Перейти на мобільну версію сайту


07.09.2018

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ В ІНТЕРНАТІ?

оринин2До 2025 року держава планує відмовитися від інтернатів та інших інституцій подібного типу. Основна увага у вихованні дітей соціально вразливих верств населення приділятиметься дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям, опікунам.

Майбутнє реформування уже цього року відчули на собі колектив, батьки та учні Орининської школи інтернат І-ІІІ ступенів. Почалося все 14 червня, коли обласні депутати ухвалили рішення про зниження ступеневості закладу й перетворення його на гімназію. Ліквідувавши старшу школу, в якій, до слова, планувало навчатися майже три десятки учнів, змінили назву закладу на Орининську гімназію. З нового навчального року також перекрили кисень дошкільній групі, в якій виховувалося 25 дітей. 

Із 188 учнів, які здобували освіту в минулому навчальному році, лише 117 школярів переступили поріг рідного закладу третього вересня. Але свято Першого дзвоника не було радісним, як зазвичай. Після урочистої лінійки батьки провели акцію «Пустіть дітей до рідної школи», перекривши трасу біля навчального закладу. У такий спосіб намагалися привернути увагу влади й громадськості до проблем Орининської гімназії.

– Цього року батьків змусили йти у службу в справах дітей і брати дозвіл на навчання, або взагалі на доцільність перебування в інтернатному закладі, – коментує ситуацію директор Орининської гімназії Ольга Горбатенко. – Служба керувалася постановою Кабміну від 2010 р. №778, але вона втратила чинність у 2018 році. Коли ж чиновники спохватилися, то почали керуватися постановою Кабміну №576, в п.2 якої було вказано, як набираються діти в інтернатний заклад. Зокрема зарахування учнів до загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів проводиться в разі, коли через стан здоров’я, режим робочого часу батьків дитини або тих, які їх замінюють, ускладнюється виховання і догляд дитини. Але, знову ж таки, ця постанова втратила чинність.

Коли батьків почали викликати в службу, вони звісно не могли зрозуміти, що сталося. І почали звертатися до юристів, ті, у свою чергу, підняли нормативну базу і визначили, що жодних підстав для терору батьків чиновниками немає. Третього вересня ми провели лінійку, на якій були присутні 117 дітей. 

Сьогодні з області телефонують і питають, на яких підставах діти навчаються, за які кошти перебувають та харчуються. Але я не можу відправити дитину з навчального закладу, поки батько чи мама не напише відповідну заяву і не принесе довідку з іншої школи. Батьки відмовляються це робити, кажуть, що інтернат був протягом 60 років, і вони його будуть відстоювати.

– Ольго Володимирівно, чим керуєтеся при наборі в навчальний заклад, адже мають бути якісь критерії відбору? 

– Так, вони є. Ми керуємося Статутом навчального закладу і положенням Про зарахування до загальноосвітньої школи-інтернату. До слова, служба у справах дітей тільки 30 дітям дала можливість навчатися, видавши відповідні довідки.

Районні чиновники розглядають ситуацію під іншим кутом, вважаючи, що жодних перепон не створюють, а лише виконують безпосередні посадові обов’язки. Начальник районної служби у справах дітей Віталій Заклевський каже, що є чіткі норми, за дотриманням яких він слідкує.

оринин– Постанова Кабміну Про внесення змін до Типового положення про комісію з питань захисту прав дитини й Положення про загальноосвітній навчальний заклад чітко регламентує, за яким принципом можуть навчатися діти в закладах інтернатного типу, – пояснює Віталій Антонович. – Зокрема комісія розглядає питання щодо обґрунтованості обставин, за яких відсутні можливості для здобуття дитиною повної загальної середньої освіти за місцем проживання (перебування), та приймає рішення про доцільність влаштування дитини до загальноосвітньої школи-інтернату I-III ступеня за заявою батьків із визначенням строку її перебування у школі-інтернаті. Ми повідомили всіх батьків, діти яких навчаються в Орининській школі-інтернат про необхідність підтвердження доцільності перебування дитини в закладі. Відповідно до п.23 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, зарахування учнів до школи-інтернат проводиться у разі, коли через стан здоров’я, режим робочого часу батьків дитини або осіб, які їх замінюють, ускладнюється виховання і догляд дитини. Це може бути тривале стаціонарне лікування, роз’їзний характер роботи, змінна робота, вахтовий метод роботи. Рішення про зарахування учнів до загальноосвітньої школи-інтернату переглядаються перед початком кожного навчального року комісією з питань захисту прав дитини. 

На сьогодні ми видали 30 довідок про доцільність перебування дітей у школі-інтернат. Батьки принесли відповідні документи. Жодних норм ми не порушуємо, керуємося винятково законом. Інше питання, що більшість батьків не хочуть діяти у правовому полі. Наприклад, може й батьки працюють вахтовим методом, але нелегально. Хто їм дасть таку довідку? Треба якось це вирішувати. З початку року ми провели три засідання комісії, останнє 8 липня. Усі думали, що якось воно минеться, але так, як раніше, не буде.

Третього вересня під час акції «Пустіть дітей до рідної школи» до батьків прибув голова РДА Василь Сукач. Він запевнив, що візьме це питання під особистий контроль і ситуацію вдасться вирішити. Але в такі обіцянки ні батьки, ні керівництво гімназії особливо не вірить, адже перевірки та цькування не припиняються.


Теги: чи працюватиме Орининский інтернат

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.