Перейти на мобільну версію сайту


20.04.2018

ЧИ ПОТРІБЕН КАМ’ЯНЦЮ НАРОДНИЙ ТАНЕЦЬ?

горличкаШановні можновладці!
Наше місто позиціонує себе як хранитель традицій українського народу, послідовник яскравих і героїчних подій минулого. Саме таким знають Кам’янець-Подільський і жителі, і гості міста завдяки численним фестивалям та митцям, які прославляють його далеко за його межами.

Однак ситуація, що склалася навколо одного з дитячих колективів народного танцю нашого міста, не може не викликати занепокоєння. Один із найвідоміших ансамблів міста, послідовник величної «Горлиці», який неодноразово представляв Україну на міжнародних фольклорних фестивалях у європейських країнах, і випускники якого є хореографами відомих танцювальних ансамблів світу, дитячий ансамбль народного танцю «Горличка» сьогодні не лише не має підтримки з боку влади, а й навіть ризикує залишитися без місця для репетицій.

Конфлікт із іншим танцювальним колективом за право займатися у залі, яку було відремонтовано за кошти спонсорів та батьків учасників «Горлички», доріс до масштабів абсурду. Дітям, які приходять, аби навчитися народного танцю, дізнатися більше про традиції своїх предків, відчути себе справжніми українцями, просто не дають нормально займатися. Репетиції постійно перериваються втручаннями невідомих осіб, а часто їх взагалі доводиться відміняти чи переносити, бо зала зайнята. Між дітьми, які займаються в обох ансамблях, виникає нікому не потрібна і немотивована ворожнеча.

Про конфлікт інтересів знають усі високопосадовці міста, однак нічого не можуть (чи не хочуть?) зробити, бо, мовляв, інший колектив – такі ж орендарі цього приміщення, як і «Горличка». Домовляйтеся самі. Спроби вирішити все самостійно тривають уже кілька років і не мають жодного результату, бо домовитися можна лише з тими, хто справді хоче вирішити проблему, а не просто «вижити» конкурента зі вже готової, відремонтованої та обладнаної для занять танцями зали в центрі міста.

Ми, батьки дітей різного віку (від 4 до 16 років), учасників ансамблю народного танцю «Горличка», більше не можемо і не хочемо дивитися на те, як страждають наші діти. Ми щиро вдячні керівникам, які проявляють максимум терпіння і толерантності та не піддаються на жодні провокації, за те, що в такому психологічно складному оточенні вони знаходять натхнення і продовжують навчати наших дітей не лише танцювати, але й в першу чергу бути Людьми.

Шановні керівники міста! Невже Кам’янцю не потрібен народний танець? Невже відгородитися від дітей, які намагаються зберегти традиції свого народу, – це єдиний вихід, який Ви бачите? Невже для того, аби добитися справедливості, нам доведеться піти на крайні міри?

Ми не просимо фінансової підтримки – все, що можемо, ми робимо самі. Ми не хочемо конфліктів, сварок, ворожнечі. Ми хочемо просто спокійно працювати, ростити здорових і розумних дітей, гордих тим, що вони українці, і достойних носити це величне ім’я.

З повагою і надією на розуміння, Юрчук О., Бялгожевська Н., Бахмат Н.В., Горецький В., Надворна Ю., Завадська І. та всього більше 85 батьків учасників ансамблю народного танцю «Горличка».


Теги: нам пишуть, ансамбль "Горличка"

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.