Перейти на мобільну версію сайту


25.11.2016

ДІТЕЙ ОТРУЇЛИ, «КСЕНІЮ» ЗАЧИНИЛИ

скандал (1)Скандал, який намагалися приховати посадовці всіх рангів і служб міста, не вдалося зам’яти. Інформацію про стан дітей, які отруїлися, ретельно приховували від журналістів. У приміщення «Ксенії» впускали всіх, туди часто під’їжджала швидка допомога (аж 12 разів), інколи навіть по декілька карет, які там затримувалися від 40 хвилин і до години, прибуло кілька нарядів поліції, рятувальників, медики, невідомі особи упаковками заносили туалетний папір та воду, а от журналістів і близько не підпускали, виставили цілий кордон охорони, який розділяв нас із дітьми у масках за склом. Навіть, офіційна заява у прокуратуру міста та району щодо перешкоджання журналістській діяльності була проігнорована. Правоохоронці лишень говорили про таємницю слідства, але яка тут може бути таємниця, якщо життя дітей під загрозою?! Тут потрібно бити у всі дзвони й рятувати дітлахів. І взагалі, краще дати інформацію, щоб люди не фантазували.

Отже, 21 листопада, ми дізналися, що 9 учасників Всеукраїнського дитячо-молодіжного фестивалю-конкурсу мистецтв «Перлина Кам’янця» госпіталізували до лікарні у зв’язку з підозрою на отруєння. Загалом до нашого міста на фестиваль приїхало понад тисячу учасників з 19 областей країни, зокрема, з Броварів, Дніпра, Шостки, Харкова, Жидачева, Бурштина, Одеси, Києва. 

Вступний внесок за участь у фестивалі складав від 250 до 450 грн, а проживання - 1500 грн за два дні. Діти добиралися до Кам’янця як автомобільним транспортом, так і залізничним. За свідченнями супроводжуючих, у потягах було дуже спекотно. Кажуть, що діти на зупинках виходили подихати й, можливо, їх обдуло вітром, або вони переохолодилися, тому могли застудитися та підхопити сезонну інфекцію.

Також застудитися могли в орендованому залі коледжу ПДАТУ, де проходив конкурс, адже дітям доводилося роздягатися і виходити на сцену в дуже холодному приміщенні. Знане журі, яке оцінювало конкурсантів, зауважували, що вони там мерзли. Серед причин називають і несвіжі продукти, які дітям в дорогу дали батьки, але ж їжу давали не лише дітям, яких поселили в готель. Та найголовнішою причиною масового отруєння учасників фестивалю називають те, що дітей в «Ксенії» нагодували неякісними продуктами. До цього схильна більша частина медиків і посадовців. Про це вони повідомили під час показової прес-конференції для ЗМІ, під час якої намагалися виправдатися. Вони розповідали, якими важкими зусиллями їм вдалося тримати під контролем ситуацію, коли було оголошено карантин у готельному комплексі «Ксенія». 

У ніч на 21 листопада був перший виклик у готель до дітей об 00:34. У двох дітей, які мали високу температуру й блювоту, лікарі виявили ГРВІ, але вже вранці 21-го 12 осіб потрапило до інфекційного відділення, 9-ть з яких були діти. Загалом у «Ксенії» проживало 227 людей, з них 174 – діти, віком від 4 до 18 років, та 53 – дорослих.

Із пацієнтами, яких відгородили від ще здорової частини, працювало в готельних номерах 22 лікарі. Вони оглядали дітей, роздавали маски, проводили консультації. Усього захворіло 45 осіб, з них - 8 дорослих, і вже перед відправленням потягу ще трьом стало погано.

скандал (2)ПРИХОВУВАЛИ ТА ВІДМАЗУВАЛИСЯ
- За станом на 10:45 22 листопада в Кам’янець-Подільській міській лікарні жодної дитини й дорослого не було, - повідомив заступник міського голови Вадим Савчук.

- Медики оглянули в готелі 100% гостей, виявили 56 хворих, які мали відповідну симптоматику. Їм надавали на місці амбулаторну допомогу, - розповідає начальник управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. – Частина хворих у категоричній формі відмовлялася від госпіталізації, хоча при повторному огляді частина з них потрапила під госпіталізацію. У телефонній розмові з мамою одного з пацієнтів, у якого була дуже висока температура, та наполягала, щоб дитину негайно відправили додому, хоча всіх постраждалих потрібно було прокапати. 

Це свідчення, що медикам люди не довіряють.

- Під час відправлення дітей був організований медичний супровід, - додає Юрій Васильович, - двоє медичних працівників з обладнанням і ліками відправилися київським потяг, щоб при потребі надавати медичну допомогу. Нині поки мова йде про гостру токсико-інфекцію, але результати досліджень будуть за тиждень. Наразі допомога хворим надавалася симптоматична.

