Перейти на мобільну версію сайту


15.04.2020

ЧИ ВІДКРИЮТЬ РИНОК?

13 квітня міський голова Михайло Сімашкевич зустрівся із підприємцями Центрального ринку та представниками  депутатських комісій з питань медицини та підприємництва. Мова йшла про роботу Центрального ринку, який було закрито на карантин. 

Кілька тижнів раніше 20 березня місцева влада прийняла рішення про дозвіл функціонування, але за ніч обласна влада наклала вето і ринок вже на ранок не працював. Було дозволено працювати лише супермаркетам, продовольчим магазинам та тим,  які продають миючі засоби та гігієни. Але  ситуація склалася по іншому, тому що одна частина ринку працювала, а  інша була зачинена. Причина тому те, що та одна частина оформлена як торговельний центр, а інша як базар. Заборони працювати торгівельному центру не було. Тому на території Центрального ринку працював один із м'ясних павільйонів, а на ринку «Династія» - територія оптової торгівлі та  м'ясний павільйон. 

Працюють також підприємці на вул.Князів Коріатовичів. Але там же почала виникати й стихійна торгівля. Чесно кажучи, якби кам'янчани були свідомими і не купували продукти з землі, тобто не було попиту, то ніхто й не торгував би. Також при вході в Центральний ринок щодня продають просто на вулиці цигарки, до речі, без акцизних марок. Тут же продають яблука й квіти. Якби хоч одну продавчиню за це оштрафували і поповнили міську скарбницю, то навряд чи хтось би там продавав щось. Можливо й підприємці ринку сиділи би на карантині, якби усі його дотримувалися, а так виходить, що частина людей не працює і не має доходу, а інша частина чомусь має привілеї. 

Тому підприємці обурилися і прийшли за справедливістю. Від їхнього імені виступив підприємець пан Кирчевський: «…Президент наказав ринки у великих містах закрити, а в малих, де вони є основним джерелом продажу товарів харчування, не потрібно зачиняти. Слід забезпечити обмеження одночасного доступу і в цьому можуть допомогти патрульні поліцейські… Ми представники мікробізнесу стурбовані ситуацією, яка склалася в підприємницькому середовищі через карантин. Просимо відкрити ринки міста. А також просимо розглянути питання про встановлення місцевих податків та зборів у бік зменшення ставок Єдиного податку, а також про відміну цього податку для І і ІІ груп платників. А після закінчення карантину встановити для І групи 5% від прожиткового мінімуму, а для ІІ – 10%.».

Колеги депутати розуміють, що підприємці ринку зазнають збитків, адже їм, не зважаючи на карантин, доводиться сплачувати орендну плату, енергоносії, охорону…

Директор Центрального ринку Сергій Чернявський, повідомив, що адміністрація може забезпечити карантинні заходи на час роботи ринку. Орендна плата нині зменшена для підприємців ринку з 4 грн 20 коп. до 1 грн 20 коп. (гроші на охорону і нічне освітлення).

Своє бачення висловив і депутат Борис Цвігун. Він зазначив, що прямої заборони на закриття ринків МОЗу немає. І у продавців одна мета -  продати, а у покупців два виходи – можеш йти на базар, а можеш – ні. У них є вибір. Тому на його думку ринки можуть працювати, але за умови убезпечення як продавців так і покупців. Для цього необхідно найняти охорону, яка має забезпечити карантинні заходи, а також працівники Держпродслужби - розрахувати кількість покупців, які одночасно можуть перебувати на ринку. За функціонування ринку й депутат Юрій Пливанюк, але просить не відкривати його аж до закінчення Великодніх свят, аби не спровокувати поштовх коронавірусу, адже сусідня Чернівецька область палає.

Підприємці обурювалися через роботу супермаркетів, де людей як оселедців. Керівник Держпродспоживслужби Анатолій Лавський повідомив, що циркуляри не заперечує роботу ринків, але із суворим дотриманням усіх відповідних норм і за умови, що керівник ринку має узяти на себе відповідальність і забезпечити умови – один вхід, два санітарних дні з дизінфекцією, дотримання масочного режиму і обов’язкова реєстрація підприємців у Держпродспоживслужбі. 

Було вирішено скликати позачергову сесію міської ради, яка через карантин матиме закритий формат (запрошені депутати, керівництво ринку, представники Держпродспоживслужби та поліція). На сесію виносяться питання: 
1.Чи буде відкрито центральний ринок?
2. Звільнення від сплати єдиного податку для підприємців I та II груп.


Теги: Центральний ринок, Кам'янець

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.