Перейти на мобільну версію сайту


30.04.2020

ЧИ БУДЕ ПРАЦЮВАТИ ЦЕНТРАЛЬНИЙ РИНОК?

Два дні поспіль на цьому тижні зоною соціальної напруги було питання відкриття центрального ринку, який більше місяця знаходиться на карантині. В понеділок 27 квітня активні підприємці, переважна більшість яких ФОПи І і ІІ групи, разом з директором ТОВ "КВЗП"Кам'янець-Подільський" Сергієм Чернявським, який їх повністю у всьому підтримує, зібралися на території ринку аби озвучити свою позицію щодо роботи тут в період карантину. 

Вони підготували лист на ім’я голови Хмельницької ОДА Дмитра Габінета з проханням віднайти механізм відкриття їхнього основного місця роботи, а саме – ринку. В листі зазначається, що підприємці, які займаються продажом продуктів харчування, не є тими суб’єктами господарської діяльності, що отримують надприбутки. Їхніх заробітків вистачає лише на те, щоб забезпечувати потреби сім’ї. Вони самі прораховують ту кількість товару, яку спроможні реалізувати і будь-який їхній, навіть незначний прорахунок, несе великі втрати. Підприємці також наголосили на тому, що, звісно, до закриття ринків готові не були. Тому, збитки, які вони понесли, є колосальними. Адже кожний продукт харчування має свій термін придатності. Вони з розумінням ставляться до тих карантинних заходів, що прийшлося запровадити під час пандемії, але їм би хотілося знати, коли закінчиться обмежувальний термін дії заборони роботи продуктових ринків. Підприємці обіцяють  брати на себе повну відповідальність щодо дотримання всіх санітарних норм під час продажу та обслуговування покупців і готові піти на будь-які компромісні пропозиції зі сторони влади. Єдине, що вони просять, щоб їх почули.

Дійсно, ситуація, що склалася навколо цінової політики в мережах супермаркетів, не дуже радує гаманці наших жителів. Тим більше, що більшість з них не отримують заробітної плати і людям приходиться економити кожну копійку. Один із підприємців навів приклад цін на продукти харчування в сільському магазині. Його родичка не виїздить зараз в місто, тому не має можливості вибирати, що і де купувати. Так от, ціна за кілограм гречки сягнула до 67 гривень. На мою думку, за такі речі потрібно вводити кримінальне провадження.

Зачитавши лист, порадившись підприємці вирішили звернутися з пропозицією про відкриття ринку з 1 травня до міського голови Михайла Сімашкевича. Тож збори продовжили вже біля міської ради. Вони хотіли, щоб члени комісії з надзвичайних питань, яка створена під час пандемії, розказали їм про те, за яким принципом можна, хоча б частково відновити роботу продуктової зони. Михайло Євстафійович пообіцяв, що наступного дня така зустріч буде організована зранку. Та вже в другій половині дня стало відомо, що уряд розглядає можливість відкриття продовольчих ринків з дотримання відповідних правил карантину і 29 квітня це питання обговорять на засіданні Кабінету Міністрів. 

Окрім зустрічі з міським головою підприємці вимагали спілкування з народним депутатом Ігорем Марчуком, який завжди виступав категорично проти відкриття ринків. Підприємці нарікали на те, що він за весь цей час навіть не поцікавився як виживає малий та середній бізнес під час карантину, хоча б мав поставитися до всього з розумінням. Свою активність він включив лише напередодні того, коли стало відомо – до кінця цього тижня таки відкриють продуктові ринки, але за певних умов, яких мають дотримуватися підприємці. Відповідно буде розроблено механізм їх часткового запуску. 

Людей, які займаються торгівлею на ринку, звичайно, можна зрозуміти. Не дивлячись на те, скільки несхвальних відгуків щодо відкриття ринку пишуть місцеві жителі в соціальних мережах, більшість все таки підтримує підприємців. І це не тому, що звикли купувати там продукти харчування, певно кожний третій родич чи знайомий, заробляє гроші саме на ринку. Чим і годує свою родину. Звісно, підприємці свідомо наражають себе на можливу небезпеку. І вони це розуміють як ніхто, але починати з чогось потрібно. За словами більшості підприємців, для яких торгівля на центральному ринку є єдиним джерелом фінансового надходження, продовження карантину просто знищить їхній бізнес. При цьому буде ліквідована велика кількість найманих осіб, податки за яких наповнюють місцевий бюджет. Можливо, такого обурення і не було б, але поряд знаходиться оптовий ринок, який працює на повну потужність.

Як приклад розуміння представників влади по відношенню до бізнесу, рішенням виконавчого комітету Чернівецької міської ради продуктовий ринок відновив свою роботу з 28 квітня, в м.Житомир запрацює з 30 квітня, а в м.Хмельницький ринок «Дубово» взагалі не припиняв свою роботу. Можливо, так можна було б зробити раніше і в нас, дотримуючись всіх санітарних норм. До слова, 28 квітня підприємці ринку майже цілий день прочекали  Ігоря Марчука на території ринку, так як він обіцяв з ними зустрітися і визначити рівень їх проблем. Але народний обранець Ігор Петрович так і не прийшов з невідомих причин, хоча знаходився поруч в приміщенні міської ради на засіданні координаційної ради. 

30 квітня під час засідання виконкому було затверджено рішення стосовно роботи ринків у місті. 1 травня будуть відкриті всі агропродовольчі ринки. Вони працюватимуть з 08:00 до 16:00 щодня, окрім двох санітарних днів. Для "Династії" це понеділок і четвер. Для решти – понеділок і п’ятниця. Якщо впродовж тижня ситуація з COVID-19 буде стабільною, а робота продуктових ринків буде організована відповідально, то чиновники розглянуть питання відкриття промислових ринків.


Теги: Центральний ринок, карантин

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.