Перейти на мобільну версію сайту


22.12.2017

БУНТ У ПАНІВЦЯХ

панівціБунт у Панівцях стався 21 грудня. Люди скаржаться, що вже півроку вони воюють із панівецькою владою, щоб нарешті приєднатися до якоїсь із ОТГ, що по-сусідству. Адже вони втрачають субвенцію від держави, яка би мала піти на розвиток їхньої громади. Спочатку сільський голова взагалі не бажав приєднуватися будь-куди, а залишатися самостійним. Та під тиском людей якийсь рух почався, проте дуже повільний. Таке враження, нібито навмисне розтягували задоволення і спонукали селян до радикальних кроків.

Голова схід села не скликав. Також панівчани скаржилися на те, що не реєстрували ініціативну групу, яка проводила опитування людей, на рахунок того, куди вони хочуть приєднатися. Хоча насправді ініціативна група провела опитування, і половина громади, яку вона обійшла, виявила бажання приєднатися до Колибаївської ОТГ. Ще одна частина бажає приєднатися до Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ. Принаймні, про це свідчив проект рішення, який світився на екрані комп’ютера секретаря Панівецької сільської ради.
Панівчани занепокоєні тим, що сесія не відбудеться, тому й прийшли до сільського голови з колективним зверненням про розгляд болючого для них питання.

Проте, за їхніми словами, голова відмовився навіть з людьми поговорити, на одного з ініціаторів намагався наїхати машиною. Група людей, яка зібралася в приміщенні сільської ради, намагалася поговорити з керівництвом, але від них відмахувалися. Щодо місцевих депутатів, які би теж мали допомогти мешканцям визначитися і прийняти відповідне рішення, то вони чомусь самоусунулися від цього процесу. Відтак панівчани підозрюють їх у змові, а також звинувачують сільського голову, що свого часу було фальшування виборів депутатського корпусу, і в їхні ряди проникли лише «вигідні» голові люди, якими можна маніпулювати. Панівчани висловлюють недовіру своїм обранцям, та взагалі усій сільській раді, у якій, за їхнім твердженням, осіли всі родичі голови.

21 грудня люди були занепокоєні тим, що їм пообіцяли 22 грудня провести сесію сільради, де розглядатиметься питання про приєднання до Колибаївської чи Слобідсько-Кульчиєвецької ОТГ, якщо не буде форс-мажору, але вони дізналися, що саме сьогодні проходить сесія райради, і голова планує на ній бути присутнім.
Розпорядження про скликання сесії Панівецької сільської ради датоване 12 грудня, але на момент появи ініціаторів ще не було підписане сільським головою і не було вивішене на дошці об’яв. Тому терпець увірвався, і панівчани вважають, що досить вже брехні.

– Ми вже зверталися у всі можливі інстанції (прокуратура, обласна рада, державні інспекції), також були на засіданні регіональної групи по об’єднанню територіальних громад, зверталися до народного депутата Володимира Мельниченка, які втрутилися в цю ситуацію і вимагають, щоб усі процеси відбувалися згідно законодавчих актів і щоб була врахована воля громади, – обурюється пан Володимир. – Сільська громада вже отримала запрошення від Колибаївської ОТГ. Ми звідси не вступимося, будемо тут доти, доки нас не почують, адже ми втрачаємо величезні гроші від держави на розвиток нашої громади. А в нас проблем чимало, які потрібно вирішувати вже. Ми готові тут стояти, поки наше питання не вирішить голова. 

панівці-1Та сценарій пішов іншим шляхом: голові стало зле, викликали швидку допомогу. Медик, яка приїхала, досить зухвало себе поводила з людьми. Провівши обстеження, вона виявила підвищений тиск у Анатолія Миколайовича, надала невідкладну допомогу і госпіталізувала хворого. Загалом, це не дивно, бо всі знають і сам сільський голова не приховує, що має великі проблеми зі здоров’ям. 

Пані Людмила вважає, що в такий спосіб голова затягує час, бо за півроку вже можна було це питання вирішити. Також люди скаржаться на зухвалу поведінку всього складу сільської ради.

Пані Валентина з Цибулівки теж скаржилася на бездіяльність органу самоврядування, що для їхнього села не робиться взагалі нічого, а натомість їм пропонується все робити самим, бо в кожного є руки. Свого часу вони просили грошей хоча б на матеріали, для того, аби зробити поручні, бо місцевість дуже стрімка і особливо в негоду піднятися чи спуститися з пагорба неможливо.

Голова перед госпіталізацією встиг пояснити ситуацію: «Я пообіцяв, що сесія Панівецької сільради відбудеться, це означає, що вона відбудеться. І що вирішить громада, так і буде. Нині у нас є запрошення від Колибаївської ОТГ і Слобідсько-Кульчиєвецької. Отже, як вирішать депутати, так і буде. Але мене обурює те, що окремі люди досить воєвничі».
Далі пояснення давав секретар виконавчого комітету, депутат сільради Руслан Гожа. Він спокійно зазначив, що цю ситуацію бачить критично і вважає, що люди відверто брешуть. Ініціативна група нечесно поставилася до збору підписів, і тому сільська рада не зареєструвала офіційну групу. Тоді навіть викликали поліцію, проте коли до кабінету увійшли мешканці села, він став агресивним і зареєструвати клопотання, з яким вони прийшли до сільського голови, відмовлявся. Врешті під тиском клопотання було зареєстроване.

– 17 грудня відбулися слухання, – розповідає пан Руслан, – на яких це питання порушувалося, і я маю намір на сесії голосувати, відповідно до наказу своїх виборців. 
Панівчани вимагали, щоб вони мали змогу бути присутніми на цій сесії, але знову ж їхня присутність залежить від їхніх же депутатів. Тобто, якщо вони проголосують.
Після провокацій працівників сільської ради між секретарем та делегатами від народу почалася сварка, яка переросла в недостойні висловлювання з боку посадовця на адресу людей: «Якщо зі мною щось станеться, то вам буде пі…!» (слабке серце у секретаря – Авт.). На той час вже прибули поліцейські, яких викликали обидві сторони конфлікту.
І раптом – ще одна бригада швидкої допомоги. Цього разу до землевпорядника. У молодої жінки теж підскочив тиск. Її госпіталізували. За словами людей, пані сповістили, що її земельними наділами займеться прокуратура.

І тут почалося: матір хворої почала кидатися на людей і звинувачувати всіх у тому, що сталося. Люди обурювалися з того, що коли вона отримувала землю, то від хвилювання їй швидку не викликали, а тепер, коли потрібно буде довести, чому учасникам АТО, які оберігали землю від ворога, землі не знайшлося, натомість землевпорядник її отримала. Атовці обіцяють теж повстати за правду. Тоді тим, хто надав земельний наділ, доведеться завчасно забивати місце в райлікарні. 

Та цим все не скінчилося, мати землевпорядника покликала на допомогу сваху. А та вже не соромилася у своїх висловах. Вона так кричала, що, затуливши вуха, добре було чути бруд і прокльони. Та й цього виявилося мало, вона почала розпускати руки до присутніх, штовхаючи їх. Картина нагадувала бій одного півня. І коли один із чоловіків намагався відштовхнути пані, вона почала репетувати, що її б’ють. Як у приказці: «Їх було сто, а я одна ледь відгавкалася».


Теги: с.Панівці, схід села

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.