Перейти на мобільну версію сайту


13.05.2016

ЧЕРВОНОАРМІЙСЬКОЇ НЕ БУДЕ. А ЯКА?! ЗАЛЕЖАТИМЕ ВІД СПРИТНОСТІ

Головним питанням чергового засідання топонімічної комісії, що відбулося 11 травня, була декомунізація, зокрема, перейменування вулиць. Їх у місті визначено близько 50, окрім того ще є провулки. Це питання розглядатимуть депутати на найближчій сесії.

Наразі визначено 5 основних вулиць і три провулки, які напряму пов’язані з радянською епохою - це вул.Фабріціуса, яку пропонують перейменувати на патріарха Мстислава (перший патріарх УАПЦ); вул.Фрунзе - на князя Володимира перейменуванняВеликого; Чапаєва - на отамана Якова Гальчевського; Якіра пропонували назвати Болбочана чи Мелетія Смотрицького.

Вулицю Червоноармійську, навколо якої розгорнулося жваве обговорення, ВО «Свобода» запропонувала назвати вул.Симона Петлюри, але депутат Микола Розбам, де знаходиться його виборча дільниця, зібрав старших усіх будинків з вулиці Червоноармійської, і обговорили назву вулиці, яку би хотіли її мешканці. Вони запропонували назви Київська, Подільська, Інститутська чи Семенарську. Тобто нейтральні назви, які ні до чого не зобов’язують і не створюють ідолів, від котрих нині так намагаються позбутися.

З приводу перейменування депутат Розбам поставив питання: «Чи обговорювалося перейменування вулиць із мешканцями? Чи підтверджено перейменування фінансово? Як це все відіб’ється на кам’янчанах?». Чому тут має йти мова про патріотизм? Він повинен бути в душах людей, а не створювати ідолопоклонство. А історичні постаті мають вивчатися на уроках історії в навчальних закладах. Людині ж потрібно якимось чином означити місце свого проживання, до прикладу, вулиця Садова, бо там багато садів, чи вулиця Сонячна, чи Квіткова, чи Весільних суконь.
Далі, чи є сенс і чи погодяться мешканці платити скажені гроші за те, що хто вирішив перейменувати їхню вулицю? Якщо хочете це зробити, то знайдіть фінансування, аби не лізти в кишені й так зубожілого фінансово населення. У паспорт за копійки внесуть зміни назви вулиці, але ж коли доведеться переоформити чи продати квартиру, або будинок, от тоді й почнуться величезні проблеми. Окрім того, що викладете від 10 до 15 тис. грн, ще й побігаєте по інстанціях. А скільки часу це відбере, ніхто й не задумався.

Крім того, для більшості людей байдуже, як нині називається вулиця, бо вони не задумуються, хто такий Вутіш, Ценський, Войков. Для них це просто орієнтир, де вони живуть. Отже, перейменування вулиць мало кому додасть патріотизму. Крім того, нейтральні назви вулиць не спонукатимуть наших нащадків копирсатися в історичній несправедливості й не створюватимуть незручностей і обурень, бо історія - це дуже примхлива пані, яка міняє свої погляди й перекручує факти, залежно від політичної ситуації.

Топонімічна комісія запропонувала вулиці Червоноармійській присвоїти назву Героїв небесної Сотні.
Та, попри все, рішення комісії носять лише рекомендаційний характер.
І ще, якщо негайно люди не нададуть пропозиції про перейменування вулиць, які підпадають під декомунізацію, то це має зробити міський голова своїм розпорядженням. Якщо він цього не зробить, то далі черга за головою ОДА.
Отже, кам’янчанам необхідно поспішити, щоб їм не нав’язали чогось неприйнятного, хоча вже є в судочинстві випадки, коли люди виграли судові спори.

Теги: перейменування вулиць, декомунізація

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.