Перейти на мобільну версію сайту


18.08.2017

ГАНЬБА БОЯГУЗАМ

збориНаша газета вже повідомляла, що з 1 серпня в Україні, у тому числі і в Кам’янці-Подільському, розпочалася призовна кампанія військо­во­зобов’язаних та резервістів на навчальні збори, які розпочнуться 27 серпня і триватимуть один місяць, тобто 30 діб.

Основне завдання зборів – підготовка військово навченого оперативного резерву, який, у разі потреби, зможе виконати поставлене завдання в складі тих бригад, до яких цей оперативний резерв належить.

Протягом 2017 року планують провести кілька таких навчань, у процесі яких буде підготовлено приблизно 20 тисяч громадян України, які входять до оперативного резерву першої черги. Речник Міністерства оборони заначив, що першочергово будуть призивати громадян України, які впродовж 2014–2015 років були призвані до лав ЗСУ, тобто 1–6-ої хвиль мобілізації і виконували завдання в зоні АТО, згодом були звільнені з лав ЗСУ та зараховані до військкоматів за місцем проживання й перебувають на обліку як оперативний резерв першої черги.

Явка на збори за повісткою ОБОВ'ЯЗ­КОВА. Хто вирішив сачканути, робить це на свій страх і ризик. Людині можуть піти на зустріч і перенести на іншу дату, бо ж збори проводять у кілька етапів. Але простий люд мовчки бере повістку і робить все за законом, а от керівники різних рівнів при появі працівника військкомату починають качати свої права, відмовляючись від святого чоловічого обов’язку захищати свою Батьківщину від агресора і її суверенітет. Одні прикриваються тим, що вони державної ваги люди, інші, що в них інші переконання.

З такими прецедентами ми зіштовхнулися під час вручення повістки одному з керівників районного центру зайнятості. Молодий чоловік, у якого двоє дітей на вихованні, відмовився взяти повістку для того, щоб пройти військово-медичну комісію. Мотивував це тим, що воювати мають лише військові люди. Він навіть телефонував обласному керівництву з цього приводу. Пан Андрій розповів, що всі працівники центру беруть активну участь у допомозі бійцям в зоні АТО, сплачують військовий податок. Крім того, в нього немає довіри до військкомату, бо там відправляють в АТО. У хід пішли особисті образи, але врешті-решт після проведеної роз’яснювальної роботи з другої спроби йому повістку вручили, і він наступного дня пройшов комісію.

Чоловіку пояснили, що військові збори проводяться з метою підготовки цивільного населення в разі вторгнення для захисту своєї Батьківщини.

Дуже зухвалою була поведінка директора філії «Птахокомбінат «Авіс» Миколи Лактіонова. Днями йому було повідомлено про місячні військові збори та вручено розпорядження про надання поіменного списку працюючих на підприємстві для подальшого вручення повісток. На обліку у військкоматі, згідно з наданим поіменним списком військовозобовязаних, які працюють на підприємстві, виявилося, що вже 71 штука не працює, 5 штук проходить строкову військову службу, а 7 штук перебувають на обліку в іншому районі. Дуже дивно, що людей на штуки рахують, як яйця.

Пан директор не побажав зустрітися з уповноваженим працівником військкомату, посилаючись на зайнятість. Прислав на зустріч працівника відділу кадрів, яка мала «розрулити» ситуацію. Але ж як тут її владнаєш, якщо на підприємстві не ведеться військовий облік, на роботу приймають чоловіків і про це не повідомляють військкомат. Як нам вдалося з’ясувати пізніше, на підприємстві є декілька охоронних фірм, немісцеві, які забезпечують охорону внутрішню, зовнішню, мають службу безпеки. Ціла армія чоловіків із Вінницької і Львівської областей працюють тут вахтовим методом, але не спромоглися стати на тимчасовий військовий облік, як вимагає закон. 

Вдруге, коли приїхали вручати повістку особисто директору, і лише через те, що дуже бажають налагодити військовий облік в нашому місті та районі, а для цього потрібно провести відповідну роботу й навчити, як керівникам діяти в особливий період, директор слухавку не брав. Якийсь чоловік з охорони запевняв нас, що в керівника селекторна нарада, і він не може прийняти. Вирішили почекати, але той же чоловік повідомив, що вона буде аж до третьої години. Оце так наради! Замість того, щоб зайнятися виробничими питання, сидять біля моніторів і радяться. Але це справа його керівництва. Секретар нам повідомив, що директор зайнятий, потім, що його взагалі немає на території, а ще пізніше, що він кудись зник. Тож скільки можна військових людей відволікати від роботи, тому вирішили викликати підмогу, аби з’ясувати безвісті зниклого. Більше години довелося чекати слідчо-оперативну групу. Прибуло двоє, покрутилися-покрутилися на прохідній, щось незрозуміле сказали і вирішили опитувати тих, хто викликав поліцію, бо на територію їх не пропускали. Після довгих перемовин одному слідчому все ж таки дозволили пройти до директора, але без журналістів і представника військкомату. Дуже дивно, але що ж директор так боїться журналістів і військкомат? Та коли охорона пішла пропускати автомобілі на територію (до речі, тут же молода працівниця займається обробкою коліс автівок, хоча дизбар’єр має бути на певній відстані від прохідної, щоб розчин не потрапляв на людей) вдалося пройти крізь охорону. Щоправда, в слід намагалися кричати, щоб усі повернулися, але силу не застосовували. І що ще цікаво, на територію «Авіса» транспорт запускають винятково з дозволу директора, автівок пройшло чимало, а це означає, що директор є на підприємстві. Бо ж автівки стосуються заробляння грошей...

