Перейти на мобільну версію сайту


22.09.2017

БУДІВЕЛЬНИКИ ОБ'ЄДНУЮТЬСЯ

будів115 вересня відбулася зустріч будівельників, представників газопостачальної і електропостачальної галузі міста та міським головою Михайлом Сімашкевичем. Нині будівельників як інших виробничників ставлять на коліна монополісти і їм нікуди діватися.

На сьогодні будівельники вже знайшли точки дотику зі всім, окрім ПАТ «Хмельницькгаз».

– Коли підключенням об’єктів будівництва займалася кам’янецька філія «Хмельницькгазу», проблем не було, – говорить директор БК «Дан-сервіс» Валерій Слободян. – Якщо раніше плата за під’єднання складала до 200 тисяч, то тепер, коли «Хмельницькгаз» обслуговують фірми-прокладки, які перетягнули на себе всю монополію, цю суму потрібно буде помножити на 10 чи 12.

Тому будівельники вирішили звернутися по допомогу у вирішенні цього болючого для них і кам'янчан питання до голови громадської ради при облдержадміністрації Володимира Юр'єва. Ось про що йдеться у зверненні: «Протягом багатьох років Кам'янець-Подільська філія ПАТ «Хмельницькгаз» надавала послуги з газопостачання та газифікації населенню та підприємствам міста, в тому числі з видачі технічних умов на газифікацію або реконструкцію газової мережі індивідуальних житлових будинків, промислових об’єктів та ін. Проводилося внесення змін у технічні умови на газифікацію, виготовлення проекту на газифікацію житлового будинку, приєднання до газових мереж, газифікація будинків, комунально-побутових об’єктів та приймання в експлуатацію системи газопостачання індивідуального житлового будинку, багатоквартирного житлового будинку.

З січня 2013 р. в Україні введена нова модель взаємовідносин між газорозподільчими підприємствами та замовниками при виконанні приєднань об'єктів замовника до газових мереж (Постанова НКРЕ №420 від 19.04.2012 р.). Введено поняття стандартного та нестандартного приєднання до газової мережі. Послуга нестандартного приєднання надається у випадку, коли відстань від точки забезпечення потужності до точки приєднання перевищує 10 м у міській та 25 м у сільській місцевостях та (чи) потужність об’єкта газоспоживання перевищує 16 куб.м газу на годину.

Станом на сьогодні всі питання, пов’язані з приєднанням до газових мереж, розглядаються лише директором з капітального будівництва ПАТ «Хмельницькгаз». Така централізація призводить до невиправденних витрат часу та коштів, затягування строків будівництва об’єктів, які газифікуються. У Кам’янці-Подільському достатньо фахівців, які раніше забезпечували газифікацію об’єктів міста і можуть зазначену роботу проводити й надалі».

Таке звернення вирішили направити й до Кабміну.

Також будівельники звернулися з приводу зменшення плати за пайову участь на розвиток інфраструктури міста, зокрема, 6% за комерційні об’єкти і 4% – за житлові просять зменшити на 1%, бо свого часу було відмінено коефіцієнт 0,5 і повна сплата лягає на плечі не лише будівельників, але й тих, хто купує об’єкти.

На підземні паркінги було запропонована встановити плату 1%, у Старому місті також, адже будівельники мають там ще додаткові витрати на археологічні розкопки та специфічний благоустрій, а на гаражі та виробничі приміщення – до 2%. Ці питання виноситимуться на жовтневу сесію.

До будівельників завітав представник від громади, який обурювався через те, що продовжується дерибан стадіону ім.Тонкочеєва і його намагаються забудувати житловими будинками. Зокрема, колись захопили добрячий шмат землі під будівництво льодового палацу, але вже не один рік із землі стирчать ребра, а ковзанка залишилася лише у мріях. Проте оренда землі по 350-400 тисяч гривень на рік сплачується.

Будівельники вирішили створити будівельну раду при міському голові й проводити засідання, на яких розглядати проблемні для них питання.


Теги: зустріч будівельників

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.