Перейти на мобільну версію сайту


24.11.2017

БУНТ НА ШВИДКІЙ

швидкаБунт виник 21 листопада на станції швидкої допомоги. Зібрався увесь колектив, аби відстояти свої права. А справа ось у чому: 12 років тому станцію швидкої, яка розміщувалася тоді в нинішньому приміщенні ЖЕКу «Житловик», аби звільнити будівлю під розміщення в ній нового підрозділу КП «Служба єдиного замовника», перенесли тимчасово, на один рік, за який зобов’язалися віднайти приміщення для такого спеціалізованого й конче необхідного для кам’янчан підрозділу. До того працівники швидкої допомоги мучилися в погано облаштованих кімнатах, без ремонту, з жахливими санітарними умовами, самі як могли, так і доглядали за будівлею. Було таке враження, що будинок готується до знесення. Єдине, що було добре – одноповерхова будівля, біля якої був гараж для автівок і окремий двір для паркування карет швидкої допомоги.

Коли швидка забралася, будинок відреставрували і зробили шикарні умови для «Служби єдиного замовника». Швидка знову потрапила в жахливі умови, її поселили на другий поверх у відселене на Матросова неврологічне відділення. Ремонту там не було, санвузол – просто жах (труби гнилі, по стінах текло, з вікон при подиху вітру вилітали шибки). Та найжахливіше те, що сходи на другий поверх йдуть дуже круті і вузькі, скільки їх не підсвічуй, там все одно темно. Крім того, вони слизькі навіть у суху погоду, з них неодноразово падали медики і травмувалися. Проте медичне керівництво на це заплющувало очі. 

Щодо гаражів для карет швидкої допомоги, то вони знаходяться на території лікарні, неподалік приміщення водолікарні, та, бокси, ще й вперемішку з лікарняними. Крім того, через дорогу від приміщення швидкої допомоги, майже впритул до колишнього хірургічного відділення, було виділено місце для парковки і відстою автомобілів швидкої допомоги.
Незрозуміло чому таке ганебне ставлення до медиків, які кам’янчани, і до самих пацієнтів, теж кам’янчан, та ще й з боку кам’янецької медичної адміністрації. Реформа в медицині, зокрема в швидкій невідкладній медицині, забрала тягар з плечей управління охорони здоров’я і переклала його на обласний підрозділ медицини катастроф. А області байдуже, головне, щоб у них все було о’кей.

Медики і водії швидкої допомоги чесно виконують свої посадові обов’язки, вони надають невідкладну медичну допомогу людям. Тому їхні керівники мали би подбати про них і змусити область звернути увагу на недопустимі умови праці. З травня вони отримують попередження про переселення зі звичної парковки в якесь інше місце, бо в приміщенні колишнього хірургічного відділення підприємець має проводити реконструкції, а накриття над парковкою швидких йому заважає, і вони вже неодноразово приходили його зрізати. Майбутній власник запропонував облаштувати відстій карет швидкої допомоги в кілька інших місць, на вибір самих медиків. Найближче місце біля зачиненого моргу. Але чому ніхто не хоче, знову ж таки, повернутися обличчям до медиків? Уявіть собі: Виклик. Бригада з лікаря, водія і фельдшера має швидко сісти у автомобіль і за 10 хвилин доїхати до пацієнта (з нового року ця норма зменшується до 6-7 хвилин). Фельдшер із ящиком медикаментів, який важить 4-5 кг, кардіографом -2-3 кг та сумкою для пологової допомоги в руках мчить по крутих сходах вниз, біля сходів поручні хитаються так, що потрібно балансувати, аби не з’їхати на п’ятій точці, далі – через двір, огинаючи довжелезне приміщення міської лікарні мчати до автомобіля швидкої допомоги. Це вже мінімум 4-5 хвилин, а то й більше, бо ж медики є різної вікової категорії і комплекції, які, можливо, спортом ніколи не займалися. Тому, швидше за все, всі ці нормативні хвилини будуть витрачені на добирання до транспорту. А ви, кам’янчани, тим часом корчіться від болю, серцевих нападів та помирайте в очікуванні швидкої медичної допомоги. Зрозуміло, що влада міста не може нав’язувати правила гри обласним чиновникам, але ж вони зобов’язані стукати в двері, аби місто надало в оренду пристосоване для роботи приміщення. І та ідея, яка почалася реалізовуватися, щодо встановлення в кожному районі міста бригади швидкої допомоги, це окозамилювання. За твердженням медиків, це не дуже зручно, бо одна бригада випадає із обслуговування пацієнтів міста. Швидка, яка тепер базується в селищі Першотравневе, обслуговує ще й прилеглі села. Крім того, вихвалялися медичні клерки, що облаштували там пункт. Але, за словами медиків, їм виділили колишній рентгенкабінет, у якому самотужки санітарки провели ремонт, як уміли. Ще одна незручність полягає в тому, що за попов­неням медикаментами і матеріалами бригада щоразу має їхати на центральний пункт. І ще, щоб прибрати там приміщення, туди мусять везти санітарку для прибирання, а для цього роблять виклик. Отже, враховуючи всі ці чинники, і те, що місту потрібна швидка медична допомога, колектив має намір зробити все, аби їх почули.


Теги: бунт на швидкій

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.