Перейти на мобільну версію сайту


03.07.2020

ЧИ ДОПОМОЖУТЬ ДОГОВОРИ?

садіон.jpgУ Кам’янці-Подільському спорт, на жаль, майже ніколи не був у пріоритеті. Хіба що пора правління містом мера Григорія Тонкочеєва (1953-1962) ознаменувалася будівництвом нового міського стадіону на 11 гектарів землі у центрі міста. Зараз у стадіону залишилося 4,7 гектари.

Дещо стримувало негатив чинне законодавство. У старій редакції ЗУ «Про фізичну культуру та спорт» стаття 29 не допускала ліквідацію та перепрофілювання спортивних споруд та об’єктів. У теперішній редакції закону сказано: «Земельні ділянки, на яких розташовані спортивні споруди, належать до земель рекреаційного призначення». Крім того: «Зміна цільового призначення приватизованих спортивних споруд не допускається». (ст. 48).

На початку 2000-их міська влада дозволила забудову периметру Центрального міського стадіону (ЦМС) комерційними точками. У середині 2000-их влада дозволила київській фірмі забудову вже посеред самого стадіону. Начебто спортивним об’єктом. Навіть назва була відповідна – «Льодовий палац». Згодом кияни перепродали свій недобуд на ЦМС хмельницькій фірмі «Перлина Поділля». Рішенням 58-сесії Кам’янець-Подільської міської ради №71/58 від 7 серпня 2018 (п.2) міськрада змінила цільове призначення земельної ділянки площею 10 824 кв. м. за адресою просп.Грушевського 27/29 з будівництва та обслуговування спортивно-громадського комплексу з торговельними приміщеннями на будівництво та обслуговування «багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної інфраструктури».
У наступному п. 3 рішення вказується, що ця земельна ділянка передається на 10 років «Перлині-Поділля» «...з умовою будівництва та передачі у власність Кам’янець-Подільської міської ради приміщення спортивного призначення площею 1 500 кв. м.» Ця умова вказана також у «Договорі оренди землі» від 20 серпня 2018 року. Зокрема у п. 6. 3.

Акт приймання-передачі земельної ділянки від міськради до ТзОВ «Перлина-Поділля» датований тим таки 20 серпня 2018 р. Тож забудовник отримав те, що було необхідно для забудови. Прикро тільки, що збудувавши вже як мінімум одну і заклавши другу дев’ятиповерхівки, він (забудовник) не виконав свої зобов’язання, під які отримував землю.
9 грудня 2019 року колектив ДЮСШ-2 звернувся до мера міста Михайла Сімашкевича з проханням надати документацію по земельній ділянці, що закріплена за ДЮСШ-2 по Грушевського, 31, а також укласти трьохсторонній договір міськради забудовника та ДЮСШ-2 про будівництво та передачу на баланс ДЮСШ-2 1500 кв. м. спортзалів та створити робочу групу (34 підписи).

11 грудня 2019 року мер створив робочу групу з контролю за будівництвом приміщень спортивного призначення у новозбудованих будинках по Грушевського 27/29. Спортсмени добиваються укладення договору між міськрадою та інвестором «ТзОВ «Перлиною-Поділля», де було би вказано, де конкретно і в які терміни будуть збудовані 1500 кв. м. спортивних приміщень. 

15 та 23 червня поточного року пройшли засідання робочої групи, на які запрошували «Перлину-Поділля», але їх представники проігнорували і не прийшли. Хоча найнятий нею забудовник ОК «Житлово-будівельний кооператив «Щасливе життя», точніше його голова Віталій Бондарчук, 23 червня був присутній разом із мером міста Михайлом Сімашкевичем.

Вони подали робочій групі проєкт «Попереднього договору про спільну діяльність», де вже у пункті 1.1 сказано що: «...Сторони зобов’язуються у майбутньому укласти та нотаріально посвідчити договір про спільну діяльність (надалі за текстом – Основний договір) щодо будівництва об’єкту спортивного призначення загальною проектною площею 1500 кв. м.». Тобто договір про майбутній договір.

Забудовник навіть пообіцяв показати на засіданні 30 червня Генеральний план об’єкту. Але обіцяного не зробив, сказавши, що генплан на експертизі. Натомість, разом з мером вони надали новий проєкт Попереднього договору, за яким до 30 липня повинні укласти Основний договір. Планується, що обіцяні спортзали на 1 500 кв. м. будуть «вбудовано-прибудованими в багатоквартирному багатоповерховому житловому будинку, п’ята секція...» (п. 5.5.1).


Теги: Центральний стадіон, забудова

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.