Перейти на мобільну версію сайту


15.08.2014

ЧИ ДАСТЬ БАБЦЯ ОЛЕКСІЮ ПІТИ У ПЕРШИЙ КЛАС?

Складається враження, що для служби у справах дітей Дунаєвецької РДА закон неписаний. Її працівники перебрали на себе роль вирішувати долі людей, мотивуючи свої дії надзвичайною «чуйністю». А що закон? Його невиконання можна заховати за вдаваною турботую або просто за небажанням виконувати свої обов’язки.
Справа 5-річного Олексія понад рік мусолиться у різних дунаєвецьких інстанціях, але кінця й краю її не видно.
Так сталося, що мати хлопчика загинула, а батько в цей час потрапив у лікарню. Подружжя не перебувало офіційно у шлюбі. Бабуся, хвацька жінка, не розгубилася і швиденько оформила опікунство над дітьми своєї доньки - їх у неї двоє. Автоматично, разом із службою у справах дітей, вона позбавила біологічного батька батьківських прав. Справна багатодітна жінка добре знає закони і свої вигоди, адже на таких дітей держава платить дві з половиною тисячі гривень, а для безробітньої з Чечельника це солідна сума грошей.
Коли батько вийшов з лікарні, почав наводити контакти з родичами, щоб мати змогу спілкуватися mana-cu-mana.jpgзі своїм сином. Та не так сталося. Теща робила все можливе, аби не підпускати батька до сина. Врешті справа дійшла до суду. Дунаєвецький суд як міг викручував справу, навіть незважаючи на те, що бабуся в судовому засіданні підтвердила батьківство Юрія Кучерявого. Крім того, було вирішено провести генетичну експертизу. Певне, сподівалися на те, що на неї батько не знайде грошей, проте він знайшов. Батьківство підтвердилось.
Зважаючи на спокійний характер батька та впевненість, що Юрій не допустить психологічного насилля над власним сином, дунаєвецькі посадовці продовжують виявляти вдавану турботу. Вони направляють пана Юрія з однієї інстанції до іншої, розводячи руками і стверджуючи, що справу потрібно вирішувати полюбовно.
А як же можно вирішити полюбовно, якщо при посадовцях бабця присягається давати можливість спілкуватися батьку з сином, а коли він приїздить з Кам’янця в Чечельник, не пускає його на подвір’я?
Спілкування рідного батька з сином відбувається заледве не через паркан і в присутності бабусі. Особисто в руки подарунки пан Юрій передати синові не може, як і продукти харчування. Їх, за наказом бабці, слід залишати біля воріт. Крім того, жінка ходить по селі й розповсюджує різні плітки та обливає брудом батька дитини. Нарешті їй вдалося налаштувати своїх односельців проти нього. Навіть голова сільської ради різними способами допомагає позбавити дитину батьківського піклування.
Незважають на ст.163 Сімейного кодексу, в якій йдеться про те, що батьки мають переважне право перед іншими особами на те, щоб малолітня дитина проживала з ними. Також батьки мають право вимагати відібрання малолітньої дитини від будь-якої особи, яка тримає її у себе не на підставі закону або рішення суду. Мова йде про право батьків на відібрання лише малолітньої дитини (до 14 років), бо, відповідно до ЦК, діти лише з 14-річного віку можуть самостійно обирати місце свого проживання.
За рівних умов для виховання дитини у батьків і третіх осіб перевагу мають батьки, навіть якщо у них будуть трохи гірші матеріально-побутові умови, перевага має надаватись їм, якщо вони можуть створити нормальні умови для виховання дитини.
У Чечельник неодноразова виїздила новий начальник служби у справах дітей, бо колишній вчасно пішов з посади, щоб не нести кримінальної відповідальності за оперативно надане опікунство. Виїздили працівники міліції і всі, бідолахи, розводять руками, бо не можуть дотриматись букви закону. Придумали довготривалу «фішку», мовляв, з хлопчиком працює психолог, якого, до речі, немає в селі. Вчергове в присутності різних посадовців та під особисту відповідальність голови сільської ради домовилися, що дитину привезуть у Кам’янець, щоб з нею попрацював психолог. На призначений час дитя не доставили, та ще й повідключали телефони...
Попри все, вдалося додзвонитися до відповідальної особи - голови сільради, яка повідомила, що в них немає транспорту, щоб везти хлопчика в Кам’янець батькові, і вони не можуть довірити доставку комусь іншому. Також сільський голова повідомила, що психолога вони вже привозили до дитини. При цьому не поставили до відома батька та проводили роботу з малолітньою дитиною без дозволу і його присутності.
Свавілля щодо прав батька та психологічний тиск на малалітню дитину продовжується. Кінця й краю цій справі немає. 1 вересня хлопчик має піти у 1-ий клас. Та, як відомо, аби оформити дитину в школу, потрібно мати свідоцтво про народження, пройти медкомісію, відповідно одягнути тощо. Батько мешкає у нормальній квартирі з усіма зручностями, алкоголю не вживає, веде нормальний спосіб життя і може забезпечити пристойне життя і освіту своєму синові.    
Але це ніхто не хоче брати до уваги, а створюють вдавану турботу, мотивуючи тим, що переїзд може нанести травму дитині. Ситуація схожа на ту, коли коту потрібно одним махом відрубати хворого хвоста, а натомість його рубають по шматочках.

Теги: Юрій Кучерявий

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.