Перейти на мобільну версію сайту


14.06.2019

ДАВ АДРЕСУ ПЛЯЖУ В ДУБАЯХ

насилляЖахи і ганьба нашого українського суспільства, яке не може і не хоче постояти за честь і незалежність жінки та дитини, які лише в свята декларують турботу про маму і дитя. Насправді ж у звичайному житті вони покинуті напризволяще, здебільшого вони потерпають від насилля домашнього, морального, економічного... І всі служби, які б мали перейматися проблемами жертв, просто заплющують на це очі, мовляв, чужа сім’я – темний ліс і не потрібно туди лізти. А от коли вже станеться біда, тоді починають відхрещуватися, виправдовуватися, що не знали, не чули, не бачили. І такі історії непоодинокі. У нас це як аксіома: побив, образив, не дав дітям грошей на молоко чи ліки, і нікому до цього немає діла. Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих. Наша розповідь про те, як громадянин іншої держави знущається всіма можливими способами, аби дошкулити колишній дружині, принизити її, розчавити, спекулюючи найдорожчим – рідними дітьми, які теж страждають від розборок дорослого чоловіка.

ІСТОРІЯ КОХАННЯ
Історія їхнього кохання розпочиналася в Дубаях. Таня Белінська, відома кам’янецька співачка, свого часу переможниця всеукраїнського конкурсу «Афганської пісні», фіналіста телепроекту «Шанс», тоді працювала за контрактом в Об’єднаних Арабських Еміратах – співала в ресторанах. І там вона познайомилася з Віталієм. Він, росіянин з Казахстану, не давав українській талановитій красуні проходу. І врешті-решт відбулося весілля. Перші тижні щастю не було меж (у готелі Еміратів працювала й мама Тетяни, щоб бути з донькою поруч). Час від часу почали виникати питання про залишення шоу-бізнесу й обмеження спілкування Тані з зовнішнім світом. Але вільну українську душу не можна заточити навіть у золоту клітку. У Києві проходив «х-фактор», поїхали разом. Та коханому не сподобалося, що на дружину будуть п’ялитися, і виникла чергова сварка.

Таня порадила чоловіку, щоб він повертався в Дубаї у справах, а вона ще на кілька днів залишиться в Києві. Його це так збісило, що він почав кохану штовхати і схопив за шию. У неї аж шкіра посиніла. У хід навіть пішли ноги. Перелякана Тетяна поїхала в Кам’янець. Але чоловік, напевне, зрозумів, що накоїв – квіти, вибачення, і дівчина повернулася до нього в Дубаї. Періодично конфлікти продовжувалися... але кохання перемагало.

І ПОЧАЛИСЯ БУДНІ
Якось чоловік зчинив конфлікт вдома, матуся заступилася за доньку і сама отримала стусанів. Бідолашна теща перелетіла через коридор, аж керамічний горщик розбився. Потім не жалів він і вагітну дружину, одного разу в магазині штовхнув її.

Згодом народилася така бажана для всіх донечка, але навіть її поява не заспокоїла агресивного чоловіка. 

Потім ще кілька разів були конфлікти, не виплачував тещі зарплати. Та чоловік чомусь відчував себе господарем становища. Був упевнений, що дружину він прив’язав дитиною і почав ще агресивніше себе поводити. Не витримали жінки і поїхали в Кам’янець. Він робив усе можливе, щоб дружина повернулася. Але жінка побоювалася повторень знущань і на його благання не велася. Він час від часу приїздив до донечки, намагаючись примиритися. І от час примирення настав... Таня любила агресора і не хотіла, щоб її дитя росло без батька. Якийсь час була ідилія, чоловік намагався виманити її назад у Дубаї, але страх перемагав і розум постав над коханням. Чоловік більше був в Україні, аніж в Еміратах. Приїздив в Україну, то їхав назад – так і жили.

І знову вагітність... Родина збиралася в Дубаї. Та напевне, рука Господня зуміла зупинити переїзд. Була загроза викидня, жінку поклали в лікарню на збереження. Народилася ще одна донечка. Щасливий батечко приїхав на пологи. Ще одна донечка народилася в подружжя. Але й тут же в пологовому зчинив сварку. Дійшла справа до нецензурної лексики. Втомлена породілля намагалася його заспокоїти, але він вирішив, що став королем становища. Мовляв, куди дінеться і кому потрібна з двома дітьми на руках, за що житиме? Таня змирилася, думала, перемелеться, та ще й нічого боятися, бо ж у себе вдома, а не на чужині. Оселилося подружжя у власній Тетяниній квартирі. Але агресору все було не до вподоби, знову і знову виникали конфлікти. А вже в листопаді позаминулого року він взагалі оскаженів. Таня вкладала меншу донечку спати, вона чомусь капризувала, а старша залишилася з батьком на дивані. Коли матуся увійшла в кімнату, почався гармидер, мовляв, що вона за мама, що старша донька ще не спить.  

