Перейти на мобільну версію сайту


21.03.2014

ЧИ ЗНАЙДУТЬ БОМБИ УКРАЇНСЬКІ БОМБОСХОВИЩА?

Сховища покликані врятовувати не тільки від війни, але й вибухів на небезпечних підприємствах та стихійних лих. В Україні їх почали будувати під час Великої Вітчизняної війни.
Є кілька категорій захисних споруд. Перша - коли стіни укриття витримують удар до 5 кг на 1 кв.см. Це сховища Секретаріату Президента, Верховної Ради та Кабміну. Об'єкти знаходяться на глибині 7 поверхів під землею, та доступ до них мають лише обрані. Друга категорія - сховища, здатні витримати удар силою до 3 кг на 1 кв.см. Вони повинні бути на всіх вибухонебезпечних об'єктах: комбінатах, заводах і фабриках, а також під місцевими органами влади. Прямого попадання надпотужної зброї не витримають. Але від артобстрілів та хімічних атак захистять. бомбосховища.JPGСховища 3-4-ої категорії (відповідно тримають удар 2 і 1 кг на 1 кв.см) - це підвали будинків, паркінги та схожі підземні приміщення. У них можна сховатися хіба що від радіаційного дощу та кулеметних черг.
Як повідомляє начальник міського управління НС Юрій Крилов, наразі в місті нараховується 36 захисних споруд, з яких 32 - сховища, 4 - протирадіаційні укриття. Лише 23 із цього списку придатні для використання за призначенням, решта 13 або розукомплектовані, або засипані грунтом чи взагалі зруйновані. 3 споруди встигли перейти у приватні руки.
Евакуація населення з міста не передбачається. Нині у сховищах, що відповідають нормам, може перебувати 13.6 тис. осіб, у протирадіаційних укриттях - близько 800 осіб, а понад 86 тисяч жителів можуть розраховувати на підвальні приміщення власних будинків та швидко зведені укриття.
Варто зауважити, що в разі виникнення надзвичайної ситуації, працюватиме регіональна система централізованого оповіщення, яка готова для використання за призначенням. В місті є 15 електросирен, 13 з яких автоматизованого запуску, та 30 вуличних гучномовців, встановлених у публічних місцях.

Теги: бомбосховище

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.