Перейти на мобільну версію сайту


10.07.2015

БИТВА ЗА УРОЖАЙ

Упродовж кількох днів жителі Старої Ушиці та Колодіївки не давали новим орендарям місцевих земель зібрати урожай озимого ріпаку. І причин на це було декілька: у першу чергу, люди не знали, хто ж насправді обробляє їхні, до речі, ще й досі не розпайовані землі, зрештою боялися, що не отримають плату за оренду землі, вкрай необхідну для цих Битва за урожайнаселенних пунктів.

Якби селяни не забили на сполох, то ймовірно б недорахувалися немало-небагато суми в більш ніж мільйон гривень!

До грудня минулого року землі відповідних сільської та селищної ради обробляло ПП «Зарожанське», яке мало договір оренди на 49 років та платило в місцеву казну мізерну плату - 80 грн/га. Пізніше спільними зусиллями місцевої та районної влади вдалося домовитися з підприємцем переукласти договір, збільшивши розмір орендної плати до 170 грн/га. Останніх кілька років ці землі ПП «Зарожанське» здавало в суборенду агрохолдингу «Мрія». Останні посіяли тут озимий ячмінь, а перших фінансова скрута змусила розірвати договір оренди. Де-юре землі виявилися нічийними, тож управління Держземагенства в Хмельницькій області передало їх в оренду фермеру, пану Сливченко, на цілком законних підставах. І невідомо, чи факт наявності там посівів при цьому уточнювався.

- У вівторок люди були змушені заблокувати дорогу на тару Ушицю, аби їх почули, навіть доводилося чергувати вночі, щоб не пускати комбайн на поле, - коментує ситуацію Колодіївський сільський голова В’ячеслав Голованьов. - Із більше 1000 га, які знаходилися в суборенді «Мрії», було засіяно близько 800 га озимого ріпаку. Півроку за землю ніхто не платив, а це надходження до сільського бюджету. На щастя, нам вдалося знайти порозуміння. На сьогодні на казначайських рахунках знаходиться 446 тис.грн, які перерахував новий орендар. Більше того, він пообіцяв укласти з сільрадою інвестиційну угоду. Сподіваємося, що обіцянки дотримається.
Так саме новий орендар перерахував кошти і на рахунок Староушицької селищної ради, бюджет якої поповнився на 623 тис.грн.

- У суборенді «Мрії» знаходилося 927 га земель Староушицької селищної ради, - каже в.о. селищного голови Юрій Плякін. - Я бачив договір, погоджений на 20 років, де прописано, що новий орендар платитиме за землю 4% від грошової оцінки вартості землі. Так саме він пообіцяв, що будуть укладені соціальні угоди.

Хто наразі збирає урожай на полях, селян не цікавить. Як то кажуть, у кожного свої інтереси, які він захищає...

Теги: урожай, невитребувані паї, смт Стара Ушиця, с.Колодіївка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.