Перейти на мобільну версію сайту


08.09.2017

ДОВЖОК ДО КАМ’ЯНЦЯ!?

отгПісля виходу в минулому числі газети «КлюЧ» публікації «Поки ви чекали, ми намалювали», в якій ми повідомляли читачів про майбутні зміни в Перспективному плані об’єднаних громад Кам’янеччини, в районі стався справжній переполох. Не на жарт розхвилювалися жителі Жванецької та Довжоцької громад, для яких чиновники «підготували», м’яко кажучи, не зовсім приємний сюрприз – їхнє зникнення з мапи району як самостійних територіальних одиниць.

Тиждень у Довжоцькій сільській раді почався зі скарг місцевих жителів, котрі вкрай обурені ситуацією, в яку їх хочуть затягнути.

– Вірите, в понеділок до кабінету неможливо було протиснутися, – каже Довжоцький сільський голова Руслан Рябий. – Люди шоковані майбутніми перспективами, навіть хотіли перекривати міжнародну трасу, аби їх почули. Від таких крайнощів ледве змогли відговорити. У мене телефон червоний, люди повірити не можуть, що Довжоцької громади не буде. Сільські активісти навіть їздили по сусідніх сільських радах, аби дізнатися думку тамтешніх мешканців щодо об’єднання. Дивувалися, що сьогодні створення Довжоцької об’єднаної громади залежить не від рішення людей поближніх сіл, а від окремих сільських голів. 

Ви вже неодноразово писали, що Заліськоперша сільська рада дала нам згоду на приєднання, але ми не маємо з ними спільних меж. Цим користуються сусіди – сільські голови з Рихти, Кадиївців та Слобідки-Рихтівської, котрі вже другий місяць поспіль не можуть чи не хочуть скликати сесію та прийняти остаточне рішення про об’єднання. Нас просто-на-просто загнали в глухий кут.

Довжоцька громада категорично проти, аби об’єднуватися з Колибаївською. Про це навіть мови не може бути! У нас майже 5,5 тис. населення, річний бюджет у 6 млн грн. То чому ми маємо до когось приєднуватися, якщо самі спроможні не тільки себе, а й інших фінансувати?! Якщо іншим сільським радам байдуже, що з ними буде, то нам – ні.

Думки жителів Довжоцької громади такі: «Поки в нас ще є шанс самим вирішити ситуацію, то нам краще приєднатися до Кам’янця. Це дозволяє і географічне розташування, і транспортне сполучення – маршрутка до міста ходить справно. Багато дітей їздить на навчання до міських шкіл. Ми вже провели попередні перемовини з керівництвом міста, і вони готові піти нам назустріч.

Якщо Довжоцька громада вдасться до такого радикального кроку, то що буде з іншими? Чи зможе Колибаївська ОТГ потягнути на своїх плечах не такі вже й багаті Завальську, Слобідко-Рихтівську та Рихтівську сільські ради? Чи без Довжка вони не такі вже й цікаві? Щодо Кадиєвецької сільської ради, то вона має шанс потрапити як до Колибаївки, та і до Оринина. Щоправда, сільська очільниця з приєднанням не поспішає, мовляв, нехай цим процесом керують зверху. А люди? А що люди...

І коли в Довжоцькій громаді радикалізм зашкалює, то в Жванецькій жителі напрочуд швидко згуртувалися і взяли ситуацію у власні руки. Отримавши довгоочікуване позитивне рішення від Сокільської сільської ради, з пакетом документів подалися до області. Наразі Жванецька об’єднана громада, до якої увійшли Жванецька, Гринчуцька, Сокільська, Рудська та Ластовецька сільські ради отримала позитивні висновки з обл­держадміністрації, й на початку наступного тижня тут планують провести завершальний етап об’єднання.

Такий етап учора добіг до кінця в майбутній Староушицькій об’єднаній громаді. Про це повідомив Грушківський сільський голова, ініціатор об’єднання Анатолій Тимчук.

– Ми маємо всі рішення сесій, 8 вересня відправлямо лист на облдержадміністрацію, за позитивним рішенням якого Центральна виборча комісія матиме право призначити перші вибори депутатів та голови новоствореної об’єднаної громади, – пояснює Анатолій Сергійович. – Ймовірніше за все, вибори будуть призначені на 3 грудня. Дуже добре, що ми встигаємо потрапити в наступний бюджетний рік і матимемо шанс попрацювати над розвитком нової громади.

– Анатолію Сергійовичу, процес об’єднання в Староушицьку громаду тягнеться вже шість місяців. Які найбільші труднощі були за цей час?

– Найважче донести до людей, що такі зміни потрібні. Завжди знаходяться скептики, які насторожено сприймають будь-яку реформу. Зміни лякали і депутатів, і сільських голів, яким нелегко було прийняти це рішення. Але здоровий глузд переміг, адже ми маємо приклади успішних громад, бачимо їхні здобутки і, звичайно, хочемо жити не гірше ніж вони. 

Зворотнього шляху немає – це точно. До 15 вересня громади, які ще сумніваються, об’єднуватися чи ні, мають шанс змінити ситуацію. І я би порадив його використати, щоб потім не було соромно перед людьми, що ви могли щось зробити, а через бездіяльність усе втратили.

Теги: ОТГ, Довжок, Кам'янець-Подільський

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Производство подставок под мобильные телефоны на витрину.
Любые размеры под заказ и со склада.
http://promplastic.com/content/33-podstavki-dlya-telefonov-na-vitrinu
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.