Перейти на мобільну версію сайту


19.06.2015

«ЄСТЬ, ТАК ТОЧНО, ТОВАРИШУ НАЧАЛЬНИК»...

Сьогодні тема територіального об’єднання громад хвилює чи не кожного жителя Кам’янеччини. Що й казати, від того, з ким вони об’єднаються, залежатиме майбутнє новоствореної громади.

Під час останньої сесії обласної ради, що відбулася 28 травня, було прийнято декілька рішень, які вкрай обурили людей. До прикладу, невідомо звідки з’явилася пропозиція приєднати до міста Кам’янець-Подільський поближні села, як от Зіньківці, Кам’янку, Цибулівку, Смотрич та Жовтневе. Жителі цих населенх пунктів дозволу на таке об’єднання не надавали.

Зважаючи на вкрай напружену ситуацію, громадянам дали термін до 15 липня внести зміни до перспективного плану об’єднання територіальних громад та врешті визначитись із ким далі жити й працювати.

17 червня мешканці с.Смотрич вкотре зібралися в сільському клубі, аби обговорити майбутнє територіальне с.Колибаївкаоб’єднання громад. Приєднуватися до Кам’янця люди категорично відмовляються. Кажуть, на це є низка причин, та основне побоювання селян, що після такої «добровільності» вони можуть загубитися в міському просторі.

10 червня під час сесії Колибаївської сільської ради депутати висловили рішучий протест і незгоду з рішенням Хмельницької обласної ради від 28.05.2015 р. про приєднання Смотрича до Кам’янця-Подільського. Разом з цим, підтримали об’єднання спроможної територіальної громади у складі Колибаївської та Ходоровецької сільських рад.

Із підписами про бажання приєднатися до Колибаївської територіальної громади з центром у Колибаївці приїхали мешканці Ходоровецької громади. За їхніми словами, наразі за таке об’єднання підписалися більшість мешканців.

- Під час нещодавньої сесії сільської ради більшістю голосів депутатів ми підтримали рішення про приєднання до Колибаївської сільської ради, - каже секретар об’єднаної робочої групи Лілія Балан. - Проти цього висловилися лише двоє депутатів, які підтримують приєднання до Жванецької територіальної громади. Тож сьогодні ми приїхали до людей, аби висловити їм свою підтримку. Вважаємо, що спроможні об’єднатися та спільно здійснювати господарську діяльність. Ми проти того, аби нас «добровільно» заганяти туди, куди ми не хочемо.

- Якби люди не висловлювали свою позицію, їх би ніхто й не слухав, - переконаний депутат Колибаївської сільської ради, місцевий активіст Володимир Нановський. - Що й казати, без нашої згоди було сформовано Володимир Нановський, депутат Колибаївської сільської радипаспорт Кам’янець-Подільської територіальної громади, в який включили село Смотрич. А це взагалі суперечить закону про добровільне об’єднання громад, за яким не можна відривати населений пункт від нині діючої сільської ради. Без згоди Колибаївської та Ходоровецької територіальних громад було сформовано паспорт Жванецької сільської об’єднаної територіальної громади, більше того при формуванні паспорта було сфальсифіковано кількість жителів обох громад і применшено її. Вважаю, що це було зроблено навмисно, аби показати, що наші дві громади не зможуть існувати самостійно, бо не вистачатиме необхідних ресурсів, відповідно до методики, розробленої Кабміном.

- Володимире Івановичу, а хіба Вашій громаді вистачає ресурсів для об’єднання?

- Звичайно. На сьогодні ми зробили паспорт Колибаївської сільської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у с.Колибаївка. Чисельність населення складає 5611 осіб. До складу майбутньої громади будуть входити сім населених пунктів - Колибаївка, Смотрич, Вільховець, Червона Чагарівка, Ходоровці, Княгини та Острівчани. Максимальна відстань до адміністративного центру складе 15 км. Площа майбутньої громади буде 70 кв.км.

