Перейти на мобільну версію сайту


03.11.2017

ДВА КОЛА НА ГРУШЕВСЬКОГО

коло31 жовтня пройшла прес-конфе­ренція, під час якої до уваги жур­на­лістів було представлено проект «Стра­тегія розвитку міста Кам’­ян­ця-Подільського до 2025 року». Заступник міського голови Сергій Бабій розповів, що місто має 154 дороги, а це 180 км (1 млн 400 тис. кв.м). 

З них 100 км – в асфальті, 28 км – у бруківці, 34 км встелені щебенем, 21 км – грунтові, 1 км – встелені плиткою ФЕМ. У місті 22 світлофорних перехрестя, 7000 дорожніх знаків, 27 км зливової каналізації.

На капітальний ремонт доріг 2015 р. у місті виділялося 1,9% зі власних надходжень – 3 млн 370 тис. грн, які 100% виконано, 2016 р було зменшено до 1,2%, відповідно – 3 млн 200 тис. грн, і вони використані. Цього року відсотки зменшилися до 0,7 – це 2 млн 205 тис. грн.

Депутати запропонували в план стратегії закласти 2% від власних надходжень. Планується розпочати капітальний ремонт доріг із проспекту Грушевського від Північної до Данила Галицького, адже тут вже 30 років не було такого ремонту, крім того, це обличчя міста. В проекті повністю фрезою зняти асфальт і за новими сучасними технологіями вкласти його. Тим більше на цьому відрізку вже проведено всі потрібні комунікації, а це означає, що цілісність асфальту не буде порушена, відповідно й на нього не діятиме негода. Вартість цих робіт має скласти 8367,05 тис. грн. Це 967 метрів погонних, площа складає 13648 кв.м. Вартість ремонту 1 кв.м дороги в асфальтобетоні становить 400 грн. Вартість ремонту всієї ділянки в асфальтобетоні – 5 459,2 тис. грн. Також будуть робитися й пішохідні переходи. Їхня площа становить 3075 кв.м, вартість ремонту 1 кв.м дороги з плитки ФЕМ – 550 грн, загальна вартість – 1691,25 тис. грн. Центральна алея, яка має бути відремонтована, складає 3476 кв.м. Вартість ремонту 1 кв.м дороги з плитки ФЕМ – 350 грн. У підсумку вартість ремонту становить 1216,6 тис. грн. Має бути проведено громадський аудит.

Крім того, в планах облаштувати два перехрестя з рухом по колу – при в’їзді в місто з боку Чернівців, та вже розпочато облаштування кола на розі Північної і просп.Грушевського. Отже, наше місто набуває європейського вигляду. 

Уже з боку в’їзду до міста з Хмельницького тривають роботи з облаштування кола руху транспортних засобів. Як ведуться роботи оглянули міський голова Михайло Сімашкевич, його заступник Сергій Бабій, секретар міської ради Дмитро Васильянов та журналісти.

Як повідомив директор Департаменту ЖКГ Олександр Бабчинський, за п’ять років саме на цій ділянці дороги скоєно чи не найбільшу кількість дорожньо-транспортних пригод у місті, серед яких і декілька з летальними наслідками. Відтак сподіваються, що коло стане своєрідним засобом безпеки, адже нещодавно прийнято закон, згідно з яким рух по колу є головним.

Передбачається, що проект коштуватиме близько 900 тисяч грн. За цю суму буде облаштовано власне коло, пішохідні переходи, встановлено дорожні знаки, огорожі, здійснено підсвітку за сучасними вимогами.

Щодо вигляду самого кола, то, як повідомив очільник міста Михайло Сімашкевич, поки що немає конкретних пропозицій. Проте мер сподівається, що від громадськості надійдуть цікаві ідеї і дизайн його облаштування обов’язково матиме хоча би елементи чи загалом символіку Кам’янця.

Крім того, в планах створити біля ринку на зеленій зоні автостоянку, щоб розвантажити проїжджу частину від автомобілів. Стоянка буде комунальною.

Мова йшла про капітальний ремонт доріг, тому мешканцям інших вулиць не слід турбуватися: ямковий і поточний ремонт буде проводитися за планом.


Теги: прес-конференція, стратегія розвитку міста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.