Зрозуміло, що директор зухвало зустрів усіх. І тут почалися звинувачення на адресу працівників військкомату у неправомірних діях, у безграмотності, в підриві економічної діяльності підприємства. На допомогу прийшли власні юристи, які замість того, щоб допомогти директору виплутатися із ситуації, почали доводити свою правоту й те, що зривається виробничий процес, який може призвести до екологічної катастрофи, а також відбирається дорогоцінний робочий час. То ж зрозуміло: свій час шкода, а от решти людей – неважливо. Керівник узяти повістку не бажав, хотів, щоб йому її прислали поштою. Але в інструкціях про вручення повістки, мова в який спосіб це робиться, не вказується. Пан директор обурювався, що було викликано поліцію для встановлення факту його зникнення.

Але врешті таки підписав запрошення у військкомат (повістку), адже йому повідомили, що така поведінка є ніщо інакше, як підрив обороноздатності України і тягне за собою термін ув’язнення від двох до п’яти років.

Аби роз’яснити ситуацію з призовом резервістів, ми ще раз звернулися до військового комісара Володимира Возного.

– Володимире Миколайовичу, куди направлятимуть резервістів на навчання?

– Наголошую, що винятково на один із полігонів України, а це означає, що не в зону АТО і лише на 30 діб. Цього боятися не потрібно. З призваними проведуть різного роду навчання та інструктажі.

– Яка система привілеїв та пільг для резервістів, які будуть залучені на збори, бо люди мотивують, що вони єдині годувальники в родині?

– Резервісту компенсується середньомісячна заробітна плата за той час, що він перебував у військовій частині; гроші за проїзд до військової частини та в зворотному напрямку. Резервісту виплачуються (в залежності від військового звання) грошова виплата за 30 діб підготовки: від 4800 до 6400 грн (у 2016 році за 10 діб підготовки резервісти отримували до 700 грн); одноразове грошове заохочення за підсумками року (тим, хто виконав програму зборів) – від 1600 до 3100 грн; добові за кожен день перебування у військовій частині – від 6 до 15 грн; одна мінімальна заробітна плата на місяць тим, які на день призову на збори не працюють – 3200 грн. Резервісту на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві (час проведення зборів) гарантується збереження робочого місця; державне страхування, безкоштовне медичне забезпечення.

У підсумку за 30 днів зборів у 2017 році резервіст отримає по закінченню зборів 5000-7000 грн (залежно від військового звання); за підсумками року (тим хто виконав програму зборів) – 1600-2800 грн (залежно від військового звання); працюючі резервісти матимуть середньомісячну заробітну плату на підприємстві за той час, що він перебував у військовій частині; непрацюючі резервісти – одну мінімальну заробітну плату на місяць в розмірі 3200 грн (у 2016 році зазначена сума складала 1286 грн); можливість зустрітися зі своїми бойовими товаришами, удосконалити свої військові навички, практично виконати стрільби з бойової зброї, стрибки з парашуту тощо.

Із закінченням особливого періоду резервісти звільняються зі служби у військовому оперативному резерві та в добровільному порядку можуть укласти контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних сил України у військовій частині за їхнім вибором.

P.S. Обурена безграмотністю і байдужістю нашої поліції. Так, ви скажете, що її лише 2 роки, що нова поліція ще молода, але ж нам з екранів телевізора обіцяли, що вся правоохоронна система зміниться на краще, та де ж те краще і коли молоді навчаться, бо ж ніхто не хоче бути полігоном для випробовувань та заручником чужих помилок. Колосальні гроші витрачені на різні конкурсні відбори, позбавилися від досвідчених міліціонерів, щоб дати шлях новій формації. А ця нова формація і відкидає нас у часі. Доки вони навчаться, а там вже і жити ніколи. Але ж ми їм сьогодні платимо зарплату і не малу, із своїх кровно зароблених, тому й хочемо нині бачити результати роботи, а не обіцянки.


Теги: мобілізація резервістів

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.