- Медики працювали у вогнищі кишкової інфекції, - каже головний лікар дитячої поліклініки Тетяна Очеретенко. – Причину її виникнення повідомимо, коли будуть результати обстежень дітей, які потрапили у стаціонар, та їжі, яку вони вживали. Вважаю, що медикам у цій ситуації організаційну допомогу мав надати готельний комплекс, але він чомусь цього не робив. Недоліки в роботі були в кожній ланці, але ситуація була нестандартна, необхідно разом працювати, щоб усунути проблему. Для дітей потрібна була вода, лікарські препарати, антисептики, чого, на жаль, у нас під руками не було в достатній кількості. Робота ускладнювалася й через те, що ми не мали даних про прізвища дітей, їхній вік, не знали, хто керівники груп, бо на рецепшині цього не було. Збирали все самотужки. Ще проблемою було те, що батьки, які проїхали по тисячі кілометрів зі своїми харчами, догодовували дітей, відмовлялися від лікування й не розуміли нас.

скандал- О 13:30 мене повідомили, що сталося в готелі «Ксенія», - додає керівник управління Держпродспоживслужби Людмила Оржеховська. - Мої працівники негайно виїхали на місце. Вони обстежили харчоблок та виявили низку порушень, зокрема недотримання товарного сусідства харчових продуктів у холодильниках, жоден працівник не мав медичної книжки, продукти не мали документів відповідності та багато інших. На жаль, закон забороняє здійснювати перевірки, тому всю відповідальність несе власник готелю. Нам не могли надати документи на продукцію, тому працювала санітарна служба разом із лабораторним центром. Вони відібрали зразки продукції для дослідження, були проведені змиви, але остаточний діагноз можна буде отримати через 3-6 днів.

- Ми провели обстеження працівників харчоблоку «Ксенії» на кишкову інфекцію та контактних дітей, - розповідає завідувачка організації епідемологічних досліджень Кам’янець-Подільського міськрайвідділу державної установи Хмельницької обласної лабораторії МОЗ України Алла Грицай. - Загалом обстежено 51 людину, відібрано 2 зразки питної води, 43 зразки харчової продукції. Проведено протиепідемічні заходи, які включають дезінфекцію в 50 готельних номерах, а також харчоблоку, кухні, у залах та санвузлах для того, щоб швидко локалізувати цей спалах.

Молодці виконавці, вони доклали максимум зусиль. Але що приховували посадовці? Можливо, вони просто відпрацьовували свої борги?! 

Вночі від гостей позбулися. Інакше, як можна зрозуміти те, що в готелі було оголошено карантин, але чому кудись, когось переміщали, незважаючи на те, що висновків лабораторних досліджень ще не було. Можливо, це надзвичайно небезпечне інфекційне захворювання, яке може розповсюдити якусь заразу? 

Та попри все, дітей було доправлено на залізничний вокзал для відправлення за місцем призначення, тобто київським потягом, але ще трьом у вагоні стало зле. Потяг рушив, проте його двічі дорогою зупиняли для надання дітям невідкладної допомоги. З неофіційних джерел стало відомо, що потяг зупиняли 4 рази й у вагонах було пекло. Діти один за одним температурили, блювали та мали пронос. Крім того, за свідченням мешканців готелю, там була антисанітарія, бігали миші, а коли почався карантин, увесь ресторан, номери та санвузли були загаджені блювотою. 

Уже вранці, 22 листопада, на залізничному вокзалі «Київ Пасажирський» з потяга госпіталізували 13 дітей і одного дорослого з діагнозом отруєння. Троє школярів у важкому стані. 
- Працівники cлужби екстреної медичної допомоги Київської області зустрічали їх на залізничному вокзалі, - повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку голова Київської ОДА Горган. - 18 хворих дітей (з них троє у важкому стані). Працювало 12 бригад екстреної медичної допомоги.

Ці діти брали участь у конкурсі, у них був фуршет ввечері у готелі «Ксенія», де вони проживали. Наступного дня, у неділю, під час екскурсії у кількох дорослих почали спостерігатися симптоми отруєння. Двох дорослих госпіталізували в Кам’янці-Подільському і прокапали. У потязі конкурсантів супроводжували фельдшер і медсестра, які спостерігали в більшості дітей симптоми отруєння. У них температура піднімалась до 40 градусів. Троє дітей регулярно втрачали свідомість. У важкому стані перебувають дівчата 17, 8 та 7 років.

Дівчинці, якій 8 років, мама не дозволяла надати допомогу, вколоти жарознижувальне чи проти блювоти, а робила їй компреси з лимонів. Врешті цю дівчинку госпіталізували в Києві.

скандал3Потяг двічі зупинявся, зокрема в Козятині, приїжджали медики, надавали допомогу, але від госпіталізації з потяга діти і батьки відмовилися.

