Перейти на мобільну версію сайту


14.02.2014

ГАЗ БОДЯЖАТЬ, А СПОЖИВАЧІ ПЛАТЯТЬ ЗА ПОВІТРЯ

«Газ розбавляють, або в газопровід пускають повітря, - з такими словами звернувся в редакцію кам’янчанин Олександр Детцель. - Довгий час я не можу набрати у ванну гарячої води, щоб помитися. Вирішив, що в мене погана колонка, яка потребує профілактики. Звернувся до газівників, аби вони подивилися до колонки. Майстри здійснили профілактику, я їм заплатив, але бажаної температури води так і не отримав. Тож звернувся вдруге з претензіями. Спеціалісти пообіцяли знову подивитися до мого нагрівального приладу. Але ввечері відкрив кран із гарячою водою, підставив спокійно руки, адже звик, що з нього тече ледве тепла вода, й обпікся! Вранці знову вода була гарячою аж до тієї пори, поки на дворі стояли морози.
Вирішив з’ясувати, в чому ж причина і почав консультуватися з фахівцями. Один із них мені розповів, що причина проблеми прихована не в побутовому пристрої, а в якості блакитного палива. Виявляється, нам подають низькокалорійний газ, споживання якого збільшується в кілька разів, а коефіцієнт корисної дії дуже низький. Але платимо ми за кубічні метри споживання, а не за тепло, яке отримуємо.
Виявляється українці вже давно скаржаться в Адміністрацію Президента та Генпрокуратуру на 2газ.jpgякість споживчого газу. Та, як не дивно, в Україні немає відповідальних за це осіб, навіть якщо газ розбавляють повітрям...
Лічильник показує збільшення кількості спожитого газу, але тепліше нам від цього показника не стає. А ще буває, що газ горить червоним полум’ям, а не блакитним. Тобто женуть конденсат, лічильник крутить, а тепла немає».
Провівши власне розслідування, ми з’ясували, що існує два основних способи «накрутити» лічильник. Це використання так званого «мокрого» газу та додавання в нього азоту.
«Мокрий» газ отримується в основному через додавання газу українського видобутку або вугільного метану, в яких наявна висока концентрація вологи. Азот можна додавати за допомогою недорогих установок, що отримують цей газ із повітря й вкачують його через врізку в транспортний газопровід.
Отже вирішити цю проблему нині неможливо, оскільки в Україні чомусь немає єдиної системи контролю якості газу в кінцевих споживачів. Хоча в п.32 Постанови Кабміну від 9.12.1999 р. за №2246 «Про затвердження правил надання населенню послуг з газопостачання» зазначено: «Газопостачальне підприємство зобов'язане  забезпечити безперервне постачання газу з відповідними якісними показниками в порядку, передбаченому договором; надавати споживачам інформацію щодо нормативних та фактичних параметрів якісних показників газу та його тиску в газовій мережі тощо; розглядати в установленому порядку претензії споживача щодо відповідності якісних показників газу та якості послуг і за наявності відповідних підстав задовольняти його вимоги».
- У країні ніхто не приховує, що газ у нас дуже поганий, дуже низької калорійності, ви просто даремно витратите час, - зазначив представник Держспоживстандарту в програмі «Власть денег».
А ми ж, в свою чергу, хочемо почути відповідь від газопостачальників на питання, хто нам відшкодує за неякісно надані послуги та поверне гроші за спожиті зайві кубометри газу, які ми змушені були взяти для обігріву наших помешкань?

Теги: газ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.