– Але ти ж батько, – почув у відповідь.

Йому це не сподобалося, він підскочив до дружини, знов зчинилася сварка, а тут якраз теща увійшла. Жінка стала між подружжям, боячись, щоб доньку не вдарив. Натомість розлючений зять вдарив тещу кулаком в обличчя. Але цього виявилося замало, він хапає дитячого возика для ляльок і б'є її по спині, потім їй дісталося у вухо. Окрім синців, у жінки ще був травматичний розрив барабанної перетинки. Теща зняла побої і подала зятька до суду. У суді він свою провину визнав, і суд його визнав винним за ч.2 ст.125 Кримінального кодексу України та стягнув з відповідача близько восьми тисяч гривень, які він і досі не сплатив. Виконавча служба не може знайти адреси, де мешкає наш герой, адже на суді він вказав адресу найбагатішого пляжу в Дубаях.  

Маючи кримінальну відповідальність, незрозуміло яким чином йому вдалося зробити документи на проживання в Україні на 10 років. Напевне, Господь Бог вберіг жінку не прописувати його в своїй квартирі.

Після суду подружжя розлучилося. І тепер почалося постійне цькування. Погрожував уже колишній дружині фізичною розправою у присутності донечок. Неодноразово на допомогу жінці приходила поліція. Окрім фізичного насилля, в хід пішло моральне й економічне.  

  Люблячий батечко зовсім не допомагав фінансово своїм донечкам. Навіть, коли вони потрапляли на стаціонарне лікування. Дійшло до того, що навіть на ліки грошей не було, і одного разу старшенька поскаржилася татусеві, що не мають грошей на ліки, але він на це не відреагував. І досі фінансової підтримки не надає. А діти підростають і їсти хочуть, та агресору байдуже, він прагне лише помсти за те, що покинули його. Тож він вирішив знищити жінку морально.

Однго разу, коли Таня співала на дні народження подруги, в кафе увірвався вже колишній чоловік і почав хуліганити. Він її штовхав і словесно ображав. Коли хазяйка торжества вирішила дізнатися, що відбувається, розбишака їй нагрубив і пообіцяв узяти «волину» та повернутися. Він на ходу розштовхував столи. Іменинниця викликала поліцію, яка відібрала у присутніх пояснення. Але реакції так і не було. Та колишній пообіцяв за двісті баксів купить суд і відібрати дітей. Правоохоронці, окрім відписок, ніяк не реагували. І хоча нині дуже модно піаритися про захист жінки і дітей, про насилля тощо.

А що ж робити молодій матусі, якщо з неї знущається чужинець у нашій власній державі, якщо ніхто не може заступитися за дітей та жінку і робиться все можливе, аби від неї відвернулися друзі та знайомі. І це робиться задля того, щоб спричинити її душевні страждання, бо ж знищити жінку – самоціль «справжнього чоловіка». Він почав навчати дітей говорити на маму всіляку гидоту, провокувати її на якісь дії, аби викликати поліцію. І нещодавно так і сталося. Дітки після прогулянки прямували додому їсти, і тут з'явився люблячий татусь та вирішив погойдати на гойдалці донечок. Таня попросила його прийти в інший день, бо у діток режим. Він почав обурюватися і попри все потягнув дівчаток до гойдалки, крім того, у присутності них словесно ображав колишню. Почалися погрози і махання кулаками. Таня викликала поліцію. На той час у дворі були дві сусідки, які бачили і чули цей гармидер. Коли чоловік зрозумів, що в нього можуть бути проблеми, знайшов «лжесвідка». Поліцейські вирішили, що це звичайні сімейні чвари і просто повідбирали у обох сторін пояснення.  

Та скільки ж можна знущатися над молодою жінкою і маленькими дітьми. Невже нині ця категорія людей абсолютно не захищена, хоча з високих трибун декларують, як про них дбають.

ЩО ТАКЕ НАСИЛЬСТВО
Насильство в сім’ї – це не жарти, це величезна проблема. Ця тема несе жах, сором, відчай. Не кожна жертва насилля, особливо домашнього, може і хоче винести «сміття з хати», або просто боїться це зробити через його наслідки для себе. І цю проблему здолати дуже й дуже непросто. Тому, перш за все, жертва має перестати звинувачувати себе, усвідомити що це норма і набратися сміливості звернутися по допомогу.

Психологи дослідили, якщо людина потерпає від насилля, вона часто: звинувачує себе і вважає себе винною у всіх нещастях; боїться осудження з боку інших; боїться і соромиться говорити про насильство; не вірить у допомогу та підтримку; не вірить про можливі зміни та налагодження ситуації.  

Такі ознаки свідчать про те, що терміново потрібна допомога!

