Перейти на мобільну версію сайту


16.05.2014

БРАКОНЬЄРСЬКА РИБА В ОБМІН НА ВІДСТАВКУ

Активісти кам’янецької Самооборони вимагали звільнення начальника Хмельницькдержрибоохорони.
Не минуло й півроку після чергового «рибного скандалу», до якого нібито мав причетність колишній губернатор Василь Ядуха, як в обласному центрі знову запахло Дністром...
З гарячим привітом, десятком кілограмів дохлої риби та кількома кілометрами сіток на хмельницький майдан завітали активісти та члени Самооборони Кам’янця-Подільського.
«Улов» чоловіки розклали прямо на площі. Кажуть, що рибу та раки привезли з дністровської водойми. У ніч на 8 травня, поблизу села Гораївка, активісти виявили браконьєрські сітки, та ще й не порожні. В тенета потрапили плітка, судак, лящі, карасі, раки, навіть веризуб, занесений до риба (1).jpgЧервоної книги України, за вилов якого, держава терпить колосальні збитки - 10 тисяч грн за одну рибину!
- Наші люди проїхали човном 1,5 кілометри річки і зняли тільки ті сітки, які були на поверхні. Власник сіток невідомий. Ми витягнули з води на човні та за власний рахунок привезли рибу на майдан, аби привернути увагу до цього неподобства, - каже кам’янчанин, член самооборони Володимир Мотильов. - Це ж саме діється у Великій Слобідці, Врублівцях, Гораївці. Нам вже набридло, що в цих селах та багатьох інших проводять браконьєрський вилов риби і рибнагляд проявляє бездіяльність і є фактично співучасником злочину. Його представники можуть оштрафувати людину, у якої є зайвий гачок на спінінгу, що є традиційним, при цьому повністю ігноруючи сітки.
Самооборонівці вимагали відставки начальника Хмельницькдержрибоохорони Сергія Савіцького, який, за їхніми словами, допускає подібне бракор’єрство у період нересту риби.
- Потрібно звільнити Сергія Савіцького, тоді рухне вся система, бо всі, хто пов’язаний з рибою, це його родичі, - кажуть у Самообороні.
Палкі прихильники цивілізованого нересту, аби не зменшувати темпів маховика, що розкрутився в бік браконьєрів, викликали на майдан Сергія Савіцького. Від чиновника вимагали написати заяву на звільнення та зупинити рибне свавілля. Натомість, Сергій Олегович, зауважив, що заяву не писатиме, а те, що браконьєри живляться на Дністрі - не його провина, адже не вистачає людей, які би боролися з порушниками закону. Хоча, якби тих людей було вдосталь, чи дослухався б до них закон?..
Наступним кроком на шляху до справедливості став похід до губернатора. Та очільник області не риба (3).jpgпоспішав підтримувати активістів кам’янецької Самооборони. Леонід Прус після тривалих перемовин із Сергієм Савіцьким за зачиненими дверима кабінету вийшов до активістів із заявою, яку пан Савіцький написав на... відпустку.
- Сергій Савіцький написав заяву про надання йому відпустки на період проведення службового розслідування. Заяву про звільнення, скільки ми його не переконували, писати не хоче. У юридичному полі я не можу його звільнити. Ми тільки можемо дати подання його керівництву у Києві, - прокоментував Леонід Іванович.
А тим часом на своєму сайті хмельницькі рибінспектори пишуть, як встановлюють штучні нерестилища на Дністровському водосховищі, та звітують про роботу, зроблену за березень цього року. У перший місяць весни рибінспекторам Хмельниччини вдалося зафіксувати всього 51 порушення правил рибальства! І це на всю область? А от про те, що зроблено в квітні, чомусь не пишуть. Немає показників, та ще й в період нересту?
Наразі представники Самооборони подали позов до прокуратури про незаконний вилов риби на Кам'янеччині. Активістам обіцяють, що справу не залишать на самоплив, а й далі активно працюватимуть у цьому напрямку. У свою чергу, самооборонівці планують не припиняти рейдувати на Дністрі та вишукувати браконьєрів.
Чи позбудеться головне державне управління охорони, використання і відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницькій області керівника, який нібито «кришує» браконьєрство в області, чи тут і далі ловитимуть рибку в мутній воді?

Теги: Самооборона, Сергій Савіцький

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.