- Ми поки не знаємо, чим діти отруїлися, звинувачувати готель ми поки теж не можемо. Також не можемо назвати точного діагнозу. Зараз триває дослідження, щоб з’ясувати, що саме могло спричинити отруєння, - підсумував Горган.

Як повідомила прес-секретар департаменту охорони здоров’я Києва Наталя Вишневська, троє дітей, які госпіталізовані в Києві, перебувають у задовільному стані.
Як з’ясувалося, до кінця дня 22 листопада у лікарні Кам’янця опинилося ще п’ятеро дітей. Де вони взялися і що сталося, невідомо.

Осторонь цієї ситуації не залишився місцевий готельєр Анатолій Ковальський: він забезпечив належне харчування дітей з «Ксенії». За словами дітей, їх годували в «Ксенії» вчорашнім олів’є, смаженими яйцями, курятиною, рибою.

Нині ресторатори не переймаються дитячим харчуванням і в них немає навіть адаптованого меню, як кажуть, їх годують з одного котла. Крім того, для здешевлення харчування власники наймають випадкових людей, які не мають медичних книжок. Для миття посуду використовують шкідливі миючі засоби і, що найстрашніше, купують продукти, де трапиться. Ми стали свідком такого випадку: жінка принесла в «Ксенію» відро грибів невідомо де зібраних і намагалася пройти крізь кордон охоронців, приставлених до журналістів. Охоронець хотів відправити пані, але вона не розуміла його підморгувань і наполягала на своєму – продати гливи. Намагання довести, що ресторан не купує ніяких грибів, обурили жінку, мовляв, учора в неї купили продукт і замовили на сьогодні. Але охоронці були стійкими й доводили, що цього не могло бути. Тоді жінка запропонувала купити відро грибів нам - дешево, всього за 80 грн.

Ще хочеться відзначити непрофесійну роботу поліцейських. Їх на місце події викликали тричі і коли вони прибули, навіть не спромоглися опитати ту людину, яка їх викликала. Як виявилося, рятувальники прибули в «Ксенію» гасити пожежу, принаймні, вони про це задекларували. Медики, виявляється приїздять у «Ксенію» на кареті швидкої допомоги на каву, прокурори замість того, щоб посприяти журналістам у виконанні їхніх службових обов’язків, навіть до уваги не взяли офіційну заяву про перешкоджання журналістській діяльності.

І наостанок. Про імідж нашого туристичного міста потрібно дбати всім, але дбати, а не пожинати лише плоди. Зрозуміло, що такий прикрий випадок міг статися де завгодно, але як кажуть: «Береженого Бог береже». От і давайте жити дружно й не завдавати один одному проблем у роботі. А цю статтю варто вважати офіційною заявою в правоохоронні органи про перешкоджання журналістській діяльності.

Наразі проводиться розслідування у справі, порушено кримінальне провадження щодо неналежного санітарного стану, який потягнув за собою отруєння.

Як кажуть: «Не пройшло й півроку», і знову сюрприз, але вже наступного дня. 23 листопада до медиків звернулося ще 50 дітей, їх доставили з готельного комплексу, що у Врублівцях. Із них 10 дітей і 3 дорослих із Харківської делегації відразу потрапили у стаціонар. Медики прийняли рішення всім, хто харчувався в «Ксенії», розпочати превентивне лікування. Їх поселили в «Гала-готелі», там харчують, і порадили, поки ще діти в нормальному стані, доправити їх додому, або вже чекати всю делегацію. Харківські батьки у розпачі, вони не хочуть, щоб їхніх дітей відправляли в таку далеку дорогу, як це зробили з київським напрямком. Їх просто викинули з міста, щоб медики не мали проблем.
У готельно-ресторанному комплексі «Ксенія» під час перевірок виявлено низку порушень. Роботу закладу припинено. Про це повідомив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа в ефірі телеканалу «112 Україна».

- Проводяться лабораторні дослідження. Очікуємо, що вони будуть готові до кінця тижня. За результатами буде здійснена ще одна перевірка Держпродспоживслужбою, щоб точно з’ясувати причини того, що сталося. У будь-якому випадку робота закладу зупинена. У даному випадку мова йде, щоб перекваліфікувати склад правопорушення, – сказав Лапа.
Всі учасники фестивалю харчувалися в «Ксенії». Попередній діагноз – «Гострий гастроентероколіт».

За даним фактом проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, відкритому за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.325 КК України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням».

На вчора у місто прибули харківські лікарі, які оглянули своїх дітей у стаціонарі і в готелі, у який переселили гостей. Харків’яни приїхали на власному транспорті, на якому забрали дітей додому. Що цікаво, їх «поза городи» вивозили з міста під наглядом очільників від медицини. Принаймні, як би там не було, харківські медики взяли на себе відповідальність за здоров’я своїх вже підопічних. Решту часу, який харківські діти перебували в готелі, біля них чергували наші медики. 


Теги: скандал, Ксенія, діти, здоров'я

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.