Закон визначає чотири форми насильства: фізичне, психологічне, сексуальне, економічне.  

Насильство широко застосовується людьми як засіб досягнення бажаного результату. І воно завжди пов’язано з поняттям свободи: жертву змушують до якоїсь поведінки або до прийняття певних умов, руйнуючи її біологічне чи психічне життя, або ж погрожуючи його зруйнувати.

До фізичного насильства відносять: побої, тілесні ушкодження, штовхання, ляпаси, удари та кидання предметами в жертву, погроза зброєю, поранення, перешкода у вільному пересуванні (дому, вулиці), перешкода або відмова у допомозі при потребі в медичній допомозі (хворий, поранений, вагітна), псування майна, образа дітей, відмова у забезпеченні сім’ї необхідними товарами (харчі, речі першої необхідності), умисне перешкоджання відпочинку вночі, позбавлення сну.  

Психологічним насильством вважають дію на психіку члена сім’ї, до них відноситься: погрози, образи, приниження вдома, на публіці, критика, ігнорування (почуттів, особи), насміхання (над релігійними переконаннями, особистими поглядами ), заборона (користуватись телефоном, виходити на роботу, спілкуватися з родичами). Шляхом таких дій завдається шкода психологічному здоров’ю, спричиняється емоційна невпевненість, нездатність захистити себе.

Ще одним видом насильства є економічне насильство, яке характеризується позбавленням житла, одягу, майна, коштів, це жорстокий і принизливий фінансовий контроль одного члена сім’ї іншим.  

Закон України «Про попередження насильства в сім’ї» визначає ще один вид насильства, такий як сексуальне насильство, а саме посягання на сексуальну недоторканість членів сім’ї.

І так, до сексуального насильства відносять:  

Примушення до сексу, навіть якщо ви чоловік та жінка (проти волі). Та нині жінка захищена законом, але не відомо чи він діє і чи взагалі можна довести факт сексуального насилля.

А також секс із жорстокістю, садистськими нахилами, примус партнера до сексуального зв’язку з іншими партнерами, примушення спостерігати за сексуальними зносинами інших людей  

Що робити, якщо ти потерпаєш від насильства в сім’ї?
1. Зателефонувати 102.
2. Скласти письмову заяву на ім’я представників правоохоронних органів, де коротко потрібно вказати обставини справи та вимогу щодо притягнення до відповідальності конкретну особу.
3. Підтвердити факти документальними доказами.

ПОЛІЦІЯ ЗОБОВ’ЯЗАНА
Працівники поліції зобов’язані:

– ввести інформацію про подання заяви в єдиний державний реєстр досудових розслідувань;
– видати повідомлення про початок досудового розслідування із зазначенням номера в єдиному реєстрі;
– за наявності тілесних ушкоджень надати скерування на судово-медичну експертизу;
– за наявності ознак злочину (нанесення легких чи середньої тяжкості тілесних ушкоджень, зґвалтування, побої, мордування та інше) проводити досудове розслідування вчиненого злочину.

Якщо ознак злочину немає, працівники поліції зобов’язані:
– винести офіційне попередження про неприпустимість вчинення насильства в сім’ї особі, яка вчинила насильство;
– поставити на профілактичний облік особу, яка вчинила насильство в сім’ї;
– винести захисний припис особі, яка повторно вчинила насильство в сім’ї після отримання офіційного попередження;
– відвідати сім’ю, де чиниться насильство, провести роз’яснювально-виховну роботу з насильником і проінформувати членів сім’ї про права, заходи й послуги, якими вони можуть скористатися;
– скласти протокол про вчинення насильства в сім’ї за статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення і направити його до суду.

Увага! Зберігайте відповіді поліції на ваші заяви, копії висновку експерта про тілесні ушкодження: ці документи не лише допоможуть вам притягти насильника до відповідальності, а й можуть стати доказами під час розв’язання інших питань – виселення, поділу майна, розірвання шлюбу тощо.  

ІНШІ ОРГАНИ І СЛУЖБИ
У відділі сімейної та гендерної політики департаменту соціального захисту, центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службі у справах дітей працівники зобов’язані:
– скерувати заяву про вчинення насильства до територіального органу внутрішніх справ для вжиття ним відповідних заходів, що входять у компетенцію поліції, а собі залишити копію заяви для вжиття заходів у межах своєї компетенції;
– відвідати сім’ю, в якій чиниться насильство, щоб з’ясувати причини насильства й вид допомоги, якої потребують постраждалі члени сім’ї;
– провести просвітницьку та роз’яс­нювальну роботу серед членів сім’ї, де чиниться насильство, і проінформувати про права, заходи й послуги, якими вони можуть скористатися;
– організувати надання постраждалим від насильства психологічних, юридичних, соціально-педагогічних, інформаційних та інших послуг.

Теги: домашнє насилля

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.