Перейти на мобільну версію сайту


05.07.2019

ЧЕРЕЗ «ПРОЗОРО» ЗІРВАЛИ ВІДПОЧИНОК

табір2 липня пройшла прес-конференція за участю заступника міського голови Вадима Савчука та директора департаменту соціального захисту населення Людмили Позинюк з приводу того, що діти учасників бойових дій, чорнобильців, багатодітних та малозабезпечених сімей, обдаровані, ті хто перебуває на диспансерному обліку в дитячій поліклініці, та інших пільгових категорій, які оздоровлюються на морі у позаміському дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Салют» в селі Коблеве Миколаївської області потруїлися.

24 червня на оздоровлення до моря у Коблеве за рахунок міського бюджету поїхало на 21 день 114 дітей з Кам’янця-Подільського, а всього в таборі відпочиває 617 з різних міст. Пройшла інформація, що днями 40 дітей підчепили кишкову інфекцію, серед них 10 кам’янчан.

За зверненням директора ПДЗОВ «Салют» до Березанської ЦРЛ щодо огляду дітей з підозрою на кишкові захворювання до закладу направлено лікаря-інфекціоніста. Усі діти були оглянуті медиками і 16 з них у стані середньої важкості госпіталізовано до інфекційного відділення Березанської ЦРЛ з підозрою на кишкову інфекцію для дообстеження. Серед них троє кам’янецьких дітей вже випасали з лікарні.

У закладі працювали фахівці Держпродспоживслужби. Провелися необхідні заходи, виїжджала комісії управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА та департаменту соціального захисту населення ОДА, а також і кам’янецькі керівники. 

– Нас самих обурює ситуація, в яку потрапили наші діти, – каже Вадим Анатолійович. – Наразі до табору відряджені працівники департаменту соцзахисту. Ми також тримаємо зв’язок із представниками Миколаївської облдержадміністрації. Ситуація така: діти розділилися – половина з них хоче додому, інші мають бажання залишитися. Так поділилися і батьки. Уже завтра ми вирішимо, як бути. Але дивує інше: табір продовжує працювати у звичному режимі, і в ньому перебувають понад 700 дітей з різних регіонів.

Половину кам’янецьких дітей батьки хочуть забрати додому, а інша половина, старші діти, хоче залишитися на морі. Доставку і повернення дітей взяло на себе керівництво «Салюту», а батьки проплатили витрати.

Нині стоїть питання, хто хоче додому, а хто хоче залишитися. І як тут бути? Адже є батьки, які на час оздоровлення дітей десь і самі виїхали, хтось за кордоном чи в санаторії вирішив теж підлікуватися. А є такі, які категорично хочуть повернути діток додому.

Хто винен? Звинувачувати управління соцзахисту несправедливо, адже на виділені гроші було замовлено послугу, яка обов’язково проходила через систему «Прозоро». Гроші бюджет виділив на 89 путівок. Тендер грається в сліпу і виграє той, хто заявив найменшу вартість. Виділених грошей вистачило на 114 путівок. «Салют» на торги представив пакет документів з фотографіями, які свідчили про достойний рівень закладу і прекрасні умови для дітей.

Натомість, все виявилося не так: діти присилають фото і відео, де умови набагато гірші і харчування теж. Вони розповідають, що коли приїздить якась комісія, то відразу харчують краще. Щойно поїхали – їжа неякісна і її не вистачає. Тому діти, у яких є гроші, змушені бігати у тамтешні буфет та магазин. І можливо, купили собі якісь протерміновані чіпси чи морозиво, бо ж на час комісії їх терміново зачинили. 

От і виходить, що це «Прозоро» зовсім не прозоро. Ніхто ж не хоче нашкодити дітям і заповторити їх у місце, де суцільний занепад. Бо ж наше місто вже має негативний досвід з оздоровленням наших дітей в «Альбатросі». Тоді було багато шуму і батьки стали на захист своїх дітей. А тут знову черговий інцидент.

Питання повернення дітей досить ускладнюється і через те, що директор «Салюту» переховується й на контакт з кам’янецькою владою не йде. 

Наші закони нас чомусь не захищають, тому невідомо чи наступного року ситуація не повториться через те злощасне «Прозоро». Відповідального можна знайти, якщо він є, а тут з кого запитаєш, з електронного майданчика? Тому громада сама має право розпоряджатися своїми коштами і вирішувати, куди їх спрямовувати, щоб не отримувати постійно кота в мішку.

– На наш департамент функцію оздоровлення передали ще 2013 року і таких інцидентів не було, – каже Людмила Володимирівна. – Для оздоровлення дітей на морському узбережжі з міського бюджету було виділено 576 тис. 900 грн. Табір, де відпочиватимуть діти, визначили через аукціон по системі «Прозоро». Ми отримали від керівництва табору необхідну документацію та фото, на яких їдальня, хол, кімнати, майданчики – все відповідало вимогам, як і на сайті табору. Поцікавилися відгуками з міст, які минулими роками возили туди дітей, зокрема і місто Дніпро. Жодних нарікань не почули. У нас не було підстав відмінити торги чи не погодитися з цією пропозицію, оскільки в переможця всі документи були в порядку. Якби ми це зробили, то нас би звинуватили в корупції. Натомість, трапилася інша ситуація, ми дізнаємося про отруєння наших дітей.

Ми зв’язалися з керівництвом «Салюту» і розриваємо з ними угоду. Вони забезпечують нас транспортом і лікарем для супроводу. З кожним батьком ми зв’язалися і повідомили про те, що діти повертаються додому. Гроші місто заплатить лише за фактичне перебування дітей в оздоровчому закладі (за 10 днів перебування). Залишок грошей буде спрямовано теж на відпочинок дітей і знову через електронний майданчик «Прозоро».

Що цього разу він нам підсуне, невідомо. Потрібно створити базу даних з переліком недобросовісних учасників торгів, щоб потім було зась обдурювати інших.


Теги: в таборі потруїлись діти

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.