Перейти на мобільну версію сайту


19.08.2016

ДИСКУСІЇ НАВКОЛО ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКОЇ

Міська топонімічна комісія розглянула нові пропозиції щодо перейменування однієї з центральних вулиць міста - Червоноармійської. 17 серпня під час її чергового засідання йшлося про такі альтернативні назви як Університетська та Армійська.

Мешканці цієї вулиці вже зібрали підписи проти перейменування своєї вулиці. Їх уже чимало, і всі протестують.

Але в квітні 2015 року рішенням 83-ої сесії міської ради було визначено перелік вулиць, які підлягають перейменуванню в рамках закону про декомунізацію, до якого увійшли 15 вулиць, в тому числі й Червоноармійська. У травні 2016 року топонімічна комісія вирішила рекомендувати депутатам присвоїти цій вулиці ім’я Героїв Небесної сотні.

Два місяці від громади мали би надходити пропозиції, однак жодної назви не було запропоновано. За цей час надійшло 20 колективних і три юридичних звернення від громадян про неперейменування вулиці Червоноармійської, де основна мотивація - роль Червоної армії в боротьбі з нациськими загарбниками.

Один із членів топонімічної комісії намагався пояснити, що вулиця Червоноармійська була названа не 1945 року на честь Червоної армії, яка перемогла ворога, а в результаті придушення червоноармійцями української влади 1936 року. Краєзнавець додав, що, можливо, варто було би повернути історичну справедливість і присвоїти Червоноармійській якщо не попередні назви – Семінарська чи Інститутська, то хоча би нейтральну - Університетська.

Під час засідання комісії від присутніх надійшла ще одна пропозиція – назвати цю вулицю Армійською. Поставивши на голосування два варіанти – Університетську та Армійську, більшість голосів набрав перший варіант. Тож на черговій сесії міської ради депутати розглядатимуть такі альтернативні назви Червоноармійської, як Героїв Небесної сотні та Університетська.

З приводу перейменування вулиці Вутіша на Леха Качинського, то члени топонімічної комісії проголосували негативно і відклали це питання, допоки сесія міської ради не внесе цю вулицю у список обов’язкових до перейменування. Те саме стосується й інших вулиць у місті з радянськими назвами, альтернативу яким запропонували члени Ради ветеранів. Додам, що пропозиції топонімічної комісії носять лише рекомендаційний характер.

За кулісами люди висловлювали думки, що краще би вулиці ремонтували, а не чіплялися до назв, бо знову хтось цей тягар хоче перекласти на людські плечі. Не проблема переназвати, проблеми полізуть потім і їх неможливо буде уникнути, бо вони потягнуть чимало тисяч гривень із кишень мешканців перейменованої вулиці.


Теги: вул.Червоноармійська, дискусії

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.