Перейти на мобільну версію сайту


30.08.2019

БУТИ ЧИ НЕ БУТИ БАСКЕТБОЛУ?

баскетболІ знову про баскетбол. Не встигла баскетбольна команда «ДіДіБао» виграти перший у своєму житті чемпіонат України й прославити Кам'янець-Подільський, як нові виклики з'явилися перед спортсменами. І нині це участь у Вищій баскетбольній лізі. Чи гратиме там «ДіДіБао» і чи заволодіє таким омріяним кубком «КлюЧ» поцікавився в президента БК «ДіДІБао» Андрія Бойка.

– Що я Вам хочу сказати, – коментує Андрій Анатолійович. – Після 13 років особистого фінансування команди, здобуття феноменального результату – першого місця на чемпіонаті України й досягнення унікальної можливості зіграти у вищому дивізіоні з прикрістю усвідомив, що баскетбол у Кам'янці, окрім мене, команди і вболівальників нікому не потрібен. Уявляєте?

– Що відчуваєте – розчарування, пригніченість?

– Та ні, швидше обурення і гнів. У керівництва міста інтересу до спорту немає взагалі, а його нібито розвиток виглядає як утопія. Для порівняння, минулого року на ветеранський футбол виділили більше ніж на дитячий. Як результат, футбол отримав 160 тис. грн і останнє місце в чемпіонаті, баскетбол профінансували на 20 тис. грн з міського бюджету – і ми маємо перше місце в чемпіонаті. Та й кількість вболівальників непорівнянна – жменька на чемпіонаті з футболу і повна зала ДЮСШ-1, більше 350 фанатів кожної гри на чемпіонаті з баскетболу. Та навіть після того, як ми здобули такий серйозний результат, ніхто з очільників міста нас навіть не запитав, чи будемо грати далі, чи є зала для тренування, чим вам, хлопці, допомогти чи якось підтримати.

Відверто, за цих 13 років ми отримали те мізерне фінансування на команду лише завдяки моєму депутатству. Раніше баскетбол взагалі нікому не був потрібен. Грає хтось там, то нехай грає. Як так?

Усі мої ідеї щодо фінансування спорту залежно від рейтингу і здобутих результатів просто ігноруються. Але спорт апріорі має бути конкурентоздатним. А що ми маємо? Повний хаос і жодних конкретних кроків. Фінансування проходить у ручному режимі для «потрібних» людей чи «в потрібний час». Так відкриваються спортмайданчики, проводяться якісь змагання. Навіть коли ми проводили змагання з баскетболу на призи клубу «ДіДіБао», завжди виникало протиріччя, що це – міський чемпіонат чи чемпіонат, який проводить Бойко. Це що за подвійні стандарти? Ви що хочете – виховувати і навчати дітей чи боротися з Бойком? Смішно, коли бояться, що десь звучить моє прізвище.

Що там казати, якщо міські керманичі не можуть вгомонити звичайного директора школи, який всіляко блокує роботу БК «ДіДіБао» і розпускає плітки, то це конструктивна робота чи кулуарні інтриги, які постійно плетуться? Іноді здається, що ми досягли дна, або просто давно живемо на дні, бо жахливіше ніж зараз ніяк. Щось ніби робиться в місті, якесь окозамилювання, а насправді немає жодної системності й послідовності, тільки голий популізм.

Коли я півроку тому привіз у місто ідею будівництва за державні кошти із частковим співфінансуванням з місцевого бюджету палацу спорту, то виявилося, що цей заклад не потрібний для 100-тисячного міста, в якого навіть нормального стадіону немає. А сусідній Хмельницький одразу цю ідею підхопив і в 2021 році вони планують завершити будівництво палацу спорту. Як вам такий поворот?

– Чесно кажучи, шокована... Та, повертаючись до теми «бути чи не бути баскетболу», все ж таки, гратимете у Вищій лізі?

– За власний кошт продовжувати фінансувати команду не бачу перспектив. Вибачаюся і перед своєю командою, і перед численними вболівальниками, які сподіваються на відкриття сезону, але, швидше за все, будемо робити паузу як мінімум на рік. Не хочеться ставити крапку, бо є ще час до 6 вересня щось вирішити в цьому напрямку, знайти спонсорів. Але, як би це не важко для нас звучало, спорт потрібен тільки ентузіастам і оптимістам, і аж ніяк не державі. На жаль...


Теги: Андрій Бойко, проблеми камянецького баскетболу

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.