Перейти на мобільну версію сайту


22.06.2012

ЧИ ВИРІШАТЬ ЯНУКОВИЧ, ЛИТВИН, АЗАРОВ ПРОБЛЕМУ СМОРОДУ З ДОВЖКА?

Сморід у місті та навколишніх селах від ДП «Довжоцький спиртовий завод», особливо коли знижується атмосферний тиск, дошкуляє вже не одне десятиліття. Слава про нього, як і про наші історико-природні принади, розповсюдилася IMG_4729.JPGчи не на весь світ. Від смороду страждають усі: люди, їх здоров’я, туристична індустрія тощо.
Неодноразові звернення до керівництва спиртзаводу, а також до керівництва ДП «Укрспирт», до складу якого входить наше підприємство, результатів так і не дали.

15 червня депутати міської ради вирішили провести під воротами ДП «Довжоцький спиртовий завод» позачергову виїзну сесію міської ради. Також цього дня під стіни підприємства прибули активісти, екологи та громадськість міста й району, аби провести власне зібрання – мирну акцію «За чисте повітря».
Не залишилися осторонь цих подій і власне самі працівники спиртзаводу. Вони теж вийшли із плакатами та закликами не забирати у них роботу та не залишати їхні родини без грошей.
Першим узяв слово міський голова Михайло Сімашкевич. У своєму виступі він зазначив: «Ми зібралися тут, бо не хочемо IMG_4736.JPGдихати смородом з бардополів Довжоцького спиртзаводу. Проблема роками дошкуляє Кам`янцю-Подільському - туристичному місту, яке щорічно відвідують до 250 тисяч вітчизняних та іноземних туристів. Ми намагаємося утвердитися, як туристичний центр Східної Європи, українська фестивальна столиця і,навіть, бальнеологічний курорт. Та перепоною цьому є сморід. Щороку, з травня до серпня, під час бродінні барди з відстійників виділяється неприємний, їдкий запах, який заважає кам’янчанам та відлякує туристів і гостей.
Ми неодноразово зверталися до високих державних інстанцій з проханням посприяти у вирішенні проблеми. Був запит депутата обласної ради Володимира Мельниченка. Місцеві парламентарі також з цього приводу готували запити. Кам’янець-Подільська районна державна адміністрація IMG_4740.JPGрішенням сесії у 2011 році затвердила «Програму соціально-економічного та культурного розвитку Кам’янець-Подільського району на 2012 рік», якою передбачено будівництво установки з переробки спиртової барди. Фінансування проекту передбачалось, в основному, з Державного бюджету. Нещодавно розпочала збір підписів Громадська рада. Минулого року було створено спільну міськрайонну депутатську комісію з вирішення проблеми смороду з бардополів. Мова йде про фінансування з Державного бюджету, виділення коштів на модернізацію заводу. Також влада хоче отримати гарантії безперебійної роботи підприємства, адже за цим стоять родини працівників».
Міський голова, представники владних структур міста і району, депутати та громада висловлювали думки, що керівництвоIMG_4751.JPG Довжоцького спиртзаводу та ДП «Укрспирт» не поспішають вирішувати проблему смороду із бардополів. Тому, на переконання багатьох учасників акції, депутатів та представників влади, аби зрушити проблему з місця та покращити екологічну ситуацію в місті, потрібно надіслати звернення до Президента України Віктора Януковича, Прем’єр-міністра України Миколи Азарова, Голови Верховної Ради України Володимира Литвина.
Зокрема, у зверненні йдеться (подається із скороченням).
«... Стратегічним планом підвищення конкурентоспроможності та економічного розвитку Кам’янця-Подільського визначено основні вектори розвитку економіки на найближчі п’ять років, серед яких одним із пріоритетів задекларовано розвиток туристично-рекреаційного потенціалу.
Місто вирізняється своєрідністю та неповторністю ландшафту і сприятливими природно-кліматичними умовами, наявністю значної кількості пам’яток архітектури, мистецтва та природи, відоме своїм мистецько-фестивальним іміджем.
Територія Старого міста має статус Національного історико-архітектурного заповідника «Кам’янець» і є унікальним комплексом історичних споруд, який за кількістю пам’яток історії та архітектури, а їх більше 170, – є третім в Україні після Києва і Львова.
