Перейти на мобільну версію сайту


23.09.2016

ДО ДОБРА НЕ ДОВЕДУТЬ «ДОБРОБУТ»

Цього тижня в центрі скандалу опинилося селище Стара Ушиця, точніше його комунальне підприємство «Добробут». Від дій окремих чиновників та міжусобних війн можуть постраждати жителі селища, які мають всі шанси залишитися без води.

добробутХто саботує роботу - комунальники чи керівництво села, цього тижня з’ясовував «КлюЧ».

Міжусобні війни в селищі тягнуться ще з часу останніх виборів, коли головними опонентами на посаду селищного голови були нині діючий Андрій Котульський та керівник КП «Добробут» Василь Горбняк.

Переміг Андрій Петрович, тож Василь Миколайович, примирившись із долею головного комунальника села, продовжував працювати на своєму місці. У лютому 2016 року голова продовжує йому контракт. Того ж місяця за рішенням сесії заплановано придбати труби для поточного ремонту водопровідних труб у селищі.

Достеменно невідомо, що стало причиною конфлікту - невміле керівництво чи небажання підкорятися, але на початку червня Горбняк пише заяву на звільнення, наступного дня, її відкликає і йде на лікарняний. У той же час селищний голова видає розпорядження про звільнення директора «Добробуту», але звільнити за законом, поки той перебуває на лікарняному, не має права, тож час від часу з’являються «нові розпорядження» про звільнення з новою датою. Також на сесії селищної ради піднімається питання про призначення нового керівника КП, але депутати рішення відправляють на доопрацювання, мовляв воно не має законної сили.

Усе би нічого, але селищному голові, юристу за фахом, не вистачило юридичної виправки, аби довести до кінця заплановане. Тож коли 25 липня Василь Горбняк вийшов із лікарняного, наказ про звільнення йому ніхто не надав і той продовжив працювати, як і раніше.

- Гроші на труби перерахували аж влітку, - розповідає Василь Горбняк. - Ми почали ремонт водопровідної мережі на Першотравневій до Головної, зробили заміну труб на вул.Українській, Петровского. На сьогодні нове перекриття мають будинки на вул.Польова, 1, та три 5-поверхівки на Комсомольській. Я прийшов на підприємство, яке мало 117 тис. грн боргу, потрохи розрахувалися зі всіма боргами. Роботу я собі знайду, але такого хамського відношення не розумію.

Хамською, на думку директора комунального підприємства, є поведінка депутатів районної ради Сергія Самсонюка та Івана Громика, які прийшли в «Добробут» разом із сільським головою Андрієм Котульським. Районні депутати приїхали в селище у понеділок 19 вересня, аби, за їхніми словами, ознайомитися із ходом проведення ремонтних робіт у терапевтичному відділенні місцевої лікарні та вже одним махом перевірити роботу КП «Добробут», скарги на яке отримали у п’ятницю, 16 вересня.
Така оперативність реагування на заяви та повідомлення від мешканців вражає: не кожен депутат миттєво реагує на скарги, подекуди такої реакції доводиться чекати місяцями, як не роками.

- Ми приїхали подивитися, як йдуть ремонтні роботи, адже йде підготовка до сесії, де розглядатимуться ці питання, - пояснив у розмові депутат Іван Громик. - Сергій Іванович, як голова комісії, що займається питаннями житлово-комунального господарства, особисто перевірив, які труби прокладаються, і вони не відповідають діаметру. Також Статут селищної ради не відповідає закону, а селищний голова мав би в першу чергу привести до норми всі юридичні документи. Згідно з законом, сільський голова має право самостійно приймати та звільняти з посади керівника комунального підприємства, але за їхнім Статутом це компетенція сесії. Звичайно, є недоречності, але керівник комунального підприємства міг би через суд оскаржити своє звільнення, проте такого не було.

Звичайно, не було, та й що оскаржувати, якщо Горбняк працює без жодних перешкод більше місяця після виходу з лікарняного, як керівник, підписує всі документи, і лише 19 вересня, коли приїжджають районні депутати з’ясовує, що цього дня призначено вже нового керівника. До речі, того ж дня, з ініціативи депутатів райради Андрій Котульський у присутності свідків вилучає печатку підпримства, а всі працівники «Добробуту» пишуть заяви на звільнення на знак протесту.

Комунальники стверджують, що віддавали печатку і писали заяви під тиском, про що дали відповідні пояснення поліції, районні ж депутати, після приїзду яких і прорвало староушицький чиряк, переконують, що діяли винятково в межах законодаства та виявили чимало порушень, про які й говоритимуть під час чергової райради сесії.
На сьогодні на розгляді працівників районного відділу поліції є заяви від селищного голови, директора та бухгалтера комунального підприємства, і в кожного з них своя думка. Від Андрія Котульського поліціянти чекають усіх необхідних документів для розгляду справи, які він досі не надав, як і не прибув вчора на засідання постійних комісії, на яких розглядалися питання, важливі для життєдіяльності Старої Ушиці. До речі, Андрій Петрович і сам підозрюється в зловживанні службовим становищем, про що в поліції зареєстроване відповідне кримінальне провадження.

Новопризначений 19 вересня керівник КП відмовився зайняти директорське крісло, його місце запропонували іншій людині, та не факт, що завтра і вона відмовиться.
І поки в Старій Ушиці люди бідкаються, будуть вони з водою чи ні, селищний голова оперує юридичними термінами, а директор КП завис у повітрі, в районі на вищому рівні йде інша, набагато солідніша війна, де розмінними монетами стали саме жителі селища. 


Теги: КП "Добробут", с.Стара Ушиця

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.