Перейти на мобільну версію сайту


10.11.2017

«ДОВІЧНИКА» ВИПУСТИЛИ НА ВОЛЮ

Оце так подаруночок місту! Це перший прецедент в історії України, щоб з-під варти звільнили людину, яка отримала довічний термін ув’язнення. Лідера злочинного угруповання Олександра Каверзіна, який здійснив серію розбоїв і вбивств, випустили на волю 6 листопада.

– У Вінницькій області від відбування покарання було звільнено першого довіч­ника. Виявилось, що його хвороба перешкоджає подальшому відбуванню покарання у вигляді довічного позбавлення волі. На ньому було декілька трупів. Три з них – співробітники міліції, – повідомив екс-голова Державної пенітенціарної служби України Сергій Старенький на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, мова йде про лідера злочинного угруповання Каверзіна, якого було засуджено 2002 року до довічного ув’язнення за вбивство сімох осіб. 44-річний Каверзін відсидів у в’язниці 17 замість 25 років, як належить у таких випадках. Суд відпустив його на волю через втрату зору.

Він здійснив серію розбоїв і вбивств. Його жертвами стали два міліціонери – співробітники управління боротьби з організованою злочинністю у Хмельницькій області Микола Мельник та Олег Фошин. Крім того, він важко поранив ще двох правоохоронців, які, на щастя, вижили.

Прес-секретар заступника міністра юстиції Юрій Маслак зазначив, що восени 2014-го спеціалізована медична комісія «підтвердила, що засуджений є сліпим на обидва ока, але зробила висновок, що хвороба не становить загрози життю та не перешкоджає перебуванню в місцях позбавлення волі».

Посадовець зауважив, що Каверзін в тюрмі поводився не найкращим чином і мав 16 стягнень, та попри все вони погашені.

Із цим жахливим висновком медкомісії погодився Вінницький міський суд, куди Каверзін звернувся з проханням про звільнення від покарання за станом здоров’я. Також Вінницький апеляційний суд виніс рішення на його користь, мотивуючи це тим, що захворювання входить до переліку недуг, які є підставою для звільнення від покарання.

Це результат того, що не звернули увагу на юридичний казус, який виявлено, але мав місце як до, так і після 2001 року, коли було ухвалено нову редакцію Кримінального кодексу України.

– Довічне ув’язнення передбачає, що людина задля спокути провини залишається в місцях позбавлення волі до самої смерті. А стаття 84 ККУ свідчить, що ув’язненого можуть звільнити від покарання за станом здоров’я. Мова йде про засуджених узагалі, про довічно ув’язнених у ній нічого не йдеться, – пояснив Сергій Старенький.

Отже, чого тепер чекати в місті? Як себе почуватимуть колеги вбитих правоохоронців та їхні родичі? Чи це провокація для того, щоб влаштувати вендету? Узагалі нонсенс: міліція працювала, розкривала злочини, а каральний орган, який би мав стати на бік своїх колег-правоохоронців, дав їм під дих.


Теги: довічне, Каверзін

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.