Перейти на мобільну версію сайту


15.08.2014

БОРОТЬБА ЗА СТУПІНЬ, АБО ЯК ВИЖИТИ СІЛЬСЬКІЙ ОСВІТІ?

Кажуть, виживає сильніший. У нинішніх реаліях це твердження втратило свою актуальність. Сьогодні виживає спритніший, хитріший та зубатіший.
Ситуація, що склалася навколо Китайгородської школи, нині нагадує човен, у якому пробили дірку, а потім почали розкачувати в різні боки у сподіванні, що він таки піде на дно.
Ще якихось 20 років тому школа в Китайгороді жила повноцінним життям. Новенька, збудована наприкінці 80-их минулого століття, вона радо прийняла в свої обійми більше 150 учнів. Просторішкола (2).JPG класи, велика їдальня, спортзал та повноцінне футбольне поле сприяли всебічному розвитку учнів. Час ішов, з’являлись нові технології, школа поповнювалась новими класами, зокрема комп’ютерним.
У Китайгород здобувати освіту ходили школярі з Китайгорода та сусідніх сіл - Вихватнівців, Врублівців та Демшина. Колишній директор Ольга Борейко не те що жила школою, вона була для неї наче власна дитина.
З кожним роком дітей по селах ставало менше, відповідно й наповнюваність у школах зменшувалась. Та Китайгородська школа як порівнювати з іншими ще сяк-так трималася на плаву, навіть мала власний шкільний автобус.
Але якось і його не стало: спочатку замість великого транспорту дали менший, мовляв мало дітей відвідує школу, а пізніше і той забрали. Сьогодні в 10-му і 11-му класах немає жодного учня, хоч селяни кажуть, що в школу планували йти діти з Демшина. Та що сталося, невідомо: одні говорять, що дітям наказали ходити у сусідню Рогізнянську школу, хоч туди відстань і більша, інші ж переконані, що демшинським школярам заледве не заборонили відвідувати школа (3).JPGКитайгородську ЗОШ.
Аби врятувати вкрай скрутне становище, сільські депутати вирішили об’єднати навчальний заклад із дошкільним та зберегти обидві освітні установи під абревіатурою НВК. За відповідне рішення проголосували 24 липня на виконкомі Китайгородської сільської ради.
Та в управлінні освіти РДА переконані, що в Китайгороді потрібно не лише об’єднати освітян під одним дахом НВК, а й врізати один ступінь, перетворивши у школу І-ІІ ступеня. Китайгородчани категорично проти такого, на їхню думку, чиновницького свавілля. Уже п’ятий за рахунком схід села зазнавав фіаско - необхідної кількості жителів для прийняття такого непопулярного кроку не знайшлося.
Люди впевнені, що зняття ступеня в майбутньому потягне за собою закриття навчального закладу.
- Ви тільки подивіться на школу, - обурювався голова батьківського комітету. - Сьогодні сюди любо зайти, наші діти мають все для навчання. Але комусь вигідно, аби вона занепадала. Вчора заборонили ходити сюди одним дітям, завтра скажуть, щоб наші старшокласники ходили в іншу школу, а післязавтра взагалі її закриють, бо не буде учнів? Як можна маліпулювати людьми заради чиїхось корисливих інтересів?
Крапку в цій справі можуть поставити депутати районної ради. Аби розібратись в ситуації, варто було би створити комісію та проінспектувати школи в цьому районі й визначитись, якій із них додавати ступінь, а від якої відбирати.

Теги: сільська освіта, с.Китайгород, Китайгородська ЗОШ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.