Перейти на мобільну версію сайту


15.03.2013

БУДІВЕЛЬНА КАСТА - НЕДОТОРКАНА?

Чому після ремонтів та реставрації, тече дах, тріскають стіни, обвалюється штукатурка?
Дуже часто можна почути нарікання з боку посадовців і влади на те, що в бюджеті немає грошей на ремонт закладів освіти, медицини, культури, соціального призначення. А коли ж гроші на це знаходяться, то, здається, радості немає меж...
Після певних процедур (підготовки проектної документації, тендеру тощо) нарешті розпочинаються будівельні роботи. Їх завершення закінчується урочистим перерізанням стрічки під пильні погляди об’єктивів теле- та фотокамер...
Але диво!!! Проходить рік-два, а досить часто й менше, і краса кудись зникає. Таке «диво» стало чи не нормою ремонтно-реставраційних робіт, що проводяться в нашому місті. Таких прикладів можна навести безліч.

ВОДА Й ШТУКАТУРКА - НА ГОЛОВУ
Навесні 2005 року сталася біда. Вночі від короткого замикання старої електропроводки спалахнуло приміщення на вул.Шевченка, 26, де знаходилися «соцбез» та податкова міліція. Будівлю майже повністю було залито водою, а дах знищено вогнем. На відновлення приміщення віднайшли кошти, знайшли й підприємство, котре погодилося взятися за відновлення нормального вигляду будівлі. Ним стало ПП «Петруньков». Будинок накрили дахом, замінили комунікації, зробили ремонт як всередині, так і зовні. На перший погляд нібито все добре, можна було лише аплодувати за таку оперативність в усуненні проблеми. Та, як з’ясувалося пізніше, проблема нікуди не зникла. Навпаки, вона розрослася до гігантських масштабів.IMG_5446.JPG
Через неправильно й неякісно зроблений дах на третьому поверсі почало капати зі стелі. Напевне, не даремно з третього поверху виїхала податкова міліція, і приміщення передали реорганізованому Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (ЦСССДМ). Його працівники самотужки та за власні кошти відремонтували свої кабінети й почали працювати. Але тішилися недовго. Цьогорічна сніжна зима показала всі прикраси «якісного» ремонту. Почав танути сніг а з ним на голови соціальних працівників полились струмочки штучного дощу. У деяких кабінетах впала стеля. Від надмірної вологи на поверсі нічим було дихати.
Фасад будинку взагалі почав нагадувати нинішній стан наших доріг. Складалось таке враження, що ця будівля пережила не одне бомбардування. Здавалося, чого б не покарати винного в такому ремонті? Та, як виявляється, до відповідальності притягнути немає кого.
- Хіба що погоду, - з сумом зазначає начальник управління праці та соціального захисту населення Людмила Позинюк. - Минуло чимало часу і віднайти винного неможливо.  

ХАЛТУРУ ПООБІЦЯЛИ ВИПРАВИТИ
Ще один об’єкт, нині підвладний проявам «будівельного дива», знаходиться на вулиці Франка. IMG_5449.JPGЦе територіальний центр соціального обслуговування «Довголіття». Тут ремонтними роботами займалося ПП «Моноліт-55» (директор Анатолій Козярук).
Ідея створення Центру була прекрасною. На її втілення з бюджетів різних рівнів виділялися значні кошти. Після завершення ремонтних робіт минув рік, і «диво» почало вилазити на поверхню. Дах над харчоблоком та гаражами перетворився на величезне решето, в якому хоч танцюй. Щоправда, претензії від директора Центру Тетяни Лозінської керівник «Моноліту-55» почув та відреагував, пообіцявши, що коли потепліє, він усуне недоліки.

ЧИ ЗІЙДЕ З РУК?
Третім об’єктом горе-реставрації є будівля на вул.Тімірязєва, 38. У ній розмістилися амбулаторія сімейної медицини, бібліотека та клуб за місцем проживання «Водограй». 2004 року вщент занедбаний будинок почали відновлювати. Спочатку було виділено 200 тис. грн. На той час це IMG_5452.JPGбули чималі гроші, за які, трішки додавши, можна було купити новий будинок і перепрофілювати його під амбулаторію. Будівельні роботи, знову ж таки, довірили проводити вже знайомому ПП «Моноліт-55». Доки Білановецьку амбулаторію будували, в місті за той час з’явилося вісім подібних медичних закладів! І ось 2009 року, під Новий рік, амбулаторію, бібліотеку й клуб було урочисто відкрито. Уже до початку свого офіційного функціонування дах амбулаторії протікав. За це ПП «Моноліт-55» відповідальність на себе не брало, адже покрівлю робив інший підрядник.
Постійні звернення до тодішньої влади й балансоутримувача приміщення (поліклініки №1), дали лише те, що дірки в шифері чимось позаливали, замість того, щоб звернутися в прокуратуру й суд і провести будівельні роботи, відповідно до встановлених норм.
Ще гіршою була справа із системою опалення. Взимку температура в амбулаторії не перевищує +8-11оС. Пацієнти не можуть роздягнутися, аби пройти обстеження.
Минулої зими під час прес-конференції заступник міського голови Василь Сукач пообіцяв, що коли закінчиться опалювальний сезон, в амбулаторії на Біланівці розпочнеться ремонт системи опалення і в опалювальний період 2012-2013 рр. в амбулаторії буде тепло. Коли ж це питання знову було піднято, відповідь була вже іншою: «Амбулаторія здавалася в експлуатацію не при цій владі...». Щоб сімейний лікар не зважав на колишні недоліки будівельників, йому влаштовують перевірки, мовляв, не буде часу скаржитися.
Та, як з’ясувалося, Держкомісія з питань будівництва прийняла будівлю з недоліками на два листки і вмила руки. Чому так сталося?

ВИННІ ПОВИННІ ВІДПОВІДАТИ
І таких «Чому?», впевнена, буде чи не щодо кожного об’єкта, який реставрується та відбудовується. Інколи здається, що будівельні організації, які займаються відновлювальними IMG_5456.JPGроботами, є такою собі кастою недоторканих. Вони можуть «використовувати» наші з вами гроші будь-як, на будь-що, а нам відведена роль лише спостерігачів. За таких обставин через кілька років від такої «якісної» роботи ми всі потонемо в руїнах. Яскравий тому приклад не тільки «відреставровані» будівлі, але й «відремонтовані» дороги.
Може в цьому «будівельному диві» настав час поставити крапку і спитати з недбалих будівельників і тих, хто ставить свій підпис під державним актом прийому об’єкта? Адже вони нас з вами обкрадають, набивають собі кишені, а з нас посмішковуються і далі чинять своє свавілля. Крім того, дивно, чому контролюючі правоохоронні органи не бажають втрутитися й запитати з винних, куди ділися державні гроші?

Теги: будівельна каста

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам. Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.