилин і зомлієш. Люди кажуть, що так тхне від автомобільних шин, у яких, мов у колодязі, господар складує козячі відходи...

Місцеві жителі про проблему знають давно. Їй тут не один рік. Чоловік і справді тримає тварин у жахливих, можна сказати нелюдських умовах, такий собі концлагер для тварин. За словами селян, кози потрапляють на пасовисько лише ввечері, та й то - всього на кілька годин. Впоратися з таким табуном не так уже й легко - він розбрідається по всій окрузі й наче сарана винищує практично все на своєму шляху. Ще б пак! Подвір’я горе-власника захаращене суцільними патиками, жодної Кози в Китайгородітравички чи бодай молодого деревцяти. Та й звідки їм узятися, якщо ці пруткі ненажери від голоду не тямляться що їдять. Здається, що варто їм побачити хоч щось їстівне, його не стане за мить.

- Тварини не винні, що хочуть їсти, а він їм не дає, - бідкається місцевий аграрій, директор ПП «Мрія-2010» Анатолій Яковенчук. - Узагалі не розумію, як можна їх утримувати в таких жихливих антисанітарних умовах?! Це жорстоко по відношенню до тварин!
Анатолій Миколайович орендує поля в Китайгороді вже п’ятий рік, і ще жодного не було, аби кози не нанесли шкоди його господарству.

- Колись висадив 50 берізок, та за кілька тижнів від молодих деревцят не залишилося й сліду, - каже господар. - На виноград, який посадив біля підприємства, чекала така ж доля. Із 285 висаджених сосен можливо вціліли кілька штук, та й сумніваюсь, чи довгим буде їхній вік. Це справжня сільська сарана! А скільки шкоди вони наносять підприємству після зими! Щойно зазеленіють посіви, як чекай біди від козячого стада. Не вгледиш, як залишишся без урожаю...
Хто дасть відповідь на запитання: «Чи довго ще терпіти місцевим жителям нестерпний сморід, а тваринам - знущання та голодне існування?»

Теги: кози, с.Китайгород

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.