Перейти на мобільну версію сайту


06.03.2015

БОРОТЬБА ПРОДОВЖУЄТЬСЯ

На адресу редакції надійшов лист від мешканців вул.Князів Коріатовичів, 74, які вже кілька років не можуть вирішити проблему з будівництвом капітальних гаражів біля їхніх будинків.

«Шановний голово та депутати міської ради!

Ми, жителі будинку №74 по вул.Князів Коріатовичів, повторно звертаємося із проханням втрутитися в проблемну ситуацію, яка склалася внаслідок наміру продовження будівництва капітальних гаражів біля нашого будинку.

Восени 2013 р. гр.Вершегруком Ю.М. (начальником служби ДАІ), незважаючи на протести жителів будинку та колективне звернення до міського голови, все ж був побудований капітальний гараж. Хоча ми інформували владу міста, що будівництво ведеться на безпосередньо прилеглій до нашого будинку території, яку ми впорядкували та використовували з часу введення будинку в експлуатацію.

Ще раз акцентуємо Вашу увагу, що дозвільні документи Вершегруку Ю.М. на виготовлення проекту землеустрою та передачі земельної ділянки у власність було видано за іншою адресою - по вул.Князів Коріатовичів №62, тобто навіть в іншому кварталі.

Також зазначаємо, що дане будівництво відбулось з порушенням будівельних норм, а саме - поверх або біля інженерних комунікацій: водогін, тепломережа, газогін, електрокабель та трансформатор. Тобто зрозуміло, що якщо таке будівництво було погоджено контролюючими службами, є очевидним факт неприхованої корупції.

До того ж, під час виникнення конфліктної ситуації ми дізналися, що прибудинкова територія, яка віднесена до нашого будинку, комунальним підприємством «Житловик» не оформлена належним чином. Ініціативна група мешканців будинку розпочала роботу по оформленню території, але нам не дають можливості її завершити, оскільки міська рада продовжує роздавати земельні ділянки під забудову капітальних гаражів окремим громадянам в нашому дворі, на території, прилеглій до нашого будинку.

Громада будинку обурена даними фактами.
Просимо публічно дати відповідь жителям будинку: кому саме, коли і на яких підставах видано дані рішення? Хто буде нести відповідальність за цинічне нехтування законних прав та інтересів мешканців будинку та відсутність належного контролю за дотриманням будівельних норм?

Вимагаємо скасувати незаконно прийняті рішення міської ради і надати нам можливість законно оформити дану земельну ділянку для потреб жителів нашого багатоквартирного будинку.

Герасемець М.С., Худняк С.А, Татчин А.Б. Всього 18 підписів.


Відповідь на звернення дає заступник міського голови Григорій Горшунов:

- На земельній ділянці, виділеній будівельній компанії поблизу будинку на вул.Князів Коріатовичів, 74, розпочалося будівництво багатоповерхового будинку. На ній було самовільно встановлено близько 40 збірно-розбірних гаражів, тобто люди самочинно захопили землю.
Коли ж цю ділянку вдалося звільнити для будівництва житлового будинку, гаражі перекочували в інше місце, де має розпочатися третя черга будівництва житла за адресою вул.Князів Коріатовичів, 78. Тому знову самочинно встановлені гаражі мають бути демонтовані їхніми власниками. Про це вони вже отримали приписи від інспекторів з благоустрою, і мають забрати гаражі до 5 березня. Але цей термін вже минув і тепер вирішується питання щодо примусового демонтажу.

Рік тому, коли мешканці з будинку №74 були на прийомі у міського голови, їм запропонували оформити документи на право користування земельною ділянкою та розробити план благоустрою прилеглої території, де мали бути передбачені місця відпочинку, для паркування, дитячі майданчики тощо. Мешканці зверталися до міської ради з проханням виділення прибудинкової території, їм запропонували один із варіантів, але їх не влаштувала конфігурація цієї ділянки. Тому питання досі не вирішене.

Що ж до вже збудованих там шести гаражів, то громадянам земельні ділянки виділили, відповідно до рішення сесії міськради. Пан Вершегрук отримав містобудівні умови. Висота будівлі не порушена, вона становить 4 м. На мережах гараж не стоїть, є погодження всіх необхідних служб, які обслуговують мережі. Відстань від вікон будинку до гаража становить більше 10 м.

Колізія виникла через те, що крім тих шести ділянок у 2013 році дали дозвіл на встановлення збірно-розбірного гаража мешканцю з будинку №62, який є інвалідом і у нього дитина теж інвалід-колясочник, а електрокаляска має вагу понад 300 кг, яку надзвичайно важко завезти в квартиру. Людина звернулася й отримала рішення виконкому, оформила право оренди земельної ділянки на 10 років. Але у тому місці, де він має дозвіл, вже розпочалося нове будівництво, проте там встановлені самочинні гаражі. От і знову виникла проблема. Тому ці власники гаражів отримали попередження і повинні їх демонтувати. Вони мусять дотримуватися чинного законодавства.

Теги: вул.Князів Коріатовичів, 74, самовільне будівництво

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.