Крім того, на території міста знаходиться об’єкт семи природних чудес України – Смотрицький каньйон – претендент на включення до реєстру списків природної спадщини ЮНЕСКО.
Зважаючи на значну привабливість міста для туристів, вже споруджено та успішно діють більше 20 готелів. У свою чергу, міська влада зацікавлена у збільшенні туристичної привабливості Кам’янця. Про це свідчить збільшення іноземних туристів, у порівнянні з минулим роком, на 7 тис. осіб. Загалом, місто відвідало 188300 осіб. З цією метою напрацьовується низка інвестиційних проектів з будівництва об’єктів туристичної інфраструктури.
Влада все зробила, щоб в місті було реалізовано рекреаційний потенціал, а саме створено бальнеологічний курорт.
Перепоною успішного розвитку міста є відстійники барди ДП «Довжоцький спиртовий завод».
Державне підприємство розташоване в с.Довжок, що є приміською зоною. Основний вид діяльності - виробництво спирту етилового технічного для потреб хімічної промисловості України, дріжджів хлібопекарських та вуглекислоти. На підприємстві працює 180 осіб, які регулярно сплачують усі види податків.
У процесі виробничої діяльності утворюється основний відхід - барда мелясна, яка переправляється на бардополя за 2 км від міста і є джерелом неприємних запахів у місті. Щороку протягом травня-липня при бродінні барди виділяється неприємний запах, що дуже дошкуляє мешканцям міста та туристам.
Відповідно до Угоди мерів, Кам'янець-Подільська міська рада розробила план дій зі сталого енергетичного розвитку. Одним із елементів цієї програми є проект будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів та виробництва біогазу в т.ч. зі спиртової барди.
Для залучення інвестицій на будівництво біогазового заводу, інвестору необхідно надати гарантії безперебійного виробництва спиртової барди впродовж 2012-2025 років для гарантованого повернення інвестицій.
Міська та районна влади стурбовані станом вирішення питання щодо подальшої долі нині діючих відстійників, що спричиняють нестерпний сморід, який на сьогодні є шкідливим для здоров’я людей в місті і на його околицях, та відлякують туристів з міста.
Неможливо залишатись осторонь проблем, що стоять на заваді реалізації стратегій розвитку міста й району. Зокрема, забезпечення елементарних благ кам’янчан – дихати чистим і свіжим повітрям, а також подальшого розвитку міста, як туристичного та курортного центру.
Зважаючи на надзвичайну складність цього питання, депутати Кам’янець-Подільської міської, районної та обласної рад, громада міста й району просять:
1. Для залучення потенційного інвестора спільно із Державним підприємством спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» прийняти рішення про безперебійну роботу ДП «Довжоцький спиртовий завод» на 2012-2025 роки з метою окупності вкладених інвестицій.
2. При підготовці державних Програм та проектів екологічного напрямку передбачати включення до переліку заходів проблемні питання по ДП «Довжоцький спиртовий завод», які потребують фінансування з Державного бюджету.
3. Доручити відповідним Міністерствам та відомствам провести фахові перевірки виконання керівництвом Державного підприємства «Довжоцький спиртовий завод» ведення господарської діяльності, відповідно до вимог чинного законодавства України».
Отож, слово сьогодні за владою. Чи відреагує керівництво держави на наш сморід? Та якою буде ця реакція?

P.S. На разі існує декілька варіантів вирішення проблеми:
1. Злив барди в каналізацію з подальшою переробкою на міських відстійниках (проведено експертизу такої можливості).
2. Знайдено іноземного інвестора, який вирішить проблему через будівництво біогазової установки, але потрібні гарантії держави.
3. Будувати трубопровід у 6 км до ПАТ «Авіс», де планується спородження біогазової установки.
4. Знищення барди бактеріями.

Теги: Довжоцький спиртзавод

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.