Перейти на мобільну версію сайту


16.02.2018

ЧЕРГОВИЙ ПЕРЕПОЛОХ НА РИНКУ

базарЗнову на Центральному ринку переполох: його адміністрація вирішила знести частину кам’яних прилавків, аби облаштувати там молочний павільйон. Мова йде про критий продуктовий ринок, на якому є 500 робочих місць. За словами директора ринку Сергія Чернявського, навіть у пік торгівлі (влітку) там торгує 130-140 людей, тобто займають торгові місця.

Торгівців знесення прилавків обурило, вони не змогли домовитися із директором, і прийшли минулої п’ятниці до міського голови. Михайло Сімашкевич пояснив, що влада до Центрального ринку немає жодного відношення, адже він має власника, який усім розпоряджається. І дійсно, ще за часів головування Олександра Мазурчака вже була критична ситуація на ринку. Тоді місто могло забрати його в комунальну власність, але проти цього виступили всі, хто там торгував. Вони навідріз відмовилися від такої пропозиції, напевне, виконуючи замовлення тих, хто з часом претендував на приватну власність. Тоді владі домовитися з підприємцями ринку не вдалося, і все залишили так, як є. З часом на ринку почали з’являтися приватні магазини, кіоски тощо. У людей відібрали проходи і підходи та натицяли на них залізних шкарабоньок. Але байдуже, якщо в ті шкарабоньки вселилися ті, хто продає залізо, шпалери, взуття, але коли ці споруди почали з’являтися і на продуктовому ринку, і в них зберігається майонез, соуси, масло, цукерки.. І це при плюс 20-30 градусів! Чи є впевненість, що це все в холодильниках, і ми з вами завтра не отруємося?

Такі факти виявила Держпродспоживслужба. Крім того, нині дуже багато розмов на міждержавному рівні про недопустимість селянам торгувати на ринках молочними продуктами. Зрозуміло, що вони не про нас з вами дбають, а про розвиток свого бізнесу, аби таким чином змусити селянина здавати молоко, з якого вони будуть робити продукти і за захмарними цінами продавати нам з вами. Бо ж який селянин зможе за нормами три градуси тримати молочку на ринку, яку відразу після доїння потрібно доводити до потрібної температури? 

Але це про селян і продавців на ринку. А що ж потрібно нам, покупцям? Ми хочемо натурального продукту, безпечного і не дорогого. Хто нам може забезпечити кожен пункт? Натуральність і цінову політику може надати селянин зі свого господарства. Безпечність – той, в кого є відповідне оснащення, але в нього немає виробництва натуральних продуктів, або якщо воно є, то цінова політика набагато вища, ніж у селян. Якщо ми хочемо отримати недорогий продукт, то зрозуміло, що на нього мають бути менші затрати, або від натуральності мало що залишиться.

базар-1Та попри все, Держпродспоживслужба повинна дбати про нашу з вами безпеку, тому її працівники завітали на ринок і почали вимагати виконання законів. А це означає, що потрібно все навколо облагородити та створити відповідні умови.

Хоча створення – це надто витратна справа. Для цього потрібно забезпечити ринок холодильниками, накриттям і охороною. Якось перебувала на Кавказі, там на ринку люди стоять за прилавками, а за їхніми спинами встановлені холодильники для молочної, м’ясної, ковбасної продукції, для риби – акваріуми. А в нас увесь спекотний день під ринком жіночки продають ковбасу, хліб у проходах з порохами, пиріжки з ящиків, обмотані смердячим ганчір’ям... Перелік може бути нескінченним. А ще, коли йдеш в негоду по ринку, то тобі обов’язково за комір має потрапити вода, яка стікає з козирків, або має хляпнути ганчірка, яка слугує накриттям товару від сонця.

Тому вже давно назріла потреба навести на ринку справжній лад, а не перетворювати його в численні шанхаї. 

Під час перебування на ринку підприємець провів мені екскурсію поміж кіосками-шкарабоньками. ЖАХ!!! У проході двоє людей розминутися не мають змоги, бурульки нависли над головою і з них капає на голову. Більшість цих залізних кіосків зачинені, а ті, хто там мав торгувати, робить це на вул.Князів Коріатовичів із землі, бо там більше людей ходить. Та й звикли вже кам’янчани там отоварюватися, бо ж за комір не ллється і одяг не зачіпиться за штирі, які стирчать з кіосків.

Та найгірше в цій ситуації те, що продавці ринку зневірилися, ними крутили як хто хотів. Їм обіцяли повернути кіоски назад, коли відбудується молочний павільйон, який спочатку перетворили на чорт знає що, після чого він згорів, а величезна картина соцреалізму, яка там висіла з часів побудови павільйону, кудись зникла, хоча стверджують, що згоріла (Прим. Авт. – дуже сумнівно. Хтось підняв добряче на ній свої статки). Потім був м’ясний павільйон, який теж корова язиком злизала.

Отже, продавці ринку вже на холодне дують, хоча, можливо, й на гаряче, бо ж бояться залишитися на узбіччі. Вони не дають знести прилавки, навіть влаштували нічне чергування. Тому, аби зняти цю серйозну соціальну напругу, потрібно сісти за стіл переговорів на серйозному рівні і не поспішати з вирішенням.

Необхідно мати генеральний план ринку, про який говориться вже не один рік, і діяти відповідно до нього. Зрозуміло, що ринок має господаря, який має право розпоряджатися ним на свій розсуд, але не потрібно забувати, що він працює в місті і обрав таку сферу, яка стосується суспільства. Тому, аби не виникала суспільна напруга, щоб не підбурювати людей, щоб на ринок не зносили шини, потрібно цивілізовано всім розтолкувати і випрацювати план дій, який би задовольнив усі сторони суспільства.

А те, що ринок вже давно потребує наведення порядку, це очевидно, адже під ногами багнюка, за комір щось летить, на зубах і в очах пилюка, помити руки продавцям немає де, про туалети годі й говорити.

Тож зупиніться всі! Глибоко вдихніть і видихніть! Сядьте за стіл переговорів і зніміть соціальну напругу, адже ми всі кам’янчани і мусимо жити всі в мирі та ставитися з розумінням один до одного. Припиніть спекуляції і ажіотаж.


Теги: Центральний ринок, облаштування

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.