Перейти на мобільну версію сайту


08.04.2020

ЧОТИРИ ЧИ П'ЯТЬ?

26 березня Мінрегіон спільно з парламентським комітетом провів онлайн-обговорення з регіонами щодо формування нових районів. По Хмельницькій області нині є декілька варіантів формування районів, або ж округів. 

-Під час обговорення Хмельницька ОДА пропонувала 5 проєктних районів: Городоцький, Кам’янець-Подільський, Старокостянтинівський, Шепетівський, Хмельницький. Експерти ж пропонують варіанти на 5 та на 4 райони, без Городоцького, оскільки він замалий, щоб бути адмінцентром. Але його існування відстоюють впливові політики. 

Якщо Хмельниччину поділять на п'ять, то до складу Кам'янець-Подільського району увійдуть власне Кам'янець та район з відповідними громадами, майже увесь Дунаєвецький район без Смотрицької ОТГ, Новоушицький район, а також Гуківська ОТГ, представники якої ще минулого року мали намір об'єднатися з Орининською ОТГ. Без Гукова Оринину при тому, що вже є підтверджене рішення з області про створення Довжоцької ОТГ, немає сенсу утворювати самостійну громаду. Тож Оринин у такий спосіб підсилять. Проте це ще не остаточний варіант.
Були також пропозиції щодо утворення лише трьох районів: Кам’янець-Подільського, Шепетівського, Хмельницького за аналогією з госпітальними округами. 

«В процесі формування нових районів (округів, повітів, чи як би вони не називалися) важливо пам’ятати, що вони створюються виключно для організації державної виконавчої влади на місцях. Це вже будуть не ті райони, куди людям потрібно їздити за послугами: адміністративними, соціальними, медичними та іншими. Усі послуги ми передаємо на рівень спроможних громад. В районах залишаться лише служби, які координуватимуть діяльність державних органів, а отже «їздити в район» вже не буде за чим», - сказав В’ячеслав Негода.

Теги: децентралізація, карта Хмельницької області, райони, округи

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.