Перейти на мобільну версію сайту


03.07.2020

БЛОКУВАЛИ, БО ОБДУРИЛИ...

Восьмигодинний затор у три кілометри утворився 1 липня в Жванці з нашого боку, понад семикілометровий – з Чернівецької області. Його влаштували в селі Атаки мешканці Хотинщини, які заблокували міжнародну трасу Житомир –Чернівці – Порубне.

Люди протестували проти перенесення адміністративного центру з Хотина в Кельменці бо вважають себе обдуреними. І це дійсно так, адже до останнього мова йшла про Хотинський територіальний центр, а тут раптом дізналися, що це вже не так. Хтось у Верховній Раді пролобіював, а в області знайшлися розумники, які знайшли аргументи, що суперечать закону децентралізації. В результаті вирішили по-своєму. Протестувальники обурювалися, що якимось чином місто має підпорядковуватися селу, хоча до уваги б мали узяти це. Крім того, перевага має надаватися тим, у кого краще розвинута інфраструктура, економіка та ще багато інших чинників, які є в Хотині.

Протестувальники безперервно ходили пішохідним переходом з 12:00 аж 8 годин, чим зчинили величезні черги фур, бензовозів та спиртовозів, пасажирських автобусів і не тільки. Легковики знаходили лазівки в об’їзд траси по бездоріжжю, у сподіванні, що до них вийде обласне керівництво. Але воно не вважало за потрібне вести діалог з народом. Навіть тоді, коли ситуація дійшла до апогею, люди не йшли на поступки. Благання дальнобійників, які везли
надзвичайно небезпечні вантажі, теж нічого не дали. З Чернівецької адміністрації на розтерзання прислали заступницю, яка опікується медициною, і ще одну жінку, яка намагалася переконати людей, що зміна адміністративного центру великої ролі не грає, що громади самі будуть самостійними, а з Кельменців легше буде керувати комусь, якщо виникнуть надзвичайні ситуації. До такого абсурду не був готовий ніхто. Потрібно ж було, якось рятувати ситуацію. 
Правоохоронці, які забезпечували громадський порядок, час від часу вели перемовини з людьми, але вони були непохитні і транспорт взагалі вісім годин поспіль не пускали. Лише після перемовин із головою профільного комітету Верховної Ради, який погодився з ними зустрітися в Києві вчора, протестувальники погодилися кожні півгодини пропускати транспорт. Та вчора теж з 7:00 вони вийшли на пішохідний перехід біля церкви і блокували автомобільний рух.
Повністю розблокують лише при позитивному вирішенні свого болючого питання – повернути адміністративний цент у Хотин.

Теги: протест, Хотин, децентралізація, нові райони

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.