Економічний потенціал громади теж досить потужний. На нашій території зареєстровано 19 юридичних осіб та 380 фізичних осіб-підприємців. Ми маємо два промислових підприємства, 19 торгових точок, в тому числі 11 магазинів, 6 закладів громадського харчування. Лише три АЗС будуть приносити в наш бюджет понад 2 млн. грн. Можливо, це одна із причин, яка приваблює місто, принаймні, такої думки мешканці нашої громади.

Інтенсивно розвивається сільське господарство, землі обробляють як одноосібники, так і приватні структури. Громада забезпечена транспортним сполученням, маємо 12 приміщень для розміщення державних органів і установ. За попередніми підрахунками, розрахунковий обсяг доходів майбутньої громади становитиме майже 9 млн грн.

- Чи надходила у сільську раду пропозиція про об’єднання з сусідньою довжоцькою громадою?

- Так. 15 травня у нас була позачергова сесія сільської ради під час якої депутати вирішили відмовити у наданні згоди на добровільне об’єднання Колибаївської із Довжоцькою територіальною громадою. Копію цього рішення ми направили Довжоцькому сільському голові Руслану Рябому. Також ми направили звернення на об’єднання з Рудською та Жванецькою громадами, але відповіді не отримали. А терміни реформи не терплять зволікання.
Особисто був присутній під час сесії обласної ради 28 травня, й тільки тоді дізнався, що в порядок денний було включено питання про схвалення перспективного плану формування територіальних громад Хмельницької області, де вказано, що село Смотрич включено до Кам’янець-Подільської територіальної громади. Я прекрасно розумію міського голову Михайла Сімашкевича, він справжній господар і дбає про свою громаду, тільки не розумію, чому це ж саме не робить районне керівництво? Як можна віддавати бюджетно наповнюючі села?

На сьогодні новий керівник райдержадміністрації Василь Сукач пообіцяв усіляко сприяти з територіальним об’єднанням і запевнив, що особисто контролюватиме добровільність створення тієї чи іншої громади. Переконаний, як він підтримає нас, то й ми всіляко будемо його підтримувати.

- Тобто сьогодні Ваша остаточна позиція - це об’єднання з Ходоровцями?

- Із самого початку ми мали намір об’єднатися з Ходоровецькою громадою, але нас примусово кидали то до Довжка, то до Жванця, то до Кам’янця. Нині ми направили відповідні звернення та рішення сесій з цього питання на ім’я районного, обласного керівництва, прем’єр-міністра, голови Верховної Ради та Президента. Хотів би звернутися до сільських голів, аби надавали документи до районної влади та вищого керівництва з супровідними листами, бо були факти по нашій сільській раді, коли документи якимось чином зникали.

Якщо не будемо відстоювати власну позицію, то нами як захочуть, так і будуть керувати. І все може залишитись як і було, село не розвиватиметься. Та й хіба це не показник, що місто намагається приєднати Смотрич лише як джерело додаткового наповнення міського бюджету?

Сьогоднішні можновладці діють ситуативно: куди вітер дме, туди і хиляться. За звичкою «Єсть, так точно, товаришу начальник!» слухають, що їм скажуть вгорі. Такий ось «совок». А мали б мислити по-новому: думати за громаду, інтереси якої мають представляти в першу чергу, та не забувати, що реформи - це лише перший етап. Згодом область буде поділена на три префектури (райони). Представництво до району буде формуватися від кількості об’єднаних територіальних громад. Чим більше буде громад, тим відповідно і більше представників до обласної та Верховної рад, які будуть відстоювати їхні інтереси.

Жителі Смотрича сподіваються, що обласне керівництво дослухається до нашого бажання залишитися в складі Колибаївської сільської ради та об’єднатися з Ходоровецькою громадою, і відмінить протизаконне рішення про приєднання нас до Кам’янця, інакше залишаємо за собою право на відстоювання власних інтересів більш радикальними методами.

Теги: територіальна реформа, територіальне об’єднання громад, с.Колибаївка, с.Смотрич, Володимир Нановський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.