Перейти на мобільну версію сайту


08.08.2014

ДЕ ЖИВУТЬ, ТАМ І...

Кам’янеччина й Дунаєвеччина а з ними й вся країна перебувають у серйозній небезпеці.
Туберкульозна паличка з Голозубинецької обласної протитуберкульзної лікарні чатує у воді, на пляжі, на полі... За 55 років тут не спромоглися збудувати очисних споруд, щоб запобігти розповсюдженню соціальної і медичної проблеми, яка може знищити частину людства. Через відсутність відповідних санітарних умов і безконтрольність з боку контролюючих органів, нечистоти від туберкульзних хворих виливають просто на поле!  
За кордоном за такі злочинні дії, напевне, поставили б до стіни. Європейська спільнота виділяє 00cb982h.jpgчималі кошти на різні протитуберкульозні програми, лишень щоб не пустити таку соціальну заразу у свої країни. З нашого міста теж вивели тубдиспансер у відокремлене і віддалене від великого скупчення людей місце, в село Голузубинці Дунаєвецького району, в обласну протитуберкульозну лікарню. Адже раніше переносники цієї хвороби лікувалися в самому центрі міста, і защоразу «тусувалися» в кафешках та розносили бацили...
Отож Кам’янець частково позбувся від проблеми. Чому частково? Бо хворі нібито перебралися в Голозубинці, але поїхали лише свідомі, котрі хочуть лікуватися й можуть доїхати до обласної лікарні. Решта ж бродить містом. Зрештою, сьогодні мова не про них, а про те, як керівництво Голозубинецької протитуберкульзної лікарні за допомогою асенізаційного автомобіля вивизить на поле, що знаходиться неподалік медзакладу, нечистоти з септика. Септик на території лікарні збудовано у 1958 році, саме тоді, коли Голузубинецький зооветеринарний технікум перевели у Кам’янець. На вивільнених територіях, у старовинний маєток польських шляхтичів, поселили обласну протитуберкульозну лікарню.
Аби ввести в експлуатацію медзаклад, необхідно було збудувати герметичні септики, які би відповідали всім санітарним нормам, та очисні споруди, з допомогою яких позбувались від небезпечних нечистот. Але будівельники вирили яму, вклали туди азбестові труби з дірками - і септик готовий!
Враховуючи те, що населений пункт не має ані каналізаційної, ані очисної систем, нечистоти почали викидати де тільки хотіли.
DSC_0123.JPGСьогодні фекалії з Голозубинецької обласної протитуберкульозної лікарні вивозять просто на поле. Їх виливають у невеличку, вириту, напевне, для таких потреб яму і засипають хлорним вапном.
Як відомо, хлорне вапно не може знезаразити паличку Коха. Принаймні, про це нам повідомили фахівці санепідслужби. За їхніми словами, для таки потреб існують сучасні дезактиватори.  
Збудники туберкульозу відрізняються високою стійкістю до впливу різних факторів (фізичних, хімічних, природних). Особливо високостійкі мікобактерії туберкульозу у висохлому мокротинні хворого на туберкульоз. У вуличному пилові вони зберігаються близько двох тижнів, на сторінках книжок і предметах вжитку - до 3-х місяців. На пасовищах і в ґрунті, забруднених хворими на туберкульоз тваринами, туберкульозна паличка може зберігатися від декількох місяців до 3-9 років! В умовах низьких температур збудник туберкульозу ще більш стійкий. Мікробактерії з організму хворого на відкриту форму можуть виділятися з харкотинням, повітрям при диханні, сечею, калом, слиною, спермою, сльозами.
Можливо, медики цієї лікарні сподіваються на те, що пряме сонячне проміння вбиває мікробактерії туберкульозу. За твердженнями фахівців, бактерії гинуть влітку за 60 хвилин, взимку - за 2 години. Розсіяне сонячне світло вбиває їх упродовж 40-80 діб, ультрафіолетове опромінення - за 2-3 хвилини, при кип'ятінні збудник гине за кілька хвилин.
За твердженням місцевих мешканців, у Голозубинцях багато людей хворіли на туберкульоз, багато-хто з них уже повмирав, і причиною такої ситуації люди вважають саме неналежне знешкодження нечистот.
Активістам району та небайдужим мешканцям добряче набридло таке свавілля. Кілька тижнів DSC_0128.JPGтому вони затримали асенізаційну машину з небезпечним вантажем. Викликали міліцію, склали відповідний протокол про забруднення навколишнього середовища. Та вже вночі нечистоти опинилися на полі...
На ранок пішов рясний дощик, який змив туберкульозні відходи й ті підземними водами попрямували в річку Студеницю, яка впадає в Дністер, а там купа народу купається, ловить рибу, напуває худобу...
Здолати це зло взявся голова Дунаєвецької ГО «Контроль громади» Володимир Гандзюк. У червні Володимир Петрович звертався до головного лікаря Голозубинецької обласної протитуберкульозної лікарні Руслана Гаврішка із запитом щодо скиду нечистот, їхнього знезараження тощо. У відповідь він отримав відписку, мовляв, лікарня має на балансі асенізаційний автомобіль, а от дозвіл на викиди в атмосферу знаходиться в процесі виготовлення. Наразі укладено договір з ТОВ «Укр Еко Груп» на передачу відходів. За словами головного лікаря, стічні води і нечистоти лікарні через внутрішні каналізаційні системи потрапляють у септик лікарні, де знезаражуються, згідно з санітарними нормами 5% розчином хлорного вапна впродовж 12 годин, а потім вивозяться на відведене асенізаційне поле лікарні. До речі, за 30 метрів від однієї із ям, що на цьому полі, працівники лікарні мають городи. За твердженням жінки, яка під час нашого візиту на поле поралася на своїй ділянці, жодного випадку зараження тут не було.
Випадків скиду стічних вод і нечистот у 2013-іх і 2014 рр. на території Голозубинецької сільської ради не було зафінсовано. Що ж до будівництва очисних споруд, то, за словами Руслана Гаврішка, у 2012-2013 рр. на їхнє будівництво були передбачені кошти у сумі 420 тис. грн, але через відсутність фінансування їх так і не вдалося збудувати. Останній факт - ніщо інше, як підтвердження, що село Голозубинці може опинитися в епіцентрі санітарно-епідемілогічного вибуху. Разом з цим населеним пінктом під загрозу потрапляє Дунаєвеччина та Кам’янеччина.
Не секрет, що туберкульоз займає особливе місце серед соціальних і медичних проблем людства. Від нього не змогли позбутися в жодній країні світу. З початку 90-х років минулого століття помітно зросла розповсюдженість туберкульозу у всьому світі, в тому числі й в Україні. Загальна інфікованість туберкульозною паличкою на планеті складає 50%, а хворіє лише 5-6%. Більшість людей має велику стійкість до цієї хвороби, зумовлену комплексом вроджених і набутих механізмів захисту.
В Україні з 1995 року спостерігається епідемія туберкульозу, яка невпинно прогресує і є однією з основних медико-соціальних проблем. Зафіксоване поширення всіх форм туберкульозу, який нині є найпоширенішою інфекційною хворобою в Україні та призводить до найбільшої кількості смертних випадків від інфекційної патології.
Щогодини в нашій державі на туберкульоз хворіє 5 осіб, помирає від нього один хворий. Пік захворюваності  спостерігався в 2005 році: 84,1 хворих на 100 тисяч населення.
Чому ми, українці, такі безпечні й байдужі? Ми не хочимо пальцем поворушити заради власної безпеки, що ж тоді говорити про щось суспільне?

Теги: с.Голозубенці, обласний туберкульозний диспансер, туберкульозна паличка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.