Перейти на мобільну версію сайту


13.07.2018

БОРІТЕСЯ – ПОБОРЕТЕ

славутинкаМайже місяць не вщухають пристрасті навколо Кам'янець-По­діль­ської спеціалізованої школи-інтернат «Славутинка» І-ІІІ ступенів, якій депутати обласної ради натиском однієї кнопки перекрили кисень, ліквідувавши початкову школу а відтак «викинувши на вулицю» 210 школярів 1-4 класів та 28 педагогів.

На захист навчального закладу виступили батьки, самі учні й громадськість міста. Мирні акції, флешмоби у соцмережах, листи у різні профільні інстанції та Міносвіти – як результат, обласні депутати вирішили переглянути прийняте рішення. Необхідна кількість народних обранців зініціювала проведення пленарного засідання позачергової сесії обласної ради по цьому питанню на 13 липня.

Ситуацію, що склалася навколо «Славутинки», прокоментували в Міністерстві освіти. За словами керівника експертної групи з питань державно-громадського управління освітою МОН Володимира Божинського, українське законодавство дійсно відносить до компетенції місцевих рад ліквідацію навчальних закладів або окремих класів. І скасувати таке рішення можна тільки через суд, жодні органи управління таких повноважень не мають. Тобто дати правову оцінку тому, що сталося, може тільки суд. Але об’єктивно можна сказати, що таке рішення облради порушує ст.13 Закону «Про освіту» та ст.21 Закону «Про загальну середню освіту», які, зокрема, визначають доступність початкової освіти. Позбавити школи дітей вже після того, як вони були до неї зараховані, це означає перешкоджати їхньому доступу до освіти.

Відтак, прийнявши таке рішення, обласні депутати створили правову колізію, адже фактично, після такого рішення школа повинна відрахувати учнів, але юридичних підстав для відрахування немає. 

– Немає такої підстави для відрахування, як ліквідація класів засновником закладу. А переведення до іншого навчального закладу можливе тільки за згодою батьків. Якщо батьки не дають згоди – юридично здійснити переведення неможливо. І кожен такий випадок батьки зможуть оскаржити в суді. Безумовно, прийняте депутатами облради рішення не виважене і не обґрунтоване, – зауважив Володимир Божинський.

Те, що початкові класи «Славутинки» на сесії облради не збиралися ліквідовувати, підтвердили і в департаменті освіти і науки Хмельницької ОДА.

– Із самого початку ми наполягали на перетворенні школи-інтернат І-ІІІ ступенів «Славутинка» на ліцей І-ІІІ ступенів. Ця зміна повністю відповідає духу нового закону про освіту, – пояснив директор департаменту Олег Фасоля.

– Обласна рада має ухвалювати рішення, щоб не нашкодити дітям. Якщо постійно говоримо про якісну освіту і наближення її до європейської, то маємо дати можливість розвиватися нашим навчальним закладам. На сьогодні «Славутинка» на фаховому рівні готує своїх вихованців, котрі потім вступають у достойні вищі навчальні заклади, – додав колишній голова облради Іван Гончар і депутат обласної ради від ВО «Свобода».

На захист «Славутинки» виступив і колишній голова облдержадміністрації Олександр Корнійчук.

– Вважаю, що сьогодні не можна ліквідовувати початкову школу в одному з найпрестижніших навчальних закладів області, – зазначив Олександр Олександрович. – Якісна освіта – це один із пріоритетів сьогодення. Тому я підтримую реорганізацію малокомплектних шкіл, коли дітям пропонують здобувати освіту у закладах з кращою матеріально-технічною базою. «Славутинка» і є однією з тих шкіл, які мають і хорошу базу, і дають якісну освіту, зокрема і для дітей з сільської місцевості. Якщо ось так її скорочувати, то навіщо тоді в «Славутинці» будують спортзал та басейн за наші з вами кошти? Для кого?

Я повністю підтримую пропозицію департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації щодо збереження у структурі навчального закладу початкової школи, яку спочатку і внесли на розляд сесії обласної ради. Звертаюсь до депутатів усіх рівнів стати спільно на захист інтересів дітей! 

Підтримую Олену Володимирівну Козлову! Сьогодні вона опинилась один на один із прогнилою системою. Олена Володимирівна нині потерпіла у одній з найрезонансніших справ області. Цього процесу виявилось замало, тому на неї чинять тиск, як то кажуть, з тилу. Закликаю засоби масової інформації, громадськість підтримувати її на судових засіданнях і не дати цій справі зійти нанівець!

До слова, наразі триває судовий процес у справі депутата обласної ради Миколи Харкавого, обвинуваченого за ч.2 ст.15 ч.4 ст.190, ч.4 ст.27 ч.2 ст.15 ч.4 ст. 369 КК України (“Шахрайство” і “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”). Нагадаємо, у середині червня 2017 року співробітники департаменту захисту економіки, територіального підрозділу в Хмельницькій області Нацполіції та Національного антикорупційного бюро України затримали Миколу Харкавого на 50 тис. дол, які отримав від директора комунального закладу освіти «Славутинка» Олени Козлової.

Тож цілком ймовірно, що нинішні маніпуляції зі «Славутинкою» – не інакше, як помста директору від колег і соратників обвинувачуваного депутата. Інакших логічних пояснень, чому товариш Харкавого Іван Гладуняк наполягав на безпідставному закритті початкової школи, наразі дати неможливо.

Сподіваємося, що під час засідання позачергової сесії обласні депутати вже не прийматимуть необдуманих рішень.

Теги: молодша школа "Славутинки", буде